Jump to content

φυτα απ τις πρωτες μερες η οχι?


Recommended Posts

καλημερα σε ολους.πηρα το rio 180 του εβαλα υποστρωμα χαλικι και δυο ριζες .τρεχει τρεις μερες με το δικο του φιλτρο και το fluval 305.μπορω να του βαλω φυτα τωρα που ειναι στην διαδικασια στρωσιματος η πρεπει να περιμενω?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις να φυτεύσεις αρκετά φυτά είναι καλύτερο να το πράξεις τώρα. Όχι μονο θα βοηθήσεις στη ποιότητα του νερού αλλά θα ταλαιπωρήσεις λιγότερο τα ψάρια αργότερα. Επιπλέον μπορείς εύκολα να κάνεις επαναδιάταξη αν το αποτελεσμα δεν σε ικανοποιεί.

:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αυτο θα κανω.το φιλτρο της μανας του μπορω να το αφαιρεσω ? υπαρχει τροποςγιατι ειναι κολημενο?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αυτο θα κανω.το φιλτρο της μανας του μπορω να το αφαιρεσω ? υπαρχει τροποςγιατι ειναι κολημενο?

Αν ειναι να το κανεις να το κανεις τωρα με μια πετονια η χορδι κυθαρας,και με υπομονη.Ξεκινα απο το σημειο που ειναι μακρια απο τις κολλησεις του βασικου ενυδρειο,ζεστανετι λιγο με σεσουαρ και μετα ξεκινα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να το κανεις να το κανεις τωρα με μια πετονια η χορδι κυθαρας,και με υπομονη.Ξεκινα απο το σημειο που ειναι μακρια απο τις κολλησεις του βασικου ενυδρειο,ζεστανετι λιγο με σεσουαρ και μετα ξεκινα. :)

ο λογος που πρεπει να το κανω τωρα φιλε μου ειναι για να μην στρεσαρω τα ψαρια αργοτερα?

Link to comment
Share on other sites

ο λογος που πρεπει να το κανω τωρα φιλε μου ειναι για να μην στρεσαρω τα ψαρια αργοτερα?

Το ενυδρειο πρεπει να ειναι αδειο για να βλεπεις τι κανεις.Μετα θα σου ειναι πολυ δυσκολο ,και θα στρεσαρεις τα ψαρια :)

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο πρεπει να ειναι αδειο για να βλεπεις τι κανεις.Μετα θα σου ειναι πολυ δυσκολο ,και θα στρεσαρεις τα ψαρια :)

καταλαβα ευχαριστω.γενικα δεν ειναι καλητερα να δουλευουν και τα δυο φιλτρα ωστε να εχω μεγαλητερη φιλτρανση? η γνωμη σας γιατι εχω ζαλιστει με αυτα που μου λενε διαφοροι.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καθε ενυδρειο πρεπει να δουλευει με 2 φιλτρα ,για παρα πολυ λογους.αλλα δεν ειναι η ωρα να στα αναλυσω.Αλλα παλι για μενα αντιπαθω τα εσωτερικα φιλτρα καθαρα για αισθητικους λογους. :lmao:

Το ενυδρειο εσυ θα το βλεπεις,οποτε και εσυ αποφασιζεις :)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τα 2 φιλτρα ειναι σωστο,αλλα το εσωτερικο ειναι πολυ γκουμουτσα.Το ειχα και εγω στο δικο μου juwel στο πρωτο στησιμο αλλα τωρα που το το ξεστησα το ξηλωσα και θα ξαναστηθει χωρις αυτο.Εγω το εβγαλα με φαλτσετα.Ζεστανα λιγο πρωτα με σεσουαρ την σιληκονη και μετα κοπηκε σαν βουτηρο με την φαλτσετα.Αν χρησιμοπιοισεις φαλτσετα προσεχε τα χερια

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καθε ενυδρειο πρεπει να δουλευει με 2 φιλτρα ,για παρα πολυ λογους.αλλα δεν ειναι η ωρα να στα αναλυσω.Αλλα παλι για μενα αντιπαθω τα εσωτερικα φιλτρα καθαρα για αισθητικους λογους. :lmao:

Το ενυδρειο εσυ θα το βλεπεις,οποτε και εσυ αποφασιζεις :)

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.οποτε βρεις χρονο και θελεις αναλυσε το μου αυτο να μαθαινω και γω.ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.οποτε βρεις χρονο και θελεις αναλυσε το μου αυτο να μαθαινω και γω.ευχαριστω και παλι.

Ο τιτλος του θεματος σου παραπεμπει αλλου,και η φιλοσοφια του φορουμ ειναι τα θεματα να ειναι καθαρα.

Οποτε αν θελεις ανοιξε νεο θεμα στην φιλτρανση ,να το κουβεντιασουμε εκει. :)

Link to comment
Share on other sites

Ο τιτλος του θεματος σου παραπεμπει αλλου,και η φιλοσοφια του φορουμ ειναι τα θεματα να ειναι καθαρα.

Οποτε αν θελεις ανοιξε νεο θεμα στην φιλτρανση ,να το κουβεντιασουμε εκει. :)

o.k. sory φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...