Jump to content

αρχαριος


Recommended Posts

Συγνωμη Γιωργο,εχεις δικιο φιλε

Φιλε thoba πιστευεις οτι ειναι σωστο που προτεινεις νεον για 30 λιτρα?

Με βαση προσωπικη μου εμπειρια εγινε η προταση και εμενα ατομο μεσα απο το φορουμ μου ειχε προτηνη να βαλω νεον σε τοσα λιτρα

Link to comment
Share on other sites

στο επιμαχο ενυδρειο εχω ενα μικρο γλυφτι,ενα γατοψαρο,2 βατραχακια.........τι λετε? με το μαλακο

Το γκουραμι με τα νεον που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

τα νεον ειναι μαλλον στην κοιλια των 2 μπλε γκουραμις..στο ιδιο ειναι,ηταν

Φιλε μου γνωμη μου ειναι οτι τα ψαρια σου δεν κανουν για τοσο μικρο ενυδρειο.Τα γκουραμι θελουν μαλακο νερακι και εσυ φανταζομαι τα εχεις σε βρυσης.Πανε σε ζευγαρι η αλλιως 1αρσενικο με 2 θυληκα αλλιως πεφτει ξυλο,ειναι πολυ διεκδηκητικα με την περιοχη τους,γενικα ειναι παλιοχαρακτηρες οπως σου ειπα.Εχεις φυτα μεσα αληθινα?Επεισης τα γκουραμις θελουν 60λιτρα ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

εχω φιλε μια ανουμπια...τι σημαινει μαλακο νερο? πως γινεται? πως τα ξεχωριζεις αν ειναι αρσενικο...

τ΄ αλλα δεν τα πειραζει παντως...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου κάνω μια πρόταση για νέα σύνθεση,οριακή αλλά ασφαλής,με την προυπόθεση οτι θα διαβάσεις, για να μην απογοητευθείς.

5 CPD

1 γαρίδα amano

2 zebra snails

2 akysis vespa ή 2 Hara jerdoni

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

Επεισης αλλη μια προταση για 30 λιτρα ειναι ειναι ενας μονομαχος,μερικες γαριδες red cherry(υπο την προιποθεση οτι το επιτρεπει ο μονομαχος)και 1-2 aple snails.Βαζεις και μερικα αληθινα φυτακια και εισαι αρχοντας

Link to comment
Share on other sites

super η συνθεση

αλλα κι αυτα που εχω?

Αγγελία ή επιστροφή στο πετ σοπ αν τα δέχεται.Ίσως βρουν το χώρο που χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες με ένα pm ή και εδώ , (δεν ξέρω αν επιτρέπεται), να δώσεις link απο eBay seller; Διότι δεν έχω βρει καμία τρελή διάφορα....

Sorry για το σύντομο off topic :hysterical:

ενας κλασικος πωλητης που εχω αγορασει αρκετες φορες...

http://myworld.ebay.com/advance_aquarium_store

Link to comment
Share on other sites

Θα σου κάνω μια πρόταση για νέα σύνθεση,οριακή αλλά ασφαλής,με την προυπόθεση οτι θα διαβάσεις, για να μην απογοητευθείς.

5 CPD

1 γαρίδα amano

2 zebra snails

2 akysis vespa ή 2 Hara jerdoni

Θα συμφωνήσω με τον Φώτη σε 30 λίτρα ενυδρείο που στήνεται τώρα θα βάλω ακριβώς τα ίδια ψάρια.

Αλλά προσοχή δεν παύουμε να μιλάμε για 30 λίτρα.

Προσοχή στο τάισμα, Συχνές αλλαγές νερού και μετρήσεις νερού.

Τέλος, και εγώ δεν θα έβαζα neon σε ενυδρείο που έχει μήκος κάτω από 60-70cm.

Δεν θα πω για τα λίτρα γιατί οριακότατα όπως είπε και ο Φώτης θα μπορούσε αλλά για το μήκος του ενυδρείου που θα είναι σίγουρα κάτω από 40 cm.

Έγινε επεξεργασία - Savou
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...