Jump to content

αποκτησα καινουρια ψαρακια


GXSARA

Recommended Posts

εδω και 2 βδομαδες περιπου ο ξαδελφος σταματησε το hobby με τα ενυδρεια λογο δουλειας.ειχε κατι αφρικανες στις οποιες δεν ηξερε τι να τις κανει οποτε προσφερθηκα να τα παρω παρα να πανε σε πετ.

εχουμε και λεμε

1 τεμ. Pseudotropheus demasoni

2 τεμ. Melanochromis auratus θυληκα

1τεμ. Melanochromis cyaneorhabdos

συν τα δικα μου 6 λαμπιτο

και 3 expaseratus chiclid

οι συμπεριφορες ειναι παρα πολυ καλες μεχρι τωρα δεν εχω δει κατι.

θα τα κρατησω μεχρι να αποφασισω τι θα δωσω και τι θα κρατησω.

το ξερω οτι τα λιτρα ειναι λιγα για ολα αυτα.δεν στρεσαρονται καθολου τα χρωματα σε ολα ειναι φοβερα

το μονο που εχω παρατηρηση με τις αφρικανες που εχω ειναι οτι παρασκαυουν στο ενυδρειο και μεταφερουν τον αραγωνιτη στην μεση του ενυδρειου, εχουν κανει βουνο.το υψος του αραγωνιτη ειναι περιπου 8-9 εκατοστα.σε ενα σημειο σκαβουν τοσο πολυ που φενεται το τζαμι του πατου. μηπως ψαχνουν για πετρελαιο? :):(:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 βδομαδες περιπου ο ξαδελφος σταματησε το hobby με τα ενυδρεια λογο δουλειας.ειχε κατι αφρικανες στις οποιες δεν ηξερε τι να τις κανει οποτε προσφερθηκα να τα παρω παρα να πανε σε πετ.

εχουμε και λεμε

1 τεμ. Pseudotropheus demasoni

2 τεμ. Melanochromis auratus θυληκα

1τεμ. Melanochromis cyaneorhabdos

συν τα δικα μου 6 λαμπιτο

και 3 expaseratus chiclid

οι συμπεριφορες ειναι παρα πολυ καλες μεχρι τωρα δεν εχω δει κατι.

θα τα κρατησω μεχρι να αποφασισω τι θα δωσω και τι θα κρατησω.

το ξερω οτι τα λιτρα ειναι λιγα για ολα αυτα.δεν στρεσαρονται καθολου τα χρωματα σε ολα ειναι φοβερα

το μονο που εχω παρατηρηση με τις αφρικανες που εχω ειναι οτι παρασκαυουν στο ενυδρειο και μεταφερουν τον αραγωνιτη στην μεση του ενυδρειου, εχουν κανει βουνο.το υψος του αραγωνιτη ειναι περιπου 8-9 εκατοστα.σε ενα σημειο σκαβουν τοσο πολυ που φενεται το τζαμι του πατου. μηπως ψαχνουν για πετρελαιο? :(:thumbup::thumbup:

Μηπως εννοεις αυτα;

:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα εδω ειναι.νομιζω τα ιδια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 βδομαδες περιπου ο ξαδελφος σταματησε το hobby με τα ενυδρεια λογο δουλειας.ειχε κατι αφρικανες στις οποιες δεν ηξερε τι να τις κανει οποτε προσφερθηκα να τα παρω παρα να πανε σε πετ.

εχουμε και λεμε

1 τεμ. Pseudotropheus demasoni

2 τεμ. Melanochromis auratus θυληκα

1τεμ. Melanochromis cyaneorhabdos

συν τα δικα μου 6 λαμπιτο

και 3 expaseratus chiclid

οι συμπεριφορες ειναι παρα πολυ καλες μεχρι τωρα δεν εχω δει κατι.

θα τα κρατησω μεχρι να αποφασισω τι θα δωσω και τι θα κρατησω.

το ξερω οτι τα λιτρα ειναι λιγα για ολα αυτα.δεν στρεσαρονται καθολου τα χρωματα σε ολα ειναι φοβερα

το μονο που εχω παρατηρηση με τις αφρικανες που εχω ειναι οτι παρασκαυουν στο ενυδρειο και μεταφερουν τον αραγωνιτη στην μεση του ενυδρειου, εχουν κανει βουνο.το υψος του αραγωνιτη ειναι περιπου 8-9 εκατοστα.σε ενα σημειο σκαβουν τοσο πολυ που φενεται το τζαμι του πατου. μηπως ψαχνουν για πετρελαιο? :):(:thumbup:

εισαι πολυ τυχερος που σκαβουν οι δικες μου δεν σκαβουν καθολου εχω και εγω μικρα δεν ξερω ποσα ειναι ποσες φορες τους δινεις τροφη την ημερα?

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα την ημερα τα ταιζω.το απογευμα μετα την δουλεια.αλλα τους δινω διαφορετικές τροφες καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα την ημερα τα ταιζω.το απογευμα μετα την δουλεια.αλλα τους δινω διαφορετικές τροφες καθε φορα.

Αδελφε Αφρικανε :) μια φορα ειναι λιγο,καντο 2 φορες ,γιατι θα αρχισουν να σε μισουν :(

Link to comment
Share on other sites

Τους κανω διαιτα. :)

Θα βαλω την ταιστρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρακια μου τωρα που τρωνε 2 φορες την ημερα τα βλεπω πιο χαρουμενα.μου εχουν κανει ενα ενυδρείο μανταρα πολυ σκαψιμο μιλαμε το τζαμι φενεται.και ο αραγωνιτης ειναι πολυ αυτος που εχω.μηπως ξερουν οτι εχω τις τροφες κατω απο το ντουλαπι και ψαχνουν να τις βρουν?δεν βλεπω περιεργες συμπεριφορες με τα καινούργια ψαρακια ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...