Jump to content

Αντίστροφη όσμωση;


Recommended Posts

Παιδιά ψήνομε να πάρω Α/Ο. Προς το παρόν δυστυχώς βάζω από τη βρύση. Βρήκα αυτό, πως σας φαίνεται; Άλλες προτάσεις;

http://www.ro-man.com

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο εκει εχω παρει και ειναι μια χαρα... Το θεμα ειναι να παρεις μια οσο πιο γρηγορα μπορεις και μετα να κανεις μια μεγαλη αλλαγη νερου... πολυ μεγαλη....τεραστια :) μπας και γλυτωσεις λιγα απο τα προβληματα του νερου της βρυσης :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι παίζει με τη συγκεκριμένη εταιρία (αποστολή, after sale service, επικοινωνία); Η εμπειρία σου τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ θέλω να παραγγείλω μία από εκεί οπότε μήπως μαζευτούμε για ομαδική παραγγελία, αν και ο φίλος είναι από τον Βόλο από ότι βλέπω.

Αλήθεια πόσο είναι το κόστος αποστολής και τι γίνεται σε περίπτωση βλάβης? Μήπως καλό θα ήταν μαζί με την παραγγελία να αγοράσει κάποιος και μία μεμβράνη ακόμα για ανταλλακτικό? Οταν χρειαζεται αλλαγή η μεμβάνη έχει κάποιο alarm που το καταλαβαίνεις. Εαν κάτι δεν δουλεύει σωστά πως το καταλαβαίνουμε? από τα ψάρια που είναι ανάσκελα ?? :)

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρια σε αντιστροφες οσμωσεις για μενα ειναι κορυφαια και ποιοτικα πραγματα εχει και σχετικα γρηγορα τα παραλαμβανεις απο τιμες εχει το 1/3 απο αυτες που εβρισκα ελλαδα και για οτι απορια ειχα μου απαντουσαν με e-mail κατευθειαν προς το παρων δηλ εδω και ενα χρονο λειτουργιας της δικιας μου ro δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα το μονο αρνητικο που θα ελεγα ειναι το σχετικα υψηλο κοστος μεταφορων

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει 2 φορές από τον συγκεκριμένο και θα μπορούσα να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν εξαιρέσεις τα μεταφορικά που είναι λίγο τσιμπημένα, αλλά όχι απαγορευτικά για τον τρόπο που τα στέλνει (courier), κατά τα άλλα, όλα του τα πράγματα είναι άριστης ποιότητας!

Εγώ θα τον πρότεινα ανεπιφύλακτα...

Link to comment
Share on other sites

60 λίρες η ΑΟ. Σε μια άλλη παραγγελία 26 κιλά που παραγγείλαμε ήταν 80 λίρες

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κάποιο ειδικό προσαρμογέα βρύσης να παραγγείλουμε από εκεί ή περιλαμβάνεται ή το παίρνουμε από υδραυλικό?

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κάποιο ειδικό προσαρμογέα βρύσης να παραγγείλουμε από εκεί ή περιλαμβάνεται ή το παίρνουμε από υδραυλικό?

Χρειάζεται το http://www.ro-man.com/shop/product_info.ph...products_id/164 για να προσαρμοστεί σε βρύση και να μην τρυπάς σωλήνες.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το 1/4 ιντσας για νορμαλ βρύση μπαλκονιού ας πούμε και όχι τα 3/8 ?

Επίσης το πεχάμετρο που έχουν PH200 αξίζει, το έχει πάρει κάποιος? Αφού θα κάνω τη παραγγελία να αποσβέσουμε τα μεταφορικά!!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα την εταιρία για μεταφορικά για Ελλάδα και μου ειπε οτι ειναι γύρω στις 45 Λίρες.. και ζυγιζει 7 κιλα

Link to comment
Share on other sites

:ballistic: ακριβά μεταφορικά.. γρήγορη εξυπηρέτηση ..

.. τρομεροί οι Εγγλέζοι :blush::) .. μου πήρε δυο εβδομάδες να συνεννοηθώ.. και μισή για να παραλάβω :blink: ..

..

Link to comment
Share on other sites

:ballistic: ακριβά μεταφορικά.. γρήγορη εξυπηρέτηση ..

.. τρομεροί οι Εγγλέζοι :2guns::) .. μου πήρε δυο εβδομάδες να συνεννοηθώ.. και μισή για να παραλάβω :blink: ..

..

Για συννενοηση δες τι εγραψαν όταν τους ρώτησα ποσο θα κοστίσει εαν το στειλουν Λονδινο σε ενα φιλαρακι..

"Shipping cost to London at worked out on chech out, at that point you not committed" :ballistic::blush::thumbup:

Αντε γεια.. μετα απο 20 λεπτα καταλαβα ότι πρεπει να παω στο check out σημειο του site για να δω τι γραφει περι shipping cost μεσα στην Χωρα... :wheelchair: Τσαμπα ειναι .. και βαριοντουσαν να το γραψουν

Έγινε επεξεργασία - GC9N
Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου δεν βαρέθηκαν να το γράψουν ..

.. αλλά προτιμάνε να το διαβάσεις όπως είναι διατυπωμένο επίσημα..

… έχεις ιδέα από I /Ρ * οδηγίες ? .. δική τους εφεύρεση είναι.. :)

* idiot proof

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται το http://www.ro-man.com/shop/product_info.ph...products_id/164 για να προσαρμοστεί σε βρύση και να μην τρυπάς σωλήνες.

Εχω κιεγω την συγκεκριμενη ΑΟ εδω και 1μιση χρονο και ειμαι απολυτως ευχαριστημενος. Δεν εχω παρει ομως αυτο το εξαρτημα και εχω φτιαξει εναν κλεφτη νερου,κατι που δεν με βολευει γιατι ειναι μονιμο πανω στη βρυση και δεν μπορω να το παω και στους δισκους μου που ειναι 2 οροφους κατω.Το συγκεκριμενο εξαρτημα συνδεεται με το κοκκινο σωληνακι και μπαινοβγαινει στη βρυση?Γιατι απτη φωτο το στομιο φαινεται λιγο μεγαλο για τα σωληνακια της ΑΟ.Αν ειναι δοκιμασμενο πειτε μου γιατι ενδιαφερει κι εμενα. :)

Link to comment
Share on other sites

.. και εγώ αυτό ακριβός παράγγειλα για έναν φίλο εδώ ..

.. και αυτό που παρέλαβα ναι μεν έκανε στη βρύση – βρύση πλυντηρίου - η μια μεριά αλλά η άλλη δεν έκανε στο λάστιχο που συνοδεύει τη συσκευή.. :blink: ..

.. με τη βοήθεια του antesco και manosdr :) το πρόβλημα λύθηκε ..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν κανει για τις κοινες βρυσες του μπαλκονιου?Πες μας τι πατεντα εκανες μηπως βοηθησει κιεμας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν κανει για τις κοινες βρυσες του μπαλκονιου?

κάνει!..

.. ο Θάνος antesco είχε ένα παρόμοιο εξάρτημα που είχε από την μια μεριά τη σωστή υποδοχή για το λάστιχο της συσκευής .. από την άλλη είχε αρσενικά πάσα .. πήγα σε ένα μαγαζί με υδραυλικά και το μετέτρεψα εύκολα ώστε να κάνει στη βρύση ..

.. αλλά το λάθος που έγινε στη περίπτωση μου δεν έχει προηγούμενο από όσο ξέρω ..

.. εσύ ελπίζεις να μην σου τύχει .. αλλά και πάλι κάτι θα κάνεις .. σε μαγαζιά που πουλάν εξαρτήματα για πνευματικά μηχανήματα η γεωργικά εφόδια και θα βρεις να κάνεις δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

επειδη ψαχνω κεγω να αγορασω οι τιμες αυτης της εταιρειας μου φενονται καταπληκτικες.

Παντως μου Φένεται καλυτερο να αγορασει κανεις αυτο με τα 6 σταδια στην Ελλαδα καπου στα 500 Ε νομιζω εχει ενω αυτο μονο 189

Ισως αν κανουμε μια ομαδικη παραγγελια γλιτωσουμε τα μεταφορικα.

Σε μια τετοια ιδεα ειμαι μεσα. Το οτι ειμαστε απο αλλες πολεισ δεν ειναι Προβλημα μια μεταφορικη εταιρεια απο αθηνα - θεσσαλονικη χρεωνει γυρω στα 10 ε. για ττοια μεγεθη

Link to comment
Share on other sites

Φιλε seleykos επειδη εχω αγορασει το συγκεκριμενο που λες με 6 σταδια το εχω ενα χρονο και ειναι απλα αψογο το μονο που χρειαστηκα ηταν μια αντλια γιατι η πιεση στην περιοχη μου ηταν χαμηλη κατι αντοιστοιχο που βρηκα σε 2 εταιριες στην αθηνα και 1 θεσσαλονικη να σε πληροφορισω οτι τοτε ειχαν συσκευη αντιστροφης οσμωσης με 4 σταδια οχι di οχι gauge meter οχι in line tds meter και η μεμβρανη τους ηταν για 50 gallonia και οχι 100 που εχει αυτη που λες και ολοι σε πληροφορω μου ζηταγαν τοτε ουτε λιγο ουτε πολυ 700 ευρω.Τι να πω??Τα συμπερασματα δικα σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια επειδη ενδιαφερομαι και εγω για ΑΟ εαν αποφασιστει ομαδικη παραγγελία σασ παρακαλω ενημερωστε μας σχετικα για να συμμετεχω και εγω...

ευχαριστω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...