Jump to content

ενυδρείο Heilea


Recommended Posts

ρε παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πήρα χθες ένα ενυδρείο heilea και εδώ και 2 μέρες και το νερό είναι θολό υπάρχει κάποιο πρόβλημα??

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας.

Πεσμας περισσωτερα.

Τι υποστρωμα εβαλες και αν το επλυνες καλα.Εχεις βαλει βακτηρια μεσα κτλ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας.

Πεσμας περισσωτερα.

Τι υποστρωμα εβαλες και αν το επλυνες καλα.Εχεις βαλει βακτηρια μεσα κτλ :)

έχω βάλει άμμο την οποία την είχα ξεπλύνει καλά και έχω βάλει και βακτήρια κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις βαλει ενυδρεικο βαμβακι στο φιλτρο σου βαλε και θα καθαρισει :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις βαλει ενυδρεικο βαμβακι στο φιλτρο σου βαλε και θα καθαρισει

οκ

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φυσιολογικο ειναι,αλλα θελω να σου ρωτησω αν εχεις στρωσει το ενυδρειο και εβαλες τα ψαρια μεσα :)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φυσιολογικο ειναι,αλλα θελω να σου ρωτησω αν εχεις στρωσει το ενυδρειο και εβαλες τα ψαρια μεσα :)

το μισο νερο το εχω βαλει απο το αλλο ενυδρειο που εχω και το υπολιπο νερο ειναι το καινουριο και μου ειχαν πει οτι μετα απο 2 μερεσ μπορω να βαλω ψαρια και πηρα αυτα τα 2 για να το στρωσο το ενυδρειο γιατι αυτο το ενυδρειο το πηρα για τα μωρα ζοωτοκα και να αναπαραγω μονομαχουσ

Link to comment
Share on other sites

Το νερο που εβαλες εχει ελαχιστη βιολογια,κακως εβαλες ψαρια μεσα.Μετρησεις κανεις?

Αν νε πεστες,αν οχι πανε να παρεις τεστακια,ειδικα για αμμωνια και νιτρωδη σε αυτην την φαση :)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο.Τι ψαρακια ειναι αυτα και ποσα λιτρα εχεις?

Η ανακριση τελειωσε :)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο.Τι ψαρακια ειναι αυτα και ποσα λιτρα εχεις?

Η ανακριση τελειωσε :)

θα κανω τισ μετρισεισ τωρα.το ενυδρειο ειναι 30 λυτρα και τα ψαρια αυτα λεγονται pink ghost zebra diano

Link to comment
Share on other sites

το κακο όμως ειναι οτι οταν γενναει ενα απο τα ψαρια μου αυτα ψαχνουν ολο το ενυδρειο τα βρησκουν και τα τρωνε

Link to comment
Share on other sites

το κακο όμως ειναι οτι οταν γενναει ενα απο τα ψαρια μου αυτα ψαχνουν ολο το ενυδρειο τα βρησκουν και τα τρωνε

Αφου ειναι αδειο το ενυδρειο σου,βαλε μερικα φυτακια ,κανα ξυλαρακι,για να κρυβονται :)

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι αδειο το ενυδρειο σου,βαλε μερικα φυτακια ,κανα ξυλαρακι,για να κρυβονται :)

στο αλλο ενυδρειο που τα ειχα αυτα θα τα ξαναβαλω στο δικο τους απλα τα εχω βαλει εκει μεχρι να βρω θηλυκο μονομαχο.

φυτα θα παω να παρω σημερα.κερατοφυλο και valisneria

Έγινε επεξεργασία - georgeguppy
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλητερα να βγαλεις τα ψαρια απο αυτο το ενυδρειο γιατι ειναι αστρωτο.Ποτε δεν στρωνουμε ενυδρειο με ψαρια μεσα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλητερα να βγαλεις τα ψαρια απο αυτο το ενυδρειο γιατι ειναι αστρωτο.Ποτε δεν στρωνουμε ενυδρειο με ψαρια μεσα

οκ.θα τα βγαλω τωρα και θα τα βαλω στο κανονικο τουσ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...