Jump to content

Guppies σε 35-40 λίτρα


Katherine

Recommended Posts

Ποσα guppies χωρανε στα 35-40 λιτρα??? :thumbup:

Edit:Παρακαλώ οι τίτλοι των θεμάτων να είναι σαφείς για να ξέρουμε σε τι αναφερόμαστε και τι διαβάζουμε,Ευχαριστώ!

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

σε ενα τετιο ενυδρειο χωρανε καπου στο ενα χαρεμι δηλαδη ενασ αρσενικοσ 3 θηλυκιεσ αμα θεσ μπορεισ να βαλεισ κανα 2 θηλυκα ακομα αλλα εγω θα σου ελεγα να βαλεισ μονο αρσενικα για ειναι μικρο το ενυδρειο σου και αυτα γεννανε σηνεχεια και μετα δεν θα ξερεισ τι να τα κανεισ εγω θα σου ελεγα να το εκανεσ φυτεμενο με τετρα

Link to comment
Share on other sites

σε ενα τετιο ενυδρειο χωρανε καπου στο ενα χαρεμι δηλαδη ενασ αρσενικοσ 3 θηλυκιεσ αμα θεσ μπορεισ να βαλεισ κανα 2 θηλυκα ακομα αλλα εγω θα σου ελεγα να βαλεισ μονο αρσενικα για ειναι μικρο το ενυδρειο σου και αυτα γεννανε σηνεχεια και μετα δεν θα ξερεισ τι να τα κανεισ εγω θα σου ελεγα να το εκανεσ φυτεμενο με τετρα

εχω ακριβως τοσα ψαρια και ενα μικρο γλυφτη.Χθες μου γεννησε 14 και τα 3-4 θα τα δωσω σε 1 φιλη μου που εχει και αυτη γκαπυς καλα θα κανω??? :thumbup::thumbup::welcome::)

Link to comment
Share on other sites

δωσε οσα θεσ τωρα τα μικρα δεν θα εχουν τοσο μεγαλο προβλημα αλλα σε λιγο καιρο ναι διοτι αμα εχεισ 5 θηλυκεσ και γεννανε καθε μηνα σχεδον 20 το καθενα μεσα σε 2 μινεσ δεν θα χωρανε να κολυμπανε και εγω τα ιδια ειχα παθει για αυτο στο λεω παρολα αυτα σε ενα 60 λυτρο που εχω διαφορα ειδη εχω 20 guppy και οτι γεννιετε απο εδω και περα τα δινω σε φιλουσ.τα τετρα ειναι ψαρια δεσ εδω http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/...%20axelrodi.htm

υπαρχουν και αλλα ειδη αλλα αυτα ειναι τα πιο ευκολα που μπορεισ να βρεισ στην αγορα

Έγινε επεξεργασία - georgeguppy
Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως δεν θα εχω προβλημα γτιατι οσα γεννιουνται μεσα στο ενυδρειο δεν επιβειωνουν γιατι τα ρουφαει το φιλτρο η τα τρωει ο γλυφτης αυτα τα 15 γκαπυς γεννηθηκαν στην γεννηστρα μετα εβγαλα την μανα και γεννησε τα υπολοιπα εξω δεν ζει κανενα τωρα.Αυτο το χω εξακριβωσει 2 φορες η μια ηταν αυτη και η αλλη ηταν οτι μου χε γεννησει και αλλο ενα ψρι μεζσα στο ενυδειο και τωρα δεν ειναι κανενα νεογεννητο γκαπακι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως δεν θα εχω προβλημα γτιατι οσα γεννιουνται μεσα στο ενυδρειο δεν επιβειωνουν γιατι τα ρουφαει το φιλτρο η τα τρωει ο γλυφτης αυτα τα 15 γκαπυς γεννηθηκαν στην γεννηστρα μετα εβγαλα την μανα και γεννησε τα υπολοιπα εξω δεν ζει κανενα τωρα.Αυτο το χω εξακριβωσει 2 φορες η μια ηταν αυτη και η αλλη ηταν οτι μου χε γεννησει και αλλο ενα ψρι μεζσα στο ενυδειο και τωρα δεν ειναι κανενα νεογεννητο γκαπακι :thumbup:

μπορεισ να βγαλεισ μια φοτο του γλυπτη γιατι και εγω εχω γλυπτει αλλα δεν τα τρωει να φανταστεισ καπιεσ φορεσ ειναι διπλα του

Link to comment
Share on other sites

μπορεισ να βγαλεισ μια φοτο του γλυπτη γιατι και εγω εχω γλυπτει αλλα δεν τα τρωει να φανταστεισ καπιεσ φορεσ ειναι διπλα του

ο γλυφτης μου δεν ειναι πλεκοστομος ειναι ανσιστρους α ναι και εχω δει να τα τρωνε οι ιδιοι τουσ οι γονεις τα ψαρακια

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να είναι πλέκο η όπως τον λες εσύ γλυφτης , ίδιοι γονείς βλέπουν τα νεογνά σαν ένα ωραίο μεζεδάκι .

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να είναι πλέκο η όπως τον λες εσύ γλυφτης , ίδιοι γονείς βλέπουν τα νεογνά σαν ένα ωραίο μεζεδάκι .

εμενα οχι εχω ολα τα ειδη ζωοτοκων μεσα στο ενυδρειο ολα γεννανε και ολα τα μωρα ζουνε και εχω και γαριδεσ αμμανο και εναν γλυπτη 10cm

Link to comment
Share on other sites

εμενα οχι εχω ολα τα ειδη ζωοτοκων μεσα στο ενυδρειο ολα γεννανε και ολα τα μωρα ζουνε και εχω και γαριδεσ αμμανο και εναν γλυπτη 10cm

Τότε εσύ μια ευτυχής εξαίρεση επειδή συνήθως είναι κανίβαλοι , μόνο τα αγρία γαππη είναι καλοί γονείς .

Έγινε επεξεργασία - Σβετα
Link to comment
Share on other sites

Τότε εσύ μια ευτυχής εξεύρεση επειδή συνήθως είναι κανίβαλοι , μόνο τα αγρία γαππη είναι καλοί γονεύς .

[/quote

τα γκαπυς πολλαπλασιαζονται σαν διαολοι οσο χωρο εχουν τοσο γεννανε..γι αυτο λεγονται και εκατομμυριοψαρα..συμβουλη μου ασε την γεννηστρα και ασ τα τρωνε οι γονεις..μετα δεν θα ξερεις που να τα δωσεις...σου μιλαω σαν παθων τωρα..στο 60 λιτρο εχω ξεκινησει με ζωοτοκα αλλα τωρα σκεφτομαι να το κανω μονο με ενα ειδος!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε georgeguppy γιατι προτεινεις να βαλει η φιλη τετρα σε 30 λιτρα ενυδρειο?

γιατι με τα guppy θα μπλεξει ενω με τετρα θα βαλει μια δεκαρια μεσα καιτελιοσε το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

γιατι με τα guppy θα μπλεξει ενω με τετρα θα βαλει μια δεκαρια μεσα καιτελιοσε το πραγμα

Ακριβως ετσι..τελειωσε το πραγμα..θα ψωφισουν..Φιλε μου διαβασε καλα το προφιλ των ψαριων που προτεινεις στη φιλη.Θα σε παρακαλουσα πριν προτεινεις καποιο ψαρι να εισαι σιγουρος και διαβασμενος γι αυτο που προτεινεις.Με εμπειρια σχετικα καλη που γραφεις στο προφιλ σου θα επρεπε να ξερεις οτι τα τετρα δεν μπαινουν σε τοσα λιγα λιτρα και ειδικα αυτα που προτεινες θελουν μηκος ενυδρειου γιατι ειναι γρηγοροι κολυμβητες.

Ασε που θελουν πιο μαλακο νερο,οπωτε θα μπει σε διαδηκασια επεξεργασιας του νερου της βρυσης

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξεχασα να σασ πω πως δεν επιβιωνουν γιατι δεν εχω καθολου αληθηνα ΦΥΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ποσα γκαπυ χορανε σε 40 -35 λιτ ρα?

Η απαντηση που ψαχνεις βρισκετε εδω μεσα http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323428

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι..τελειωσε το πραγμα..θα ψωφισουν..Φιλε μου διαβασε καλα το προφιλ των ψαριων που προτεινεις στη φιλη.Θα σε παρακαλουσα πριν προτεινεις καποιο ψαρι να εισαι σιγουρος και διαβασμενος γι αυτο που προτεινεις.Με εμπειρια σχετικα καλη που γραφεις στο προφιλ σου θα επρεπε να ξερεις οτι τα τετρα δεν μπαινουν σε τοσα λιγα λιτρα και ειδικα αυτα που προτεινες θελουν μηκος ενυδρειου γιατι ειναι γρηγοροι κολυμβητες.

Ασε που θελουν πιο μαλακο νερο,οπωτε θα μπει σε διαδηκασια επεξεργασιας του νερου της βρυσης

εγω ειχα 15 τετρα σε ενα 60λυτρο 2 χρονια και δεν ειχαν παθει τιποτα απλοσ τα εδωσα γιατι ηθελα ζωοτοκα εδω αλλοι βαζουν 7-8 τετρα σε 30 λυτρα για αυτο τησ το ειπα

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα 15 τετρα σε ενα 60λυτρο 2 χρονια και δεν ειχαν παθει τιποτα απλοσ τα εδωσα γιατι ηθελα ζωοτοκα εδω αλλοι βαζουν 7-8 τετρα σε 30 λυτρα για αυτο τησ το ειπα

15 τετρα δεν ειχα στο 110λιτρο φιλε μου.Δινεις λαθος πληροφοριες και θα σε παρακαλουσα να εισαι πιο προσεκτικος την επομενη φορα

Link to comment
Share on other sites

15 τετρα δεν ειχα στο 110λιτρο φιλε μου.Δινεις λαθος πληροφοριες και θα σε παρακαλουσα να εισαι πιο προσεκτικος την επομενη φορα

okok

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...