Jump to content

Προσωπικές στιγμές


ΨΑΛΤΗΣ ΝΙΚΟΣ

Recommended Posts

Το αξιοσημείωτο είναι, ότι το ζευγάρι άρχισε την όλη διαδικασία, μόλις αντιλήφθηκε την παρουσία του Γιάννη Στέλλα στο χώρο.

Η κόκκινη θηλυκιά είναι έμπειρη στις γέννες, ενώ ο λευκός αρσενικός είναι πρωτάρης.

Η θηλυκιά εναποθέτει τα αυγά

post-358-1162842606_thumb.jpg

Ο αρσενικός ακολουθεί

post-358-1162842653_thumb.jpg

Η διαδικασία έλαβε τέλος

post-358-1162842895_thumb.jpg post-358-1162842941_thumb.jpg

Ο αρσενικός στο έργο της επίβλεψης

post-358-1162843029_thumb.jpg

Αλλαγή βάρδιας

post-358-1162843086_thumb.jpg

Το ζευγάρι έκανε την τύχη του. Η τύχη όμως των αυγών είναι αβέβαιη, καθότι βρίσκονται σε κοινοβιακό ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει...

Οι στιγμές πάντως είναι πανέμορφες! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι Νικο!! :):blink::ballistic::blush:

Εισαι πολυ τυχερος,εγω παρακαλαω να γεννησουν αλλα τιποτα,

εχουν σταματησει εδω και καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει...

Οι στιγμές πάντως είναι πανέμορφες! :blush:

σωστος :):blink::ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφη στιγμή άσχετα με την τύχη των αυγών. Το ιδανικό είναι να δεις τα μικρά να βγαίνουν και να αρχίζουν να μεγαλώνουν. Εκεί… δεν υπάρχουν λόγια. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κανείς άλλος να του γεννήσουν οι δίσκοι του μπορεί να με φωνάξει ή να με πάρει τηλέφωνο :) Από αυγά καλά τα πάει η παρουσία μου.... από μικρά χωλαίνει λίγο, αλλά που θα πάει, θα το βελτιώσουμε κι αυτό. Και το βασικότερο, δεν χρεώνω ακριβά την επίσκεψη :ballistic::blush::thumbup: .

Νίκο, ελπίζω να πάνε όλα καλά και να βγάλεις πολλά δισκάκια. Αν επιβιώσει κανένα πάντως να ξέρεις ότι θα το βαφτίσω εγώ :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κανείς άλλος να του γεννήσουν οι δίσκοι του μπορεί να με φωνάξει ή να με πάρει τηλέφωνο :) Από αυγά καλά τα πάει η παρουσία μου.... από μικρά χωλαίνει λίγο, αλλά που θα πάει, θα το βελτιώσουμε κι αυτό. Και το βασικότερο, δεν χρεώνω ακριβά την επίσκεψη :blink::ballistic::blush: .

Εγω,εγω Γιαννη!! :thumbup: :wheelchair: :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι να δεις παα πολλα δισκακια.Πανεμορφα τα ψαρια σου. :blink::):ballistic:

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΝΙΚΟ! :)

Σε ζηλευω (καλοπροαιρετα), μακαρι να μπορουσα να δω κι εγω τετοιες στιγμες επαληθευσης της μαγειας της φυσης σε καποιο απο τα δικα μου ενυδρεια.

P.S. προσφερω στον κ.istellas δωρεαν διαμονη και πληρη διατροφη στο σπιτι μου για 15 μερες. :blink:

Γιάννη, δεν γνωριζω ποιο ειναι το επαγγελμα σου αλλα μηπως πρεπει να σκεφτεις να το αλλαξεις??

αν χρεωνεις 10 ευρω την ωρα πιστευω οτι θα κανεις χρυσες δουλειες...χε χε :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Νικο παντα τετοια ... :)

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΒΑΠΤΙΣΩ!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί διαπίστωσα, όπως αναμενόταν άλλωστε, ότι τα αυγά είχαν εξαφανιστεί.

Πιστεύω πως σύντομα, όταν θα είναι διαθέσιμη η γεννήστρα μου, να μπορέσω να τους δώσω μια καλύτερη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν μου αρέσει να περιαυτολογώ, χθες το απόγευμα και μετά από επίσκεψή μου στο μαγαζί του nidal, άρχισαν να γεννοβολάνε και οι δικοί του δίσκοι στο ενυδρείο της βιτρίνας :):blink::ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί διαπίστωσα, όπως αναμενόταν άλλωστε, ότι τα αυγά είχαν εξαφανιστεί.

Πιστεύω πως σύντομα, όταν θα είναι διαθέσιμη η γεννήστρα μου, να μπορέσω να τους δώσω μια καλύτερη ευκαιρία.

Νίκο περιμένουμε νεότερα όταν τα βάλεις στη γεννήστρα... με το καλό :)

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν μου αρέσει να περιαυτολογώ, χθες το απόγευμα και μετά από επίσκεψή μου στο μαγαζί του nidal, άρχισαν να γεννοβολάνε και οι δικοί του δίσκοι στο ενυδρείο της βιτρίνας :):blink::ballistic:

Μαλλον θα επρεπε να ξανασκεφτεις τις επισκεψεις κατ'οικον!!!

Οντως ρε παιδια με το που μπηκε στο μαγαζι,ξεκινησε η γεννα.Σημερα σκασανε τα αυγα και μεχρι τωρα υπαρχουν καμια 40αρια μωρα πανω σε ενα ξυλο.Βεβαια χλωμο να τη βγαλουν καθαρη...................

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια πολλες γεννες βλεπω,σε μενα τιποτα.

Γιαννη τι λες θα μου κανεις καμια επισκεψη?? :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...