Jump to content

Γεννησαμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Peter590

Recommended Posts

Πριν απο λιγο ειχα γεννητουρια απο τους cobalt blue :):blink: παρακαλω θελω τις συμβουλες σας σχετικα με τις γεννες :ballistic::blush::thumbup:

post-766-1163873858_thumb.jpg

post-766-1163873933_thumb.jpg

post-766-1163873961_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο ειχα γεννητουρια απο τους cobalt blue :):blink: παρακαλω θελω τις συμβουλες σας σχετικα με τις γεννες :ballistic::blush::thumbup:

Τα συγχαρητήριά μου για την επιτυχία των δίσκων σου, που ουσιαστικά είναι δική σου επιτυχία.

Οι πιθανότητες να εκκολαφθούν τα αυγά σε κοινοβιακό ενυδρείο, είναι πάρα πολύ λίγες.

Ελάχιστες, είναι επίσης, οι πιθανότητες να προσκοληθούν οι νύμφες στους γονείς.

Σχεδόν μηδενικές είναι οι πιθανότητες να επιβιώσουν κάποια μωρά.

Η επιτυχία στο ενυδρείο σου, είναι ότι ξεχώρησε κάποιο ενεργό ζευγάρι. Άρα μπορείς να ασχοληθείς με αυτό σε ένα ξεχωριστό ενυδρείο γεννήστρα, όπου θα αυξήσεις κατά πολύ τις πιθανότητες να χαρείς βλέποντας κάποια μωρά να μεγαλώνουν.

Πολλές πληροφορίες θα βρεις εύκολα αν ψάξεις τα σχετικά θέματα της κατηγορίας αυτής.

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

το μονο που εχω να πω καθοτι λιγοτερο σχετικος με τους δισκους ειναι να σου ζησουν αλλα και ολοψυχα καλη τυχη ωστε να μεγαλωσουν τα μικρα και να τα δεις δισκαρους!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω και εγω οτι το σημαντικο ειναι οτι ξεχωρισες ζευγαρι και θα μπορεσεις αργοτερα σε ενυδρειο γεννηστρα να καταφερεις να δεις και να μεγαλωσεις και μωρα.Συνχαρητηρια σε σενα που δινεις τετοιες συνθηκες στα ψαρακια σου :ballistic: Μου αρεσει που ολο και περισσοτεροι απο εδω μεσα (Aquazone) δεν συντηρουμε απλα τα ψαρακια μας αλλα βλεπω ολο και περισοοτερους με γεννες πραγμα που δηλωνει πολυ καλες συνθηκες διαβιωσης.ΜΠΡΑΒΟ :):blink: Διαβασε στο τομεα discus lovers θα δεις αρκετα αρθρα που θα σε ενδιαφερουν και θα σε βοηθησουν με θεμα τις γεννες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ :) , οντως τωρα ξερω οτι εχω ενα επιβεβαιωμενο ζευγαρι δισκων :blink: οσο για τις συνθηκες διαβιωσης προσπαθω να ειναι οσο το δυνατον οι καλυτερες.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια και απο μενα για τη γεννα.

Στο forum υπαρχουν αρκετες πληροφοριες.

Καλη συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πριν απο λιγο ειχα γεννητουρια απο τους cobalt blue :welcome::thumbup: παρακαλω θελω τις συμβουλες σας σχετικα με τις γεννες :thumbup::thumbup::(

Τι εγεινε με τα μικρακια σου ολα καλα?Αν ειναι να κανονισουμε να κανουμε μαζι τα βαφτησια!Εχω και εγω ενα ιδιο ζευγαρι και ειδη ταιζω αρτεμια στα μικρα!(σε γεννηστρα ομως)Σου ευχομαι και εγω καλη επυτιχια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...