Jump to content

ΑΣΤΑΚΟΣ


Recommended Posts

Θα ήθελα να μου δώσετε πληροφορίες για τους αστακούς γλυκού νερού.Όπου και αν ρώτησα κανείσ δεν γνωρίζει τίποτα εκτόσ από το ότι καμιά φορά τσιμπούν κανένα ψάρι που περνάει από κοντά τους αν είναι πεινασμένοι.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Θεριστές..!

"Κλαδεύουν" φυτά και ψάρια, κυρίως κατά τη διάρκεια της νύχτας. Ολη μέρα "παναγίες" και το βράδυ...

Τελικά μένουν μόνοι τους στο ενυδρείο και τότε αντιλαμβάνεται ο δυστυχής ιδιοκτήτης, ότι έκανε λάθος που δεν τον έβαλε σε "ατομικό διαμέρισμα" μόνο του.

Ηθελα κι εγώ έναν μπλε, αλλά δεν κατάφερα να αφιερώσω ενυδρείο για πάρτη του και τελικά δεν τον πήρα. Προτίμησα να το κάνω μόνιμη καραντίνα για ώρα ανάγκης (Α-πα-ραί-τη-τη για όποιον έχει ενυδρεία).

Link to comment
Share on other sites

Θεριστές..!

"Κλαδεύουν" φυτά και ψάρια, κυρίως κατά τη διάρκεια της νύχτας. Ολη μέρα "παναγίες" και το βράδυ...

Τελικά μένουν μόνοι τους στο ενυδρείο και τότε αντιλαμβάνεται ο δυστυχής ιδιοκτήτης, ότι έκανε λάθος που δεν τον έβαλε σε "ατομικό διαμέρισμα" μόνο του.

Ηθελα κι εγώ έναν μπλε, αλλά δεν κατάφερα να αφιερώσω ενυδρείο για πάρτη του και τελικά δεν τον πήρα. Προτίμησα να το κάνω μόνιμη καραντίνα για ώρα ανάγκης (Α-πα-ραί-τη-τη για όποιον έχει ενυδρεία).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε μου.Μια ακόμα ερώτηση-Θα μπορούσα να έχω μόνο του τον αστακό σε ένα μικρο ενυδρείο κρύου νερού χωρίς θερμοστάτη δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε μου.Μια ακόμα ερώτηση-Θα μπορούσα να έχω μόνο του τον αστακό σε ένα μικρο ενυδρείο κρύου νερού χωρίς θερμοστάτη δηλαδή?

Απ' όσο ξέρω, όχι.

Θέλει κανονικές συνθήκες θερμοκρασίας και φίλτρανσης για να ζήσει.

Αλλοιώς... μένει ακίνητος...

Για πάντα..! :)

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω, όχι.

Θέλει κανονικές συνθήκες θερμοκρασίας και φίλτρανσης για να ζήσει.

Αλλοιώς... μένει ακίνητος...

Για πάντα..! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Έχω πολλά να μάθω ακόμα σαν καινούριος στο χόμπι, αν και δεν το θεωρώ χόμπι ούτε απλά διακόσμηση να προσπαθεί κάποιος να δημιουργήσει ένα βιότοπο ουσιαστικά.Μου αρέσει πολύ το μήνυμά σου για τους μονομάχους.Τους βλέπω και εγώ στα καταστήματα σε ποτήρια και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.Θα έπρεπε να βάζουν τους ιδιοκτήτες των pet shop να ζουν σε βαρέλια για να καταλάβουν.............

Link to comment
Share on other sites

...Θα έπρεπε να βάζουν τους ιδιοκτήτες των pet shop να ζουν σε βαρέλια για να καταλάβουν...

:blink: ........... :ballistic:

Αυτό, να πας να το γράψεις και 'κει! :)

Link to comment
Share on other sites

file einai analogo me to ti exeis sto enidrio sou. ego exo 6 kixlides, ena plakostomo, ena kokkino kavouri kai enan mple astako (mia kixlida tou efage ta moustakia tou) kai se pliroforo pos den tha exeis kanena problima me ton astako arki na min valeis sto enidrio sou kati arketa mikro gia na to piasei (sorry gia ta greeklish mou tha veltiotho to yposxomai)

Link to comment
Share on other sites

file einai analogo me to ti exeis sto enidrio sou. ego exo 6 kixlides, ena plakostomo, ena kokkino kavouri kai enan mple astako (mia kixlida tou efage ta moustakia tou) kai se pliroforo pos den tha exeis kanena problima me ton astako arki na min valeis sto enidrio sou kati arketa mikro gia na to piasei (sorry gia ta greeklish mou tha veltiotho to yposxomai)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...