Jump to content

Chromis Τσαμπουκάς


Zeroboy

Recommended Posts

Γεια σας κατ' αρχήν.Μεγάλωσε ο τύπος που ήταν και ο πρώτος που μπήκε και απο ντροπαλός και δειλός ενοχλεί τα πάντα επίμονα.Θυμήθηκα τα λόγια του κ. Ψάλτη ότι δεν δεν κάνει για νάνο.Σε όλες μου τις προσπάθειες να τον βγάλω μέρα συνήθως λές και καταλαβαίνει για ποιον χτυπάει η καμπάνα εξαφανίζεται κυριολεκτικά.Επειδή εχω κάνει το ενυδρείο ανω κάτω ήδη και παραμένει να ενοχλεί και χτυπάει τα πάντα καμμιά ιδέα καλύτερη??

:)

Υ.Γ. Το ψαροτούφεκο και ο δυναμίτης αποκλείονται γιατί θα γεμίσει το σαλόνι νερά. :ballistic::blush::thumbup: :wheelchair: :blink:

Link to comment
Share on other sites

.Επειδή εχω κάνει το ενυδρείο ανω κάτω ήδη

δοκίμασε τώρα .. μέσα – έξω.. :)

.. βγάλε το βράχο .. πιασε τον άταχτο .. και ξανάβαλε τον βράχο… :blink:

..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις και με παγίδα του εμπορίου η και αυτοσχέδια αν δεν θες να βγάλεις τον βραχο.Θα σου έλεγα για το βραδινό κόλπο με τον φακό αλλά δυστυχώς τα chromis το βράδυ χώνονται μέσα στον βράχο και είναι αδύνατο να πιαστούν.

Link to comment
Share on other sites

Ο νεαρός άταχτος συνελήφθη τις πρώτες πρωινές ώρες με την μέθοδο του φωτός.Βρίσκεται σε γεννήστρα.Θα στρώσει χαρακτήρα :blink: αν μείνει καμμιά εβδομάδα εκεί ή να ετοιμάζεται για αποχώρηση το συντομότερο?

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Ο νεαρός άταχτος συνελήφθη τις πρώτες πρωινές ώρες με την μέθοδο του φωτός.Βρίσκεται σε γεννήστρα.Θα στρώσει χαρακτήρα :blink: αν μείνει καμμιά εβδομάδα εκεί ή να ετοιμάζεται για αποχώρηση το συντομότερο?

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :)

Τα συγχαρητήριά μου!!

Καλύτερα να τον δώσεις σε κάποιον άλλον ή να τον επιστρέψεις στο μαγαζί που τον αγόρασες.

Link to comment
Share on other sites

Ο νεαρός άταχτος συνελήφθη τις πρώτες πρωινές ώρες με την μέθοδο του φωτός.Βρίσκεται σε γεννήστρα.Θα στρώσει χαρακτήρα :blink: αν μείνει καμμιά εβδομάδα εκεί ή να ετοιμάζεται για αποχώρηση το συντομότερο?

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :)

Δυστηχως τα συγκεκριμενα ψαρακια ειναι αρκετα...δυναμικοι χαρακτηρες και εχουν τρομερη κυριαρχικη συμπεριφορα. Υπολογιζεται πως στην φυση εχουν σαν "προσωπικο" χωρο περι το 1 μετρο τουλαχιστον απεναντι σχεδον σε καθε αλλο ειδος! :blush: Οποτε μπορεις να καταλαβεις πως στο ενυδρειο μας δυσκολα δεν θα εχει καυγαδες και ψιλο-μαγκιες.

Επισης να σου τονισω πως δεν αλλαζει χαρακτηρα, απλα οσο περναει ο καιρος γινεται ακομα ποιο κυριαρχικο.. Αμα το ξαναβαλεις μεσα θα φαινετε ποιο ηρεμο στην αρχη μεχρι να μαθει το χωρο. Μολις τον μαθει θα αρχισει τα ιδια. :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...