Jump to content

Flourish Excel Diy


Recommended Posts

υπαρχει τροπος να δημιουργησω ενα diy σκευασμα το οποιο να εχει τις ιδιες ιδιοττες με το flourish excel ?? το εχει προσπαθησει καποιος???

Link to comment
Share on other sites

εχεις τοσες γνωσεις χημειας και προσβαση σε υλικα ωστε να δημιουργησεις polycycloglutaracetal που ειναι και το βασικο συστατικο του..??

Link to comment
Share on other sites

γνωσεις χημειας εχω... το polycycloglutaracetal ομως δεν κυκλοφορειτε προς πωληση συμφωνα με τους διεθνεις κανονισμους διοτι θεωρειτε ακρως επικυνδυνο...

ισως βεβαια δεν διατυπωσα σωστα την ερωτηση μου... αν θα μπορουσαμε να φτιαχναμε ενα σκευασμα που να κανει τη δουλεια του excel χωρις αυτο να ειναι τοσο τοξικο γενικο για το ενυδρειο (οπως επισης και οικονομικο)

http://www.aquazone.gr/forums/lofiversion/...php/t16262.html

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν υπηρχε λογος να ασχοληθει καποιος για πολλους λογους....

γιατι δεν μενεις στη ζαχαρη-μαγια ,η να πας κατευθειαν σε μπουκαλα..?

Link to comment
Share on other sites

ζαχαρη μαγια...δεν διατηρουνται σταθερες οι δυνηθες του νερου καθως το μειγμα εξασθενει...

μπουκαλα co2 κοστιζει υπερβολικα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

ζαχαρη μαγια...δεν διατηρουνται σταθερες οι δυνηθες του νερου καθως το μειγμα εξασθενει...

μπουκαλα co2 κοστιζει υπερβολικα πολυ...

για τη ζαχαρη συμφωνω,αλλα μια 2 κιλη μπουκαλα μαζι με μανομετρο για αρχη...δεν νομιζω οτι βγαινει πανω απο 120 ευρω...και την κανεις και γρηγορα αποσβεση.....αργοτερα προσθετεις ηλεκτρομαγνητικη και κοντρολερ.....υπαρχουν και αγγελιες-προσφορες...ψαξτην λιγο.... :hysterical:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

110 ευρω την εχω βρει κομπλε σε πυροσβεστικά ήδη μαζί με ηλεκτρομαγνητική... :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...