Jump to content

Ramirezi


thanashs

Recommended Posts

φιλοι μ καλημερα σε ολοθς σας....μια ερωτηση να κανω σε 200 λιτρα με ενα ζευγαρι σκαλαρια μπορω να βαλλω ραμιρεζι και αν ναι ποσα σε αριθμο?????υπαρχει κυνδινος να μ φανε τα αυγα απο τα σκαλαρια?????

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια εαν γινεται γιατι σημερα μονο εχω την δυνατοτητα να τα παρω δλδ ν μ τ φερουν απο αθηνα

Link to comment
Share on other sites

θεωρω πως μια 4αδα μπαινει ανετα(ειδικα εαν μπορεις να παρεις 2 ζευγαρια).

οσο για τα αυγα των σκαλαριων,παντα θα κινδινευουν οσο υπαρχουν και αλλα ψαρια μεσα σε κοινοβιο ενυδρειο...

Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι πιθανα.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να μπουν μαζι και να το διακυνδινευσω?????

τι δεν καταλαβαινεις φιλε μου?νομιζω πως ηδη σου απαντησα...
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις σοβαρευτειτε ! :)

αν θελεις να κανεις αναπαραγωγη σκαλαριων και το εχεις ως στοχο συνετο θα ειναι να αφησεις το ζευγαρι μονο του

αν τωρα δεν καιγεσαι και τοσο αλλα θες στο ενυδρειο να βλεπεις και αλλα ψαρια εκτος απο τα σκαλαρια οπως τα ραμιρεζι βαλτα.Εξαλλου τα ραμιρεζι χαρακτηριζονται ως ηρεμα και φιλησυχα ψαρια που δεν πειραζουν ή ενοχλουν τα αλλα... (βεβαια σε ζητημα τροφης μπορει να γινουν και κυνηγοι) τωρα σε συνδιασμο με καλα φυτεμενο ενυδρειο και να εχεις γεννα μπορει τα μωρα σκαλαρια να ειναι οκ.

Διαλεγεις και παιρνεις :lmao:

Έγινε επεξεργασία - hms
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το επιχηρουσα καλλυτερα να αφησεις να σκαλαρια σου στην ηρεμια τους ....

Link to comment
Share on other sites

αν θες να βγαλεις μικρα,,,,αφησε μονο το ζευγαρι,,,,στο δικο μου οταν γεννουσαν τα σκαλαρια μου,,,κανανε παρτυ ολα τα υπολοιπα,,,ακομα και τα ραμιρεζι,,,και ειδικα ο αρσενικος ειχε φαει δυο τρεις καλες ''φαπες'' απο τους γονεις ,,αλλα δεν μασουσε,,,

corydoras και τετρα ,,,ηταν η καλυτερη τους,,,,οτι ξεκολλουσε ορμουσαν και κρυβοντουσαν μεσα στη βλαστηση με συνεπεια να καμουφλαρονται απο τους γονεις ''φυλακες'',,,,ετσι δυστυχως,,,,μεχρι ουριτσες ειδα,,,να κολυμπανε..και με πολυ κοπο τα κρατουσα 8-9 μερες,,,μετα εξαφανιζοντουσαν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...