Jump to content

Παει.....


ARIMPOU

Recommended Posts

post-2402-1163142468_thumb.jpgΕχθές το απογευμα δυστυχως το ψαρακι μου, ο Glady ο μονομάχος πέθανε........

Θέλω να πιστευω ότι έκανα ότι μπορούσα για να τον σώσω (όλα αυτα που είπαμε σε προηγούμενες συνομιλίες)

αλλά δεν τα κατάφερα.

Και πάνω που πίστευα ότι πάει καλύτερα.............

Ίσως είχε κάποια αρρώστια που δεν μπόρεσα να διαγνώσω (η πείρα μου είναι μηδαμινή)

Η ειρωνία είναι ότι εχθές πήγα στο Water Inn στη Κηφησια (το μαγαζι το βρήκα απο το εσας και μπορω να πω ότι ειναι άψογο τόσο απο εξοπλισμό όσο και απο εξυπηρέτηση)

και του πήρα βιταμίνες και φίλτρο για να του το έφτιαχνα.......

Αλλά όπως είπα .... ΠΑΕΙ

Κάποιος μου είπε όταν ξεκινήσαμε τη συζήτηση "Καλως ήρθες στις τύψεις.."

Και ναι, νοιώθω πολλές τώρα γιατι έχω την αίσθηση ότι τον σκότωσα εγώ με την άγνοιά μου

Το καλό απο όλη την υπόθεση (αν μπορω να πω αυτή τη στιγμή κάτι τετοιο), είναι ότι τώρα γνωρίζω πέντε πράγματα παραπάνω οπότε......

Για το μέλλον θα ξεκινήσω πιο σωστά και θα στρώσω το ενυδρείο που εχω, απο το ΣΚ κιόλας, για να ειναι έτοιμο να υποδεχτεί (υπο τις κατάλληλες συνθήκες πλεον) το νέο μου ψαράκι (μάλλον πάλι μονομάχο)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό το στάδιο το έχουμε περάσει όλοι :)

Από τι στιγμή όμως, που όπως είδα, κινήθηκες άμεσα για να βελτιώσης τις συνθήκες διαβίωσης του μονομάχου σου δεν πρέπει να νιώθεις πολύ άσχημα.

Μόλις έμαθες, προσπάθησες να βοηθήσεις.

Ο επόμενος μονομάχος σου θα ζήσει πολύ καλύτερα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα το μιρκο σου αλλα δυστυχως ολα μεσα στο προγραμμα ειναι :)

Για να βαλεις αλλο ψαρακι θα πρεπει να εχει στρωσει το φιλτρο του δλδ περιπου σε κανα μηνα. Δεν θα πρεπει να παρεις ψαρι πριν απ το στωσιμο γιατι θα εχεις τα ιδια αποτελεσματα με τον προηγουμενο ψαρουλι .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό το στάδιο το έχουμε περάσει όλοι ...

Ολοι... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...