Jump to content

ΜΟΥΧΛΑ ΣΕ ΞΥΛΟ-ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΩΝ ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΩΝ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! :) ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΡΩΣΙΜΑΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 4 ΞΥΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΜΟΥΧΛΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΣΑΛΙΓΚΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ..... :ballistic::thumbup: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ :blush: ΑΛΛΑ ΑΝΥΣΗΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ!!!!

post-2098-1163883490_thumb.jpg

τα μαυρα στιγματα πανω στο ξυλο ειναι τα σαλιγκαρακια-σκουλικακια????αυτα παντως που ειναι στο τζαμι ειναι ασπρα

nitrat 5 mg/l

nitrit 0

kh 5

gh 8

ph 7,6

ammonium 0.05mg/l

οι μετρησεις ειναι τις προηγουμενης εβδομαδας αυριο θα ξανακανω!!!ευχαριστω!!!!!!!!!!!!! :blink:

Έγινε επεξεργασία - iliascryptic
Link to comment
Share on other sites

An ontos exeis megalo problima bgale to xilo kai brasto se mia katsarola gia liga lepta tis oras kai telos ola kala

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!θεωρεις οτι ειναι φυσιολογικο...??και τα <<σαλιγκαρακια>> θα φυγουν μονα τους??ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση για το προβλημα της μουχλας ειναι πραγματι το βρασιμο και μαλλον αρκετο.(Ειχα το ιδιο προβλημα και εγω). Οσο για τα σαλιγγαρια, μπωρεις να τα αντιμετοποιησεις με ψαρια πχ. clown loach, ή με παγιδες.

Βαζεις ενα φυλο απο μαρουλι το βραδυ, και σε μερικες ωρες ειναι σχεδων ολα μαζεμενα επανω.

Διαβασε επησεις το αρθρο για τα σαλιγγαρια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...