Jump to content

Guppies σε 35-40 λίτρα


Katherine

Recommended Posts

15 τετρα δεν ειχα στο 110λιτρο φιλε μου.Δινεις λαθος πληροφοριες και θα σε παρακαλουσα να εισαι πιο προσεκτικος την επομενη φορα

μην θημονεισ εγω καπου τοσα ειχα θυμαμε και ηταν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

μην θημονεισ εγω καπου τοσα ειχα θυμαμε και ηταν μια χαρα

Φιλε μου δεν θυμωνω,απλα αυτο που ειχες κανει εσυ δεν σημαινει οτι ειναι σωστο και το προτεινεις στον αλλον.Το θεμα ειναι οτι προσπαθουμε να εχουμε τα ψαρια μας σε οσο καλητερο ενυδρειο και συνθικες μπορουμε και οχι απλα για να επιζουν.Διαβασε τα προφιλ των τετρα και θα δεις αυτο που σου λεω,μη μπερδευεσαι που τα βλεπεις μικρα στο μεγεθος,δες τις αναγκες που εχουν.Σε τι νερο ειχες τα τερα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν θυμωνω,απλα αυτο που ειχες κανει εσυ δεν σημαινει οτι ειναι σωστο και το προτεινεις στον αλλον.Το θεμα ειναι οτι προσπαθουμε να εχουμε τα ψαρια μας σε οσο καλητερο ενυδρειο και συνθικες μπορουμε και οχι απλα για να επιζουν.Διαβασε τα προφιλ των τετρα και θα δεις αυτο που σου λεω,μη μπερδευεσαι που τα βλεπεις μικρα στο μεγεθος,δες τις αναγκες που εχουν.Σε τι νερο ειχες τα τερα?

το εχω διαβασει και ξερω .εγω ειχα τοσα πολλα γιατι τοσα μου ειχαν πει στο πετ σοπ μου ειπαν ενα κοπαδι των 10 με ροτισαν ποσα λυτρα ηταν το ενυδρειο τουσ ειπα 60 και μου ειπαν οτι ιταν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

το εχω διαβασει και ξερω .εγω ειχα τοσα πολλα γιατι τοσα μου ειχαν πει στο πετ σοπ μου ειπαν ενα κοπαδι των 10 με ροτισαν ποσα λυτρα ηταν το ενυδρειο τουσ ειπα 60 και μου ειπαν οτι ιταν μια χαρα

Πολλοι ακουσαν αυτα που τους ειπαν οι πετσοπαδες και μετα ειχαν προβληματα.Γι αυτο πρωτα διαβαζουμε τι θελουμε να παρουμε και μετα παμε στο πετσοπ ετοιμοι και δεν κανουμε λαθοι.Δηλαδη αν σου ελεγε οτι μπορεις να βαλεις 30 θα τα εβαζες?

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύετε τα πράγματα χωρίς λόγο και μην ακούτε ανθρώπους που βγάζουν λεφτά από εσάς.

Υπάρχουν αρκετοί ευτυχώς που ξέρουν και μιλούν σωστά αλλά όχι όλοι.

Η γνώση υπάρχει εδώ και δεν υπάρχει λόγος να σας πει κάποιος ψέματα για κακό σας.

Τόσες ερωτήσεις,τόσες απαντήσεις αλλά υπάρχει και η απλούστατη λύση.Σε μικρά ενυδρεία μπορούμε να βάλουμε μόνο αρσενικά ή μόνο θηλυκά.Δεν τους δίνουμε βέβαια το περιθώριο να ζευγαρώσουν αλλά σκεφτείτε μήπως είναι προτιμότερο από νεογέννητα χωρίς μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι ακουσαν αυτα που τους ειπαν οι πετσοπαδες και μετα ειχαν προβληματα.Γι αυτο πρωτα διαβαζουμε τι θελουμε να παρουμε και μετα παμε στο πετσοπ ετοιμοι και δεν κανουμε λαθοι.Δηλαδη αν σου ελεγε οτι μπορεις να βαλεις 30 θα τα εβαζες?

τοσα πολλα με τιποτα και τοτε ιταν οταν ειχα προτοαρχησει το χομπυ και δεν ηξερα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

τοσα πολλα με τιποτα και τοτε ιταν οταν ειχα προτοαρχησει το χομπυ και δεν ηξερα τιποτα

Ωραια αφου λες οτι τοτε ηταν οταν ειχες πρωτοαρχησει και δεν ηξρες,τωρα φανταζομαι ξερεις,ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αφου λες οτι τοτε ηταν οταν ειχες πρωτοαρχησει και δεν ηξρες,τωρα φανταζομαι ξερεις,ετσι δεν ειναι?

ναι και εδω στο forum τα εχω μαθει ολα για τα ψαρια που εχω και τι χρειαζονται εδω μεσα εμαθα πωσ να αναπαραγω μονομαχουσ αμα δεν ειχα μπει εδω τωρα θα εκανα μεγαλη βλακεια και για πολλα αλλα

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μείνουμε στην ουσία της αρχικής ερώτησης.

Link to comment
Share on other sites

ναι και εδω στο forum τα εχω μαθει ολα για τα ψαρια που εχω και τι χρειαζονται εδω μεσα εμαθα πωσ να αναπαραγω μονομαχουσ αμα δεν ειχα μπει εδω τωρα θα εκανα μεγαλη βλακεια και για πολλα αλλα

Οπωτε δεν χρειαζεται να δινεις λαθος λπηροφοριες αφου ξερεις και εχεις διαβασει οπως λες :thumbup:

Φωτη συγνωμη :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Katherine για να τα χέρεσαι(αν θέλεις γκάππυ ) πάρε ένα πιο μεγάλο ενυδρείο σιγά σιγα και κράτα αυτο για γεννηστρα εκτος αν θέλεις να ασχωληθεις και με φυτάκια πάντος αν το κάνεις με φυτα καμια ρίζα κτλ θα είσαι εσυ πιο ευχαριστιμένη.

στα λίτρα σου ενα χαρεμάκι κάνει και βάλε και κερατόφυλλο ευκολα πράματα και με τον καιρό προχωράς...

σαν καινουρια στο χόμπυ ο ενθουσιασμός εννοήτε απλα μην βρεθείς προ επληξεων

Link to comment
Share on other sites

Katherine για να τα χέρεσαι(αν θέλεις γκάππυ ) πάρε ένα πιο μεγάλο ενυδρείο σιγά σιγα και κράτα αυτο για γεννηστρα εκτος αν θέλεις να ασχωληθεις και με φυτάκια πάντος αν το κάνεις με φυτα καμια ρίζα κτλ θα είσαι εσυ πιο ευχαριστιμένη.

στα λίτρα σου ενα χαρεμάκι κάνει και βάλε και κερατόφυλλο ευκολα πράματα και με τον καιρό προχωράς...

σαν καινουρια στο χόμπυ ο ενθουσιασμός εννοήτε απλα μην βρεθείς προ επληξεων

χαρεμι?δηλαδη 1αρσενικο και 3 θηλυκα?

Link to comment
Share on other sites

χαρεμι?δηλαδη 1αρσενικο και 3 θηλυκα?

Ακριβώς. Κρατάμε αυτο το νούμερο διότι οι αρσενικού κυνηγάνε μέρα νύχτα τα θηλυκά και τα εξαντλούν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...