Jump to content

Γεια σε ολους,καλως σας βρηκα....


dmargar

Recommended Posts

μετα την ενασχοληση μου με το χομπυ για 3 περιπου χρονια σε οσο αφορα ψαρια γλυκου νερου,αποφασισα να μεταπηδησω στα αλμυρα.σκεφτομαι για ( FOWLR ) και θα ηθελα την βοηθεια σας πριν ξεκινησω.απο ενυδρειο διαθετω 1 των 250 λιτρων και 2 φιλτρα εξωτερικα.περιμενω νεα σας,Δημητρης...

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου δεν εχω ιδεα απο αλμυρο νερο, θα περιοριστω μονο να σου ευχηθω καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλε dmargar .... :)

Καλη διαμονη και καλο διαβασμα ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλε dmargar .... :)

Καλη διαμονη και καλο διαβασμα ... :blink:

:ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες φιλε μου στο ΑΖ. :):blink::ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα!

Καλη συνεχεια με τα αλμυρα...

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες

κορυφη τα θαλασσινα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν να σε καλωσορίσω στην παρέα μας και ιδιαίτερα στην κατηγορία του θαλασσινού.

Κατόπιν θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα άρθρα μας, που αναφέρονται στη θάλασσα και τις επί μέρους συζητήσεις στην κατηγορία fish only.

Είμαι σίγουρος ότι θα βρεις όλες τις πληροφορίες, που χρειάζεσαι στο ξεκίνημά σου.

Κατόπιν ότι απορίες έχεις, καθώς και τις δυσκολίες, που μπορεί να αντιμετωπίσεις, μπορούμε να τις συζητήσουμε στην κατηγορία του forum, fish only.

Σαν αρχή θα σε συμβούλευα να μην κάνεις βιαστικές κινήσεις, πάνω στον ενθουσιασμό σου, αλλά κάθε σου βήμα να είναι αρκετά μελετημένο και σίγουρο.

Εύχομαι να τα πούμε σύντομα.

Καλή συνέχεια

Φιλικά

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλως μας ηρθες και καλως σε βρηκαμε !!!

Θα τα λεμε συχνα στον Θαλασσινο τομεα :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια,σας γραφω την μεχρι τωρα προοδο μου και οποιαδηποτε συμβουλη ειναι καλοδεχουμενη :blink: το ενυδρειο ειναι 250 λιτρα με 2 εξωτερικα ( FOWLR ) δουλευει 3 μερες τωρα και διαθετει 1)εξωτερικο 4 θεσεων ολο sipirax 2)εξωτερικο 3 θεσεων με ενεργο ανθρακα και αντιφωσφορο 3)σκιμμερ το οποιο ειναι σε λειτουργεια 4) 2 κυκλοφορητες εξτρα 1100 λ/ωρα 5)αραγωνιτη σε ποσοστο 50 - 50 και ζωντανο βραχο ινδικου 10 κιλα.Η αλατοτητα βασει ρεφρακτομετρου παιζει στο 1023. Ποσο καιρο θελει περιπου για να στρωσει( εννοειται οτι πρεπει να μηδενισουν οι τιμες ) και αν υπαρχουν καποιες προτασεις για καποιες ανεμωνες που μπορω να βαλω μελλοντικα.Επισης ποτε μπαινει λαμπα UV και αν χρειαζομαι υποστηριξη οζον.φιλικα,Δημητρης :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...