Jump to content

να το τολμησω?


perkafish

Recommended Posts

χαιρετω την παρεα,

με λενε Χαρουλα ,

ψαχνοντας στο ιντερνετ βρηκα το φορουμ σας και ειπα να γραφτω.

η αληθεια ειναι οτι το εχω ξανακανει το ατοπημα με πληρη αποτυχια.

εχω 2 ενυδρεια που αυτη τη στιγμη ειναι αδεια.

επειδη ειχα περασει τα πανδεινα σκεφτηκα μηπως ηταν καλυτερα? να το παλαιψω σαν θαλασσινο fishonly.

θα ηθελα την βοηθεια σας.

μηπως να μην το εκανα?

οικονομικο θεμα - εντος λογικης- δεν εχω.

περιμενω απαντησεις...

καλως σας βρηκα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες Χαρούλα στο forum μας.

Αν έχεις αποτύχει στις προηγούμενες προσπάθειες, θα σε συμβούλευα να προσπαθήσεις να ανακαλύψεις τους λόγους, που σε οδήγησαν στην αποτυχία.

Δεν νομίζω ότι με το να αλλάξεις κατηγορία και μάλιστα σε δυσκολότερη, θα τα καταφέρεις καλύτερα.

Πιστεύω, ότι σε αυτόν εδώ το χώρο, υπάρχουν πολλά άτομα, που θα σε βοηθήσουν, να αποκτήσεις τις απαραίτητες γνώσεις, ώστε στην νέα σου προσπάθεια, οι πιθανότητες αποτυχίας να περιοριστούν στο ελάχιστο.

Ξεκινώντας την αναζήτησή σου, θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα άρθρα μας σχετικά με το στήσιμο ενός ενυδρείου, τον κύκλο του αζώτου και άλλα πολλά ενδιαφέροντα. Έτσι θα αποκτήσεις αρκετές γνώσεις, που θα σε βοηθήσουν να αναγνωρίσεις κάποια λάθη, που ίσως έκανες στο παρελθόν, ώστε να τα αποφύγεις στο μέλλον.

Κατόπιν, ότι απορίες έχεις ή διευκρινίσεις χρειαστείς, μπορείς να τις θέσεις στις επί μέρους συζητήσεις μας.

Σου εύχομαι καλή αναζήτηση πληροφοριών και καλή επιτυχία στην καινούργια σου προσπάθεια, σε όποια κατηγορία και αν αποφασίσεις.

Φιλικά

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

οτι επαθα το επαθα απο διαβασμα...

αλλος το μακρυ του αλλος το κοντο του, ασχετοι να σου λενε τι να κανεις και πως...

το αποτελεσμα το προειπα...

Link to comment
Share on other sites

Χαρουλα :)

Με το διαβασμα δεν μπορει να παθεις κακο :blink:

Τουλαχιστον τα αρθρα που υπαρχουν ΕΔΩ αλλα και τα βιβλια που προτεινονται ΕΔΩ ειναι εγγυημενα :ballistic:

Απο εκει και περα μπορεις να υποβαλεις τις ερωτησεις σου στον τομεα του Θαλασσινου Ενυδρειου και απο τις απαντησεις που θα λαβεις θα συνθεσεις το σωστο...

Ειλικρινα δεν παιζουμε με τις ζωες των φιλοξενουμενων μας ! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες Χαρουλα! :)

Να και μια γυναικα στην παρεα μας για θαλλασα. :blink:

Να το τολμησεις και για οτι χρειαστεις εμεις εδω ειμαστε. Σκοπος μας ειναι η σωστη και εγκαιρη γνωση η οποια εχει αποχτηθει μετα απο πολυ διαβασμα, αποτυχιες, επιτυχιες αλλα και κοπο. Οχι κατι απαραιτητα ασχημο αφου αγαπαμε αυτο που κανουμε. Σκοπος του χωρου αυτου ειναι η υγιεις ανταλαγη αποψεων με αποτερο σκοπο τα οποια λαθη καναμε εμεις να μην τα κανει ο καινουργιος και οποτε χρειαστει ενα χερι βοηθειας να του το δωσουμε να περασει την οποια δυσκολια για να χαρει απροβληματιστα το ενυδρειο του.

Πιστευω αυτα να σε καλυψαν και θα στο πω και για αλλη μια φορα. Να το τολμησεις. Αφου το αγαπας να το κανεις. Για ολα τα αλλα εμεις ειμαστε εδω φτανει να εχεις την διαθεση. :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισες ..

ένα θαλασσινό ενυδρείο .. εκτός από την ομορφιά του ..

.. κάνει καλό σε όλη την οικογένεια . :) . σαν να είστε σε διακοπές σε εξωτική παραλία.. :blink:

….. με το καλό! :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγους μήνες που δουλεύω ένα θαλασσινό και με έχει πραγματικά απορροφήσει!!! Το μυαλό μου είναι εκεί όλη τη μέρα!!! Αν σκοπεύσεις να το κάνεις γιατί έτσι απλά σου αρέσει να ΜΗΝ το κάνεις! Αν όμως το θες πραγματικά και είσαι σίγουρη για την επιλογή σου φτιαχτώ, και να ξέρεις πως και εγώ αλλά πόσο μάλλον και οι παλαιότεροι θα είναι πάντα online για να σε βοηθήσουν και να σε συμβουλέψουν.

Μην ξανακούσω ότι το διάβασμα κάνει κακό!!! Θα πέσει φωτιά να μας κάψει…

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλη perkafish ... :)

Καλη διαμονη και καλο διαβασμα ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας φιλη perkafish!

Link to comment
Share on other sites

Να το κανεις perkafish..να το κανεις! θαλασσινο fish only ψηφιζω κι εγω κι ας ειμαι του γλυκου!

αλλη φαση!

..πηγαινε μπροστα κι ακολουθω.. :)

Link to comment
Share on other sites

θα το κανω...

:) ...με πολυ διαβασμα, ερωτησεις και υπομονη !!!

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες και απο εμενα στην παρεα μας. <_<:angry2:

Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου. :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...