Jump to content

γκαπι γεννα


gthanas

Recommended Posts

εχω διαβασει ολα τα αρθρα και της απαντησεις για τα γκαπι και τη γεννα αλλα επειδη ειμαι καινουργιος ειναι καλο που εχω βαλει τα γκαπι τ θυληκα σε γεννηστρα γιατι ειναι φουσκωμενη αλλα μου γεννησε μονο 5 μικρα τα οποια ηταν νεκρα καθως επισης και μια δευτερη που εχω εκανε μονο 4 υπαρχει περιπτωση να γενησουν και αλλα το ενυδρειο μου ειναι 240 λιτρα και μεσα εχω 2 ξιφοφορους αρσενικους και 3 θυληκους 1 μολι θυληκο και 3 ασρενικα 1 καρχαρια γκαπι γκουραμι και 2 γατοψαρα ευχαριστο εκ των προτερων και

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ και καλη αρχη

Κακος τις βαζεις σε γεννηστρες στρεσαρονται και τρωνε και τα μωρα γιατι δεν εχουν μερος να κρυφτουν. Αστα μεσα στο ενυδρειο σου να γεννησουν, βεβαια δεν θα σου ζησουν ολα. Μπορεις να βαλεις κερατοφυλλο στην επιφανεια για να βρουν μερος να κρυφτουν και ταϊσμα 3-4 φορες την ημερα με τροφη σκονη ειδικη για μωρακια.

Περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει ολα τα αρθρα και της απαντησεις για τα γκαπι και τη γεννα αλλα επειδη ειμαι καινουργιος ειναι καλο που εχω βαλει τα γκαπι τ θυληκα σε γεννηστρα γιατι ειναι φουσκωμενη αλλα μου γεννησε μονο 5 μικρα τα οποια ηταν νεκρα καθως επισης και μια δευτερη που εχω εκανε μονο 4 υπαρχει περιπτωση να γενησουν και αλλα το ενυδρειο μου ειναι 240 λιτρα και μεσα εχω 2 ξιφοφορους αρσενικους και 3 θυληκους 1 μολι θυληκο και 3 ασρενικα 1 καρχαρια γκαπι γκουραμι και 2 γατοψαρα ευχαριστο εκ των προτερων και

ευχαριστω για την απαντηση το οτι γεννησε τοσο λιγα υπαρχει περιπτωση να εινα απο το στρες κι αν ναι υπαρχει περιπτωση α κανει και αλλα επισης εχω και μια ξιφοφορινα η οποια ειναι ετοιμη να γεννησει να την βγαλω κι αυτη απο την γεννηστρα

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτην απ την γεννηστρα κι αστην να γεννησει στο ενυδρειο σου. Μπορει να τα φαγε ή να μην εχει ολοκληρωση τη γεννα της. Ποτε σου γεννησε ειναι πρισμενη η κοιλια της;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση το οτι γεννησε τοσο λιγα υπαρχει περιπτωση να εινα απο το στρες κι αν ναι υπαρχει περιπτωση α κανει και αλλα επισης εχω και μια ξιφοφορινα η οποια ειναι ετοιμη να γεννησει να την βγαλω κι αυτη απο την γεννηστρα

εχθες το απογευμα και η κοιλια της ειναι ακομη πρησμενη καθως επισης τα κερατοφυλλα που μου ειπες ειναι φυτα επιφανειας και πια ειναι η ονομασια τους

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι πρησμενη η κοιλια της μπορει να μην εχει τελειωσει με την γεννα, μου χει τυχει με μολλυ να ξαναγεννησει μετα απο 2 μερες και να τρεχω. Θα γυρισεις την γεννηστρα για να βγει μονη της μην την πιασεις με την αποχη θα την στρεσαρει και αστην στον ενυδρειο αν ειναι να γεννησει εχει καλος αλλοιως σε 20-30 μερες θα ξαναγεννησει.

Το φυτο ειναι αυτο αν δεν εχεις θα σου δωσω εγω αλλα σε καμια 10μερες

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=242

Link to comment
Share on other sites

εχθες το απογευμα και η κοιλια της ειναι ακομη πρησμενη καθως επισης τα κερατοφυλλα που μου ειπες ειναι φυτα επιφανειας και πια ειναι η ονομασια τους

ευχαριστω πολυ θα παρω σε καποιο καταστημα να μαθω αν εχουν αλλιως θα ξαναεπικοινωνισω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...