Jump to content

Frontosa


ΚΟΥΜΑΝ

Recommended Posts

http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=1512

παντος και αυτην να ειναι δεν με χαλαει! ειναι πανεμορφη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα σου πω το πιο απλο για να τις ξεχωρισεις. Στις zaire η τριγωνικη ριγα του κεφαλιου ειναι προς τα πανω ενω στις Mpimbwe ειναι προς τα κατω (με βαση το ματι) και οι zaire ειναι αρκετα πιο μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι σε στεναχωρησα αλλα ειναι κριμα να σου πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες, εκμεταλλευομενοι την τρελα που εχεις για αυτα τα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

φιλε απο την στιγμη που εκανα την χαζομαρα και του εδωσα ολα τα ψαρια μου για να μου τα φερει τωρα με κραταει απο τα @@ και δεν μπορω να κανω πισω,,,... δεν με χαλαει αν δεν ειναι ζαιρ... πιστευω ομως πως ειναι ακομη πολυ στρεσαρισμενες και η τριγωνικη μασκα μια την εβλεπα ολοκληρη και μετα την εβλεπα μιση... τι να πω δεν ξερω... εδω παλευω να μου φερει και 4 ψαρι που και καλα ειχαμε συμφωνισει... τι να πεις... δεν πρεπει να εμπιστευεσαι κανεναν... τεταρτη που θα τα κανω προσαρμογη στο ενυδρειο μου θα τραβηξω καινουριες φωτο... ευχαριστω για τον χρονο και της απανησεις σου...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Σακη ,το ειπες και το εκανες.Για μενα ,φροντοζα να ειναι και οτι ναναι,γιατι ειναι πραγματικα οι αρχοντες της Αφρικης,απλα ειναι κακο να σου πουλανε αλλα για αλλα,και να πληρωνεις αναλογα.Αλλα πιστεψεμαι καμια σχεση με τα χαπς,θα σε ηρεμουν ολη την ημερα και νυχτα.Αν δεν λατρευα τα Modka θα εκανα αυτο που εκανες και εσυ,αλλα μου δεινω μια σεζον χρονο για να αποφασησω.

Και παλι μπραβο και να σου ζησουν :D-_-

Link to comment
Share on other sites

Σακη να σαι καλα και καλοριζικες.να τις χαρεις.παντως θαυυμαζω την ψυχραιμια σου με το τυπο.να μου πεις αν εχεις εκτεθεις τι να κανεις?τελοςπαντων.ευχομαι ολα καλα απο εδω και περα και να μην γινει αλλη στραβη.

Link to comment
Share on other sites

οταν θα μου φερει και το 4 θυλικο τοτε θα ησυχασω.... τα ψαρια ειναι 18cm και αρκετα στρεσαρισμενα στης φωτο οπως εγραψα... μεχρι στιγμης ολα καλα.... τωρα βλεπουμε και κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

ο beteranos εχει δικιο... εδω πρεπει να ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Σάκη να σου ζήσουν φίλε και να τις χαρείς... :D

Και αυτές να είναι,είναι πανέμορφες οι άτιμες...

Όσο για τον pet shopα...τρίξτου και λίγο τα δόντια,μην του πεις και ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Σακη να τα χαίρεσαι τα θηρία!

Βάλτα πρωτα με το καλό στο ενυδρείο και όταν χαλαρώσουν το ψάχνεις παραπάνω για την αναγνώριση!

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι πολυ χαρουμενος! ευχαριστω για τα λογια σας! τωρα για τον πετσοπα απο την μια κριμα που δεν μου βρηκε ζαιρ...απο την αλλη μπραβο του που μου βρηκε τοσο μεγαλα ψαρια που συγουρα ηταν πολυ δυσκολο για αυτον... ελπιζω να μου φερει ακομη 1 θυλικο που μου υποσχεθηκε... τα ψαρια ειναι φανταστικα ( φτιυ φτου φτου) και ας μην ειναι ζαιρ!

Link to comment
Share on other sites

Μην το συζητάς καν Σάκη..και μόνο που πήρες αυτά τα θηρία αρκεί!!

Αναμένουμε τις φωτο που μας υποσχέθηκες αύριο... :D

Link to comment
Share on other sites

Σακη να τα χαίρεσαι τα θηρία!

Βάλτα πρωτα με το καλό στο ενυδρείο και όταν χαλαρώσουν το ψάχνεις παραπάνω για την αναγνώριση!

Ετσι ακριβώς!!

Πρωτα να ηρεμισουν τα ψαρια.... να κανουν οικείο το περιβαλλον τους.. και μετα ανεβασε φωτο!!

Link to comment
Share on other sites

Επισης αποτι ειχα διαβασει οι blue Mpimbwe ειναι πιο δυσκολο να βρεθουν γιατι πολυ απλα ολοι προτιμουν να αναπαραγουν τις Zaire . Οπως και να εχει το θεμα ειναι πολυ ομορφα ψαρια και θα τα ευχαριστηθεις

Καλη συμβιωση

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εβγαλα φωτο την πρωτη φροντοζα απο κατω για να δουμε τελικα αν ειναι αγορι ή κοριτσι... πιστευω πως ειναι κοριτσι,,,, κοιταξτε φωτο και μιλαμε!

εδω ειναι η αναγνωριση του ειδους αρσενικο-θυλικο

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry188240

DSC01342.jpg

DSC01343.jpg

DSC01344.jpg

DSC01345.jpg

DSC01346.jpg

Female20Gibberosa20Venting.jpg

Male20Gibberosa20Venting.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν οι blue αυριο που θα παρω δω πως δεν ειναι 1male-2female εκει να δεις γελιο ....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για θηλυκό το βλέπω Σακη! -_-

Mια απο τα ιδια Κωστα :D

αν οι blue αυριο που θα παρω δω πως δεν ειναι 1male-2female εκει να δεις γελιο ....

Μην αγχωνεσαι,ολα καλα θα πανε. -_-

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σάκη καλησπέρα και καλός τα δέχτηκες.

Εγώ θα σε συμβούλευα να αφήσεις λίγο ήσυχα τα ζωντανά και να μην τα στρεσάρεις άλλο.

Τι είναι και τι δεν είναι θα φανεί με τον καιρό…. έτσι και αλλιώς δεν αλλάζει κάτι στη συμφωνία που έκανες.

Βαλε τα στο ενυδρείο σου και άρχισε να τα απολαμβάνεις (μαζί και εμείς) χωρίς σκοτούρες…. :D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω dimitrios - Vaggef! οντος εχετε δικιο.. πρεπει να ειμαι πιο αισιοδοξος! αρεεεεεεε καψουρα που εχω! εχω χασει τον υπνο μου!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω dimitrios - Vaggef! οντος εχετε δικιο.. πρεπει να ειμαι πιο αισιοδοξος! αρεεεεεεε καψουρα που εχω! εχω χασει τον υπνο μου!

Κι εμεις.... :D

Και οι φροντοζες σου.....

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκες Σάκη. Όπως είπαν και τα παιδιά άσε τα ζωντανά να ηρεμήσουν και να προσαρμοστούν. Χαλαρά την τροφή στην αρχή και όλα θα πάνε καλά. Αρσενικά θηλυκά θα φανούν όπως και να΄χει στην πορεία.

:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Σακη εχω παρακολουθησει το ενυδρειο σου απο την πρωτη στιγμη της κατασκευής του και μπορω να πω οτι

δεν μου αρεσαν τα ψαρια που εβαλες στην αρχη γιατι η ενυδρειαρα σου ηταν για ποιο μεγαλα πραγματα ομως τωρα με εχεις κανει να τρεχουν τα σαλια μου απο τις ψαρουκλες σου!!!!

Αυτα ειναι ψαρια για το ενυδρειο σου φιλε!!!

Να εισαι γερος να τις χαιρεσαι οτι φροντοζες σου οτι και να ειναι τελικα!!!! :D-_--_-

Link to comment
Share on other sites

να σε καλα ρε Γιαννη! το βραδακι θα εχω καινουριες και πολλες φωτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...