Jump to content

Παραδειγμα προς Αποφυγη


pan

Recommended Posts

Μετα απο μια μια ακομα γεννα τα αυγα εκκολαπτηκαν σκασανε μυτη οι ουριτσες μετα απο 30 ωρες που αρχισαν να γινονται λιγο πιο κινητικα απο την αρχη και στις 48 ωρες απο την εκκολαψη που κοιταξα δεν βρηκα κανενα μωρο.Λες λεω να τα εφαγαν οι γονεις??Μου ερχεται μια ιδεα και ανοιγω το εξωτερικο φιλτρο ενα fluval204 που δεν μιλαμε για μεγαλη ροη.Αδειζω τα υλικα του φιλτρου σε ενα κουβα με νερο απο το ενυδρειο και καταφερα να δω εκει καμια δεκαρια μικρα αρα το αναθεματισμενο φιλτρο τα ρουφηξε τα καημενα και εγω δεν μπορεσα να τα σωσω(απογοητευση)Εβγαλα το προφιλτρακι που εχουν ολα τα εξωτερικα φιλτρα στην εισαγωγη τους και εδεσα ενα κομματι καλσον για να μην τα ξαναρουφηξει σε μια μελλοντιικη γεννα αλλα μετα απο καποια ωρα το φιλτρο μπουκωνει αρκετα και κοβει εντελως την ροη του.Τι λυση υπαρχει εκτος απο αεροφιλτρο σε τετοια κατασταση,λετε να βαλω κανα υφασμα ποιο αραιο σε πλεξη?.Λετε να καταργησω το εξωτερικο και να βαλω το εσωτερικο φιλτρο του careffour που εχω??ή το αεροφιλτρο σε τετοια κατασταση ειναι μονοδρομος.Αλλα φοβαμαι μην τρομαξω αρκετα το ζευγαρι βαζοντας το εσωτερικο(Υποψιν εχω κωνο στο ενυδρειο και αυτα γεννανε στην εισαγωγη του φιλτρου , ηταν πολυ κοντα στην εισοδο τα μικρα για αυτο πιστευω οτι τα τραβηξε).Ακουω προτασεις

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη λυση ειναι να βαλεις σφουγγαρι στην εισαγωγη αυτο που εχει τη τρυπα στη μεση που εχουν κατι εσωτερικα ΕΗΕΙΜ PICK UP ....Αλλη λυση αυτο εκανα και εγω ειναι να βαλεις ενα διχτακι απο αυτα που βαζεις τη τυρφη πχ οταν χρειαστει στο φιλτρο του ενυδρειου σου .

Έγινε επεξεργασία - dartman
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να καλύψεις την εισαγωγή του φίλτρου με ένα κομμάτι από σφουγγάρι αερόφιλτρου... Δουλεύει, το έχω δοκιμάσει... <_<

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω dartman kai istellas.Istellas το σφουγγαρι που λες απο αεροφιλτρο που μπορω να το προμηθευτω ξερεις καποιο μαγαζι που το εχει?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω dartman kai istellas.Istellas το σφουγγαρι που λες απο αεροφιλτρο που μπορω να το προμηθευτω ξερεις καποιο μαγαζι που το εχει?

Έχεις ΠΜ <_<

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...