Jump to content

βοηθεια????????????


ΠΟΠΟ

Recommended Posts

θελω να βαλω δευτερη λαμπα σε ενυδρειο απο carrefure

δεν εχω βρει μερος που μπορω να τη βαλω

μηπως εχετε φιταξει η εχετε σκεφτει κατι σε αυτο το καπακι

post-1016-1163517012_thumb.jpg

post-1016-1163517058_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

KALISPERA FILE MOY EXO KANEI TIN DOKIMI KAI EXEI PETIXI MONO POY THA PERIMENEIS MEXRI AYRIO AN MEXRI TOTE DEN SE EXEI BOITHISI KAPOIOS ALLOS ,

EGO TIN EXO BALEI PANO STO ANIGOMENO KAPAKI KAI TON METASXIMATISTI STIN YPARXON TRIPA KAI DIPLA APO AYTON POU HDI YPARXI. KANE YPOMONI MEXRI AYRI GIATI BRISKOME AKOMA STIN ERGASIA

YPOPSIN OTI MILAO GIA TO IDIO AKRIBOS ENIDREIO.

Link to comment
Share on other sites

ENOO YPOMONH MEXRI AYRIO GIA NA SOY STELO TIS KATALILES FOTOGRAFIES

Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω

τα καλοδια σε πια τρυπα θα τα βαλω δε το επιασα

κανε οσο θες δεν υπαρχει προβλημα

ευχαρηστω υχαρηστω χιλια ευχαρηστω

Έγινε επεξεργασία - ΠΟΠΟ
Link to comment
Share on other sites

το μαυρο μικρο καπακι που στηριζετε η λαμπα πως το βγαζω χωρις να καταστεψω ολο το καπακι...?????

η δε γινεται....

γιατι σκεφτηκα οτι μπορω να βγαλω το μαυρο καπακι και στη θεση του να βαλω τη δευτερη λαμπα και ολα τα ηλεκτρικα να τα τραβηξω εξω απο το ενυδρειο οποτε μειονεται και η θερμοκρασια........

μη σας πω οτι εχω χορο και για τριτη πισω πισω δηλαδι στα 90ςαττ ποροση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να πας σε ένα ηλεκτρολόγο να ασχοληθεί εκτός και αν βρεθεί κανένας φίλος χομπίστας κοντά στην περιοχή σου και έχει χρόνο να σε βοηθήσει.

Μην κάνεις οποιαδήποτε επέμβαση ή τροποποίηση στο φωτισμό μόνος σου. Τα ρεύματα είναι επικίνδυνα πράγματα και δεν είναι παιχνίδι. Ο ενθουσιασμός σου δικαιολογείται από το νεαρό της ηλικίας, αλλά δε νομίζω σε καμία περίπτωση να θέλεις να βρεθούν απολογούμενοι οι υπεύθυνοι του ΑΖ στη μαμά σου...

Link to comment
Share on other sites

ευχαρησρω για την ιδεα neon αν βραχηκλοσει το σπιτι να τα ριξω σε εσας και μετα η μανα μου να σας κυνηγαει....

δε το σκεφτηκα

καλα τελοσπαντονπα περα απο την πλακα δε κανω τυποτα

εαν δεν ειμαι 100% σιγουρος οποτε .....

δε παιζει να κανω κατι επιπολαιο η να κρεμονται καλοδια μεσα στο νερο περημενο απο το φιλο farao αλλα δε φενεται

ΥΠΟΜΟΝΗ

αυτο το θεμα ειναι αφορμη στο θαυμασμο μου για την h.c. cuba

Link to comment
Share on other sites

ευχαρησρω για την ιδεα neon αν βραχηκλοσει το σπιτι να τα ριξω σε εσας και μετα η μανα μου να σας κυνηγαει....

δε το σκεφτηκα

καλα τελοσπαντονπα περα απο την πλακα δε κανω τυποτα

εαν δεν ειμαι 100% σιγουρος οποτε .....

δε παιζει να κανω κατι επιπολαιο η να κρεμονται καλοδια μεσα στο νερο περημενο απο το φιλο farao αλλα δε φενεται

ΥΠΟΜΟΝΗ

αυτο το θεμα ειναι αφορμη στο θαυμασμο μου για την h.c. cuba

Δεν νομιζω ο neon να αναφεροταν σε βραχυκυκλωμα, το οποιο ειναι το λιγοτερο που μπορει να συμβει.

Με το ρευμα δεν εισαι ποτε 100% σιγουρος.Οι συνθηκες που εχει το ενυδρειο λογο υγρασιας ειναι πολυ επικινδυνες και η παραμικρη απροσεξια μπορει να αποβει μοιραια.

Επειδη βλεπω οτι σχεδον ολοι τροποποιουμε τον φωτισμο των ενυδρειων μας σας παρακαλω προσοχη γιατι οσο απλο και αν φαινεται ειναι πολυ ευκολο να συμβει καποιο ατυχημα.

Προσωπικα πιστευω οτι το να παρουμε το καπακι απο το ενυδρειο μας και να το παμε σε καποιον ηλεκτρολογο ωστε να κανουμε τις αλλαγες που θελουμε ειναι η πιο σωστη και ασφαλης λυση.

Link to comment
Share on other sites

aytesmporei na se vohthisoun giati exoume to idio enidrio kai kapaki

post-1761-1163884518_thumb.jpg

post-1761-1163884603_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποπο

εισαι θεος κτλ απολυτος πος γινεται γιατι πηστευα οτι το ονειρο μου για h.c αρχησε να τελιονι

τα κτλ. ΟΛΑ

ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Ποπο

εισαι θεος κτλ απολυτος πος γινεται γιατι πηστευα οτι το ονειρο μου για h.c αρχησε να τελιονι

τα κτλ. ΟΛΑ

ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

ΠΟΠΟ, χρειάζεσαι επειγόντως ένα ορθογράφο..! :):blink:

Link to comment
Share on other sites

το γραψα στις 2 η ωρα το βραδυ μετα απο μια υπεροχη βολτα που ειχα

τι να κανουμε

παντος ο farao αργησε αλλα εκανε τελεια δουλεια εβγασλε ποσες φοτο με τις παραμικρες λεπτομεριες ....................ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...