Jump to content

ΑΝΟΙΓΜΑ Red Sea Max 250


Recommended Posts

ΑΝΟΙΓΜΑ RED SEA MAX 250

Αγαπητοί φίλοι καλημέρα,

Θέλω να σας ενημερώσω για το πολύ σοβαρό πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε από την αγορά ενός ενυδρείου………..

Στις 03-02-2010 αγόρασα από γνωστό κατάστημα της Κηφισιάς αντί του ποσού των € 1.650 το ενυδρείο RED SEA MAX 250.

Το συγκεκριμένο ενυδρείο έτρεχε κανονικά με ζωντανό βράχο , κοράλλια και ψάρια μέχρι και στις 09-07-2011…….

Εκείνο το πρωινό έπινα καφέ στο μπαλκόνι όταν άκουσα την κόρη μου να με φωνάζει έντρομη…. μπαίνοντας στο σαλόνι τρέχοντας βλέπω το ενυδρείο RED SEA MAX 250 να έχει ανοίξει από την γωνία ψηλά μέχρι κάτω και το άνοιγμα να συγκλίνει προς το κέντρο.

Πριν προλάβω να αντιδράσω το νερό πήγε στο κοντρόλερ δημιούργησε βραχυκύκλωμα με καπνούς και ευτυχώς λειτούργησε το ρελέ ασφαλείας στο πίνακα και έκλεισε το ρεύμα και δεν πάθαμε ηλεκτροπληξία…..

Όπως καταλαβαίνεται να χύνονται στο σαλόνι 250 λίτρα νερό και εγώ όχι να προσπαθώ να μαζέψω το νερό αλλά να προσπαθώ να σώσω τα ψάρια τα οποία και τα έσωσα όλα εκτός από ένα Blue tank το οποίο το έχασα από στρες μάλλον.

Τα κοράλλια όμως τα έχασα όλα……..

Μετά από 3-4 ώρες και αφού μαζέψαμε το νερό από το σαλόνι ( αλάτι βγαίνει μέχρι και σήμερα ) επικοινώνησα με το πολύ… γνωστό κατάστημα της Κηφισιάς και αφού επικοινώνησαν με τον αντιπρόσωπό μου είπαν ότι δεν υπάρχει εγγύηση – δεν μπορούν δηλαδή να με καλύψουν – αλλά μου είπαν ότι είμαι πολύ τυχερός γιατί υπάρχει ανταλλακτική γυάλα σκέτη ετοιμοπαράδοτη.

Δεν είχαν όμως την τιμή ακόμα και θα με έπαιρναν να μου την δώσουν ( αυτά όλα Σάββατο ) και στις 15.30 μου έδωσαν την τιμή € 415,90 .

Φυσικά και δεν πήρα την ανταλλακτική γυάλα.

Όμως θεωρώ απαράδεκτο για τον αντιπρόσωπο να μην καλύπτει ένα τέτοιο ακριβό ενυδρείο σαν το RED SEA MAX 250 με την πρέπουσα εγγύηση.

Και αναρωτιέμαι μήπως το εργοστάσιο στην Αμερική καλύπτει με εγγύηση αλλά δεν καλύπτει ο αντιπρόσωπος ;

Για να το εξακριβώσω αυτό έστειλα e-mail με το ιστορικό και τις φωτογραφίες στο εργοστάσιο στην Αμερική και περιμένω απάντηση.

Απαράδεκτες καταστάσεις μάλλον φίλοι μου πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί.

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας

Φιλικά

Π. Ντούρος

post-7120-1311499591_thumb.jpg

post-7120-1311499705_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα σου πρότεινα, να ζητήσεις εγγράφως τους λόγους που "δεν υπάρχει εγγύηση" από τον Αντιπρόσωπο. Ζήτησέ το στα Αγγλικά και ενημέρωσέ τον ότι θα κοινοποιηθεί στο κατασκευαστή όπως και την ηλέκτρονική μας κοινότητα... Νομίζω ότι δεν θα χρειαστεί να πάει πραέξω....

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΟΙΓΜΑ RED SEA MAX 250

Αγαπητοί φίλοι καλημέρα,

Θέλω να σας ενημερώσω για το πολύ σοβαρό πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε από την αγορά ενός ενυδρείου………..

Στις 03-02-2010 αγόρασα από γνωστό κατάστημα της Κηφισιάς αντί του ποσού των € 1.650 το ενυδρείο RED SEA MAX 250.

Το συγκεκριμένο ενυδρείο έτρεχε κανονικά με ζωντανό βράχο , κοράλλια και ψάρια μέχρι και στις 09-07-2011…….

Εκείνο το πρωινό έπινα καφέ στο μπαλκόνι όταν άκουσα την κόρη μου να με φωνάζει έντρομη…. μπαίνοντας στο σαλόνι τρέχοντας βλέπω το ενυδρείο RED SEA MAX 250 να έχει ανοίξει από την γωνία ψηλά μέχρι κάτω και το άνοιγμα να συγκλίνει προς το κέντρο.

Πριν προλάβω να αντιδράσω το νερό πήγε στο κοντρόλερ δημιούργησε βραχυκύκλωμα με καπνούς και ευτυχώς λειτούργησε το ρελέ ασφαλείας στο πίνακα και έκλεισε το ρεύμα και δεν πάθαμε ηλεκτροπληξία…..

Όπως καταλαβαίνεται να χύνονται στο σαλόνι 250 λίτρα νερό και εγώ όχι να προσπαθώ να μαζέψω το νερό αλλά να προσπαθώ να σώσω τα ψάρια τα οποία και τα έσωσα όλα εκτός από ένα Blue tank το οποίο το έχασα από στρες μάλλον.

Τα κοράλλια όμως τα έχασα όλα……..

Μετά από 3-4 ώρες και αφού μαζέψαμε το νερό από το σαλόνι ( αλάτι βγαίνει μέχρι και σήμερα ) επικοινώνησα με το πολύ… γνωστό κατάστημα της Κηφισιάς και αφού επικοινώνησαν με τον αντιπρόσωπό μου είπαν ότι δεν υπάρχει εγγύηση – δεν μπορούν δηλαδή να με καλύψουν – αλλά μου είπαν ότι είμαι πολύ τυχερός γιατί υπάρχει ανταλλακτική γυάλα σκέτη ετοιμοπαράδοτη.

Δεν είχαν όμως την τιμή ακόμα και θα με έπαιρναν να μου την δώσουν ( αυτά όλα Σάββατο ) και στις 15.30 μου έδωσαν την τιμή € 415,90 .

Φυσικά και δεν πήρα την ανταλλακτική γυάλα.

Όμως θεωρώ απαράδεκτο για τον αντιπρόσωπο να μην καλύπτει ένα τέτοιο ακριβό ενυδρείο σαν το RED SEA MAX 250 με την πρέπουσα εγγύηση.

Και αναρωτιέμαι μήπως το εργοστάσιο στην Αμερική καλύπτει με εγγύηση αλλά δεν καλύπτει ο αντιπρόσωπος ;

Για να το εξακριβώσω αυτό έστειλα e-mail με το ιστορικό και τις φωτογραφίες στο εργοστάσιο στην Αμερική και περιμένω απάντηση.

Απαράδεκτες καταστάσεις μάλλον φίλοι μου πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί.

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας

Φιλικά

Π. Ντούρος

post-7120-1311499591_thumb.jpg

post-7120-1311499705_thumb.jpg

Εάν δεν έχω βάλει το θέμα στην σωστή κατηγορία παρακαλώ πολύ να το βάλετε.....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καταρχην λυπαμε για οτι επαθες.

μπορεις να τους πεις οτι θα στειλεις εγραφος χαρτι και mail στην κατασκευαστηκη εταιρια του ενυδρειου

και οτι αν δεν γινει αντικατασταση θα προχωρησεις σε περετερο ενεργειες.

ετσι εκανα και εγω σε μια αντιπροσωπια αυτοκινητων οταν η θεια μου ειχε αγοραση ενα golf ολοκαινουργιο και μολις πηγε να το παραλαβει μπαινει στο αμαξι και γυρναει το κλειδη και αρπαξε φωτια. απο καποιο βραχυκηκλωμα μαλλον. στο τσακ προλαβε να βγει.και ειπανε στην αντιπροσωπια θα τις το φτιαχνανε.τοτε μεριμνησα εγω και οτι θα στελναμε χαρτι στην γερμανια στο εργοστασιο......και οπως εγινε μαλιστα τις δωσανε καινουργιο και οτι αλλο ηθελε την ειχανε στα οπα οπα.

οποτε κανεις δεν θα θελει να γινεται δυσφημηση για το μαγαζι του.

και καλα εκανες που εστειλες χαρτι και εγω μαζι σου. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ γιαυτο που σου συνεβει. :bowdown:

Αν βλεπω καλα ομως,δεν ανοιξε το ενυδρειο,αλλα εσπασε το κρυσταλλο.Δεν νομιζω να ισχυει εγγυηση για θραυση κρυσταλλων.Τωρα πως εσπασε αυτο ειναι αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ γιαυτο που σου συνεβει. :thumbup:

Αν βλεπω καλα ομως,δεν ανοιξε το ενυδρειο,αλλα εσπασε το κρυσταλλο.Δεν νομιζω να ισχυει εγγυηση για θραυση κρυσταλλων.Τωρα πως εσπασε αυτο ειναι αλλο θεμα.

εδωσε 1650 δεν εδωσε 200 ευρω οποτε αμα εσπασε απο μονο του καλα θα κανει να το κυνηγηση

η εγγυηση μετραει μονο αμα ανοιξη το ενυδρειο???δεν ξερω.

απο αστοχια υλικου δεν μετραει? :bowdown::)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό η εγγύηση δεν καλύπτει κρύσταλλα και λάμπες. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

εδωσε 1650 δεν εδωσε 200 ευρω οποτε αμα εσπασε απο μονο του καλα θα κανει να το κυνηγηση

η εγγυηση μετραει μονο αμα ανοιξη το ενυδρειο???δεν ξερω.

απο αστοχια υλικου δεν μετραει? :):thumbup:

Δεν εχει σημασια ποσα εδωσε ο φιλος μας.

Το γυαλι μπορει να σπασει απο παρα πολλες αιτιες.Η πρωτη υλη του γυαλιου ειναι η <αμμος>.

Μπορει εμεις να βλεπουμε ενα διαφανο και συμπαγες υλικο,αλλα εχει νευρωσεις οπως το μαρμαρο.Εχω δει να σπαει γυαλι 12αρι οντας επανω στον παγγο,εχω ακουσει να σπαει 15αρι γυαλι με ενα αγγιγμα δαχτυλιδιου.

Γιαυτο ειπα αν βλεπω καλα και εχει σπασει ,δεν καλυπτετε ο φιλος μας,ασφαλιστης δεν ειμαι,αλλα σκεφτομαι λογικα.Και δεν μπαινω καθολου στον ανθρωπινο παραγοντα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια ποσα εδωσε ο φιλος μας.

Το γυαλι μπορει να σπασει απο παρα πολλες αιτιες.Η πρωτη υλη του γυαλιου ειναι η <αμμος>.

Μπορει εμεις να βλεπουμε ενα διαφανο και συμπαγες υλικο,αλλα εχει νευρωσεις οπως το μαρμαρο.Εχω δει να σπαει γυαλι 12αρι οντας επανω στον παγγο,εχω ακουσει να σπαει 15αρι γυαλι με ενα αγγιγμα δαχτυλιδιου.

Γιαυτο ειπα αν βλεπω καλα και εχει σπασει ,δεν καλυπτετε ο φιλος μας,ασφαλιστης δεν ειμαι,αλλα σκεφτομαι λογικα.Και δεν μπαινω καθολου στον ανθρωπινο παραγοντα :bowdown:

συμφωνω απολυτα...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό η εγγύηση δεν καλύπτει κρύσταλλα και λάμπες. :bowdown:

:thumbup::thumbup:

Δεν εχει σημασια ποσα εδωσε ο φιλος μας.

Το γυαλι μπορει να σπασει απο παρα πολλες αιτιες.Η πρωτη υλη του γυαλιου ειναι η <αμμος>.γνωστο

Μπορει εμεις να βλεπουμε ενα διαφανο και συμπαγες υλικο,αλλα εχει νευρωσεις οπως το μαρμαρο.Εχω δει να σπαει γυαλι 12αρι οντας επανω στον παγγο,εχω ακουσει να σπαει 15αρι γυαλι με ενα αγγιγμα δαχτυλιδιου. δεν λεω οχι συμφωνω, και εγω δει τζαμι χοντρο να σπαει μονο του οταν δουλευα σε τζαμα.

ηταν ατυχος ο φιλος και εκατσε σε αυτον αλλα εμεναθα με ετρωγει αμα εδινα τοσα λεφτα

Γιαυτο ειπα αν βλεπω καλα και εχει σπασει ,δεν καλυπτετε ο φιλος μας,ασφαλιστης δεν ειμαι,αλλα σκεφτομαι λογικα.Και δεν μπαινω καθολου στον ανθρωπινο παραγοντα :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημο αντιπρόσωπο η red sea στην Ελλάδα έχει;

Δεν ρωτάω ποιος τα φέρνει,αλλά ποιος είναι αντιπρόσωπος,επίσημος.

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

:bowdown::)

Μονο εσενα θα ετρωγε,ολοιμας θα ειχαμε σαλταρει.Και τωρα που το προσεξα καλυτερα ξεκινισε απο το σοκορο του γυαλιου,δηλ το ποιο ευαισθητο σημειο ενος γυαλιου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου Καλησπέρα

Ξεκίνησε το άνοιγμα χωρίς κανένα θόρυβο από την γωνία ψηλά και φτάνοντας στην μέση πήρε κατεύθυνση πρός το κέντρο.......

Τα βράχια ήταν δεμένα και μακρυά από το τζάμι...

Δυστυχώς έγινε.........

Αντιπρόσωπος υπάρχει με έδρα την Ν.Σμύρνη.

Διάβασα το βιβλίο και δίνει ένα χρόνο για τα εξαρτήματα και ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΑΛΑ.

Τώρα θα βγάλω όλα τα εξαρτήματα πρός πώληση γιατί πήρα ένα μικρό 130λίτρα ΚΙΝΕΖΙΚΟ πλέον.........

( Μάλλον αυτά είναι ποιό γερά αλλά και να πάθουν κάτι δεν κλαίς τα χρηματά σου..........

Πρέπει λοιπόν να πουλήσω όπως έλεγα όλα τα εξαρτήματα προσεχώς για να πάρω κοράλλια γιατί

το γουστάρω το χόμπυ γ.................

Ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση........

Π. Ντούρος

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΡΑΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου Καλησπέρα

Ξεκίνησε το άνοιγμα χωρίς κανένα θόρυβο από την γωνία ψηλά και φτάνοντας στην μέση πήρε κατεύθυνση πρός το κέντρο.......

Τα βράχια ήταν δεμένα και μακρυά από το τζάμι...

Δυστυχώς έγινε.........

Αντιπρόσωπος υπάρχει με έδρα την Ν.Σμύρνη.

Διάβασα το βιβλίο και δίνει ένα χρόνο για τα εξαρτήματα και ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΑΛΑ.

Τώρα θα βγάλω όλα τα εξαρτήματα πρός πώληση γιατί πήρα ένα μικρό 130λίτρα ΚΙΝΕΖΙΚΟ πλέον.........

( Μάλλον αυτά είναι ποιό γερά αλλά και να πάθουν κάτι δεν κλαίς τα χρηματά σου..........

Πρέπει λοιπόν να πουλήσω όπως έλεγα όλα τα εξαρτήματα προσεχώς για να πάρω κοράλλια γιατί

το γουστάρω το χόμπυ γ.............

Ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση........

Π. Ντούρος

Είναι να μην σου τύχει.

Κουράγιο και θα φτιάξεις καλύτερο.

Έχω μια απορία όμως.Η εταιρεία δεν καλύπτει στην εγγύηση τα τζάμια.Και ρωτάω εγώ τώρα.

Αν μέχρι να το πάρεις το ενυδρείο έχει κάποιο χτύπημα σε κάποια γωνία πολύ λίγο ώστε να μην φαινετε,αν το γεμίσεις κάποια στιγμή δεν θα σπάσει;

:bowdown::):thumbup:

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΡΑΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην σου τύχει.

Κουράγιο και θα φτιάξεις καλύτερο.

Έχω μια απορία όμως.Η εταιρεία δεν καλύπτει στην εγγύηση τα τζάμια.Και ρωτάω εγώ τώρα.

Αν μέχρι να το πάρεις το ενυδρείο έχει κάποιο χτύπημα σε κάποια γωνία πολύ λίγο ώστε να μην φαινετε,αν το γεμίσεις κάποια στιγμή δεν θα σπάσει;

:bowdown::):thumbup:

Το προβλημα με τα κρυσταλλα ειναι οτι δεν μπορεις να αποδειξεις τιποτα,ειναι μην σου κατσει.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα κρυσταλλα ειναι οτι δεν μπορεις να αποδειξεις τιποτα,ειναι μην σου κατσει.

Άντε να αποδείξεις ότι δεν το έσπασες εσύ.

:bowdown::)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει περιπτωση να υπηρχε κληση στο πάτωμα να δημιουργηθηκε τάση στο γυαλι κ λογο διαφορας θερμοκρασιας το εξω τζαμι απο κανενα αιρ κοντιτιον κ μεσα πιο ζεστο να εγινε αυτο??προσπαθω να εξιγησω το ατυχες γεγονός του φιλου καπου. . . .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα βγάλω όλα τα εξαρτήματα πρός πώληση γιατί πήρα ένα μικρό 130λίτρα ΚΙΝΕΖΙΚΟ πλέον.........

Μάλλον αυτά είναι ποιό γερά αλλά και να πάθουν κάτι δεν κλαίς τα χρηματά σου..........

Και εγώ σαν χομπίστας αυτό καταλαβαίνω… αν τόσο ακριβό ενυδρείο στην τελική είναι σαν να αγοράζεις γουρούνι στο σακί, όσο αφορά τη γυάλα, τότε γιατί να τα δώσω;;;

Αγοράζω ένα φτηνό ή το φτιάχνω μόνος μου.

Η περίπτωση του φίλου εδώ δεν είναι «μην σου κάτσει»… γιατί η συγκεκριμένη γυάλα κάνει από μόνη της πάνω από 400 ευρώ… τι αντιπροσωπεύει ένα τόσο μεγάλο ποσό; Συμπέρασμα μακριά από ενυδρεία Red Sea :bowdown::):thumbup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σαν χομπίστας αυτό καταλαβαίνω… αν τόσο ακριβό ενυδρείο στην τελική είναι σαν να αγοράζεις γουρούνι στο σακί, όσο αφορά τη γυάλα, τότε γιατί να τα δώσω;;;

Αγοράζω ένα φτηνό ή το φτιάχνω μόνος μου.

Η περίπτωση του φίλου εδώ δεν είναι «μην σου κάτσει»… γιατί η συγκεκριμένη γυάλα κάνει από μόνη της πάνω από 400 ευρώ… τι αντιπροσωπεύει ένα τόσο μεγάλο ποσό; Συμπέρασμα μακριά από ενυδρεία Red Sea :bowdown::):thumbup:

Στο πρωτο σκελος συμφωνω απολυτα,και οταν βλεπω να δεινουν τοσα λεφτα για 5 τζαμια απορω γιατι δεν παιρνουν κατι φθηνο η δεν το φτιαχνουν μονοι τους.

Στο δευτερο θα διαφωνισω,γιατι το γυαλι ειναι ατιμο πραγμα,δεν ξερεις ποτε μπορει να σπασει.

Billias απο το στραβο δαπεδο δεν σπαει,απο διαφορα θερμοκρασιας υπαρχει η πιθανοτητα να σπασει

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σας κ kixlidate,το γυαλι σπαει απλα απο εναν πόρο που εχει κ εμεις δεν το βλεπουμε κ οταν δυσκολευτει ανοιγει..ευχαρηστω για την πληροφορια απλα σκεφτομουνα μηπως είχε κανενα πορο ή κανενα ψιλο ξεφλουδισμα υπηρχε κλιση στο πάτωμα αρα παρα πάνω βάρος στο σημειο κ απο κάποια διαφορα θερμοκρασιας εγινε το κακό..τοσα λεφτά ενυδρείο . . .

Link to comment
Share on other sites

Το after sale κάνει την διαφορά του επαγγελματία και κερδίζει στον ανταγωνισμό.

Προσωπικά , αν ήμουν το συγκεκριμμένο κατάστημα, θα έστελνα κάποιον να δει αν το τζάμι ράγισε ή το έσπασε από λάθος χειρισμούς ο πελάτης ( αυτό, ένας έμπειρος το καταλαβαίνει ) .

Αν θεωρούσα ότι έσπασε από λάθος, θα του πρότεινα την καινούργια γυάλα σε τιμή κόστους.

Αν θεωρούσα ότι ήταν αστοχία υλικού θα του έδινα δωρεάν την γυάλα και θα τα έβρισκα με την αντιπροσωπεία. Άλλο βάρος έχει ένα μεγάλο κατάστημα και άλλο ένας μικρός ιδιώτης ( όχι πάντα ).

Το κόστος είναι μηδαμινό για την επιχείρηση αν αυτό ( η αστοχία υλικού ) έχει συμβεί μία φορά και πολύ μεγάλο το όφελος από την διαφήμιση της εξυπηρέτησης. Αν έχει ξανασυμβεί, να ραγίζουν τζάμια από αστοχία,τότε δεν θα ξαναέφερνα το συγκεκριμμένο προιόν στο μαγαζί μου.

Στην Ελλάδα, δυστυχώς, αγωνιζόμαστε για τα ευκόλως εννοούμενα και δεδομένα. Πολλές φορές δίνουμε μάχη για να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες.

Ποιό το κόστος ή το όφελος του επιχειρηματία, με την όλη βαβούρα που έχει προκληθεί και δημιουργεί αμφιβολίες και ερωτηματικά για το κατάστημα ?

Εξακολουθώ να θεωρώ το συγκεκριμμένο μαγαζί ώς ένα υπόδειγμα επιχειρηματικού managment, για δικούς μου λόγους που δεν χρειάζεται να αναλύσω και θεωρώ αδύνατο ότι ο manager αυτής της επιχείρησης δεν μπορεί να δώσει την καλύτερη λύση στον πελάτη του.

Θα παρακαλούσα, για την δικαίωση των πελατών σας, να δώσετε λύση άμεσα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς Προκόπη να εκφράσω την συμπαράσταση μου και την λύπη μου :bowdown:

Κατά δεύτερον ως έχοντας παρόμοιο ενυδρείο έχω να πω ότι είναι από τα χειρότερα ενυδρεία που υπάρχουν και πραγματικά δεν θα το συνιστούσα ούτε στον χειρότερο εχθρό μου, με τόσα λεφτά που δώσαμε θα μπορούσαμε να κάνουμε ενυδρείο να πετάει, όπως και ο Προκόπης εντυπωσιάστηκα και εγώ με το φινίρισμα του και το υποτιθέμενο plug & play , ένα τεράστιο λάθος που έκανα και πραγματικά κλαίω τα χρήματα που έδωσα, το σίγουρο είναι ότι δεν φταίει το κατάστημα και μεγάλο μερίδιο ευθύνης ρίχνω σε εμάς καθώς και στην εταιρία που είναι καθαρής προσέλκυσης και όχι πρακτικότητας πάντα σε σύγκριση με το ποσό που δίνεις :)

Link to comment
Share on other sites

p_douros1957 μία φωτογραφία απο την αρχή του ραγίσματος στο επάνω μέρος μπορείς να μας βάλεις ;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι και το καταστημα αλλα και η συγκεκριμενη αντιπρωσοπεια εχουν το ιδιο μεριδιο ευθυνης ο καθενας απο την δικη του πλαευρα.Πιστευω επισης οτι θα επρεπε το θεμα να εχει ηδη ληξει λαι ο φιλος μας να ειχε μια καινουργεια γυαλα.Να μην ξεχναμε εκτος απο τα χρηματα οτι μιλαμε για ζωντανους οργανισμους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...