Jump to content

Recommended Posts

Εχω ένα ups στη τηλεόραση που έχω συνδέσει την tv,cd player,nova και ραδιοενυσχητή.Στις οδηγείες

αναφέρει οτι για τη καλύτερη απόδοση των μπαταριών η θερμοκρασία θα πρέπει να είναι γύρω στους

25 βαθμούς.Σκέφτομαι λοιπόν να βάλω απο πάνω ,αφου ανοίξω τρύπες,2 ανεμιστηράκια όπως στα

ενυδρεία μας.Ρωτάω λοιπόν τα εξής:2 είναι πολλά ή 1 καλύτερα και αν είναι 2 πως είναι καλύτερα, να

βάζουν αέρα μέσα και τα 2,να βγάζουν αέρα ή 1 και 1;Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα ups στη τηλεόραση που έχω συνδέσει την tv,cd player,nova και ραδιοενυσχητή.Στις οδηγείες

αναφέρει οτι για τη καλύτερη απόδοση των μπαταριών η θερμοκρασία θα πρέπει να είναι γύρω στους

25 βαθμούς.Σκέφτομαι λοιπόν να βάλω απο πάνω ,αφου ανοίξω τρύπες,2 ανεμιστηράκια όπως στα

ενυδρεία μας.Ρωτάω λοιπόν τα εξής:2 είναι πολλά ή 1 καλύτερα και αν είναι 2 πως είναι καλύτερα, να

βάζουν αέρα μέσα και τα 2,να βγάζουν αέρα ή 1 και 1;Τι λέτε;

Καλησπερα φιλε. :)

Συνηθως τα εργοστασιακα UPS εχουν ενα μικρο ανεμηστηρακι που ρουφαει τον αερα απο μεσα προς τα εξω.

Οπως και να χει παντως καλο θα του κανει αλλα αν και δεν ειμαι ειδικος εχε το νου σου για τυχων παρασιτα και παρεμβολες στις συσκευες σου αν τυχων σου παρουσιαστουν να ξερεις ποιος ειναι ο υπευθηνος, δηλαδη το ανεμηστιρακι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα ups στη τηλεόραση που έχω συνδέσει την tv,cd player,nova και ραδιοενυσχητή.Στις οδηγείες

αναφέρει οτι για τη καλύτερη απόδοση των μπαταριών η θερμοκρασία θα πρέπει να είναι γύρω στους

25 βαθμούς.Σκέφτομαι λοιπόν να βάλω απο πάνω ,αφου ανοίξω τρύπες,2 ανεμιστηράκια όπως στα

ενυδρεία μας.Ρωτάω λοιπόν τα εξής:2 είναι πολλά ή 1 καλύτερα και αν είναι 2 πως είναι καλύτερα, να

βάζουν αέρα μέσα και τα 2,να βγάζουν αέρα ή 1 και 1;Τι λέτε;

Είναι υπερβολή 2 ανεμιστηράκια! Ένα μόνο φτάνει να σου κάνει τη δουλειά που θες. Πάντως να ξέρεις ότι είναι εντελώς υπερβολικό αυτό που πας να κάνεις καθώς το μόνο που θα κερδίσεις θεωρητικά είναι λίγο παραπάνω ζωή στη μπαταρία που πρακτικά μπορεί να μεταφράζεται σε πολύ λιγότερο :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...