Jump to content

sos θουβος αντλιας


gthanas

Recommended Posts

εχω ενα προβλημα πηρα ενα ενυδρειο πριν 20 μερες απο την πρωτη μερα ακου σε αποσταση περιπου 2 μετρων των θορυβο της αντλιας ενα βουητο δηλαδη η αντιπροσωπεια μου ειπε οτι ειναι φυσικο να ακουγεται ο θορυβος ξερει κανεις κατι

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα πηρα ενα ενυδρειο πριν 20 μερες απο την πρωτη μερα ακου σε αποσταση περιπου 2 μετρων των θορυβο της αντλιας ενα βουητο δηλαδη η αντιπροσωπεια μου ειπε οτι ειναι φυσικο να ακουγεται ο θορυβος ξερει κανεις κατι

γεια

ποιας εταιριας???

Link to comment
Share on other sites

δες μήπως δεν την έχεις βεντουζάρει καλά στο τζάμι και συντονίζεται

για να το τσεκάρεις απλά κράτα την με το χέρι να δεις εάν χάνετε

ο θόρυβος αυτός

Link to comment
Share on other sites

ειναι το jewel rio 240 και να φανταστειτε οτι το εχω στο σαλονι και με την τηλεοραση ανοιχτη ξεχωριζο τον θορυβο της αντλιας που δουλευει

Link to comment
Share on other sites

ειναι το jewel rio 240 και να φανταστειτε οτι το εχω στο σαλονι και με την τηλεοραση ανοιχτη ξεχωριζο τον θορυβο της αντλιας που δουλευει

γιατι δεν τους λες να φερουν αλλη αντλια να την δοκιμασεις επιτοπου και να συγκρινεις???

αυτοι οι κυκλοφοριτες εχουν και ανταλακτικα οποτε αν εινα τετοιο θεμα η λυση θα ειναι ευκολη. <_<

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι πρεπει να ακουγεται η σταθμη του νερου σου που ειναι? Το εχεις τοποθετησει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι πρεπει να ακουγεται η σταθμη του νερου σου που ειναι? Το εχεις τοποθετησει σωστα?

για τη σταθμη υπαρχει μια κοκκινη γραμμη

το μονο ειναι να μην κουμπωνει καλα εντος του φιλτρου με αυτ το οβαλ δαχτυλιδη που εχει και να τριζει απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πρόβλημα η φτερωτή ή να ζορίζεται.

Είσαι σίγουρος, ότι έχεις τοποθετήσει τα υλικά στο φίλτρο σου σωστά?

Μήπως τα έχεις στουμπώσει πολύ?

Αν δεν ισχύουν τα παραπάνω,θα πρότεινα να την βγάλεις και να τη βάλεις να δουλέψει μέσα σε ένα κουβά με νερό.

Αφού βεβαιωθείς ότι δεν υπάρχει εγκλωβισμένος αέρας, παρατήρησε αν συνεχίζεται ο θόρυβος.

Αν συνεχίζεται, να την πας πίσω να στην αντικαταστήσουν, αφού το ενυδρείο σου είναι καινούργιο.

Εκτός βέβαια αν ο συγκεκριμένος τύπος είναι θορυβώδης.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ηρθε εχθες το βραδυ το παιδι απο το μαγαζι που το αγορασα και ανακαλυψαμε οτι ακουμπαει η αντλια στο θερμοστατη και συνχρονιζει με το ενυδρεια με αποτελεσμα να κανει θορυβο εκανε μια πατεντα με υαλοβαμβακα τυλιξε το πιπιρονι της αντλιασ και εκοψε λιγο ο θορυβος ο τεχνικος της εταιριας που ηρθε μου ειχε πει οτι ειναι φυσιολογικο τελικα να τους παρω παλι την δευτερα να τους τα ψαλο και να ζητησω να το αλλαξουνε γιατι μαλων το προβλημα ειναι στο φιλτρο

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να στο αλλάξουν αφού έχεις αυτη τη δυνατότητα.

Καλύτερα κάτι καινούριο από κάτι επισκευασμένο...

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να στο αλλάξουν αφού έχεις αυτη τη δυνατότητα.

Καλύτερα κάτι καινούριο από κάτι επισκευασμένο...

τελικα ειναι δυσκολο να αποδειξης οτι δεν εισαι ελεφαντας βρηκαμε οτι αν βγαλουμε τον θερμοστατη απο το φιλτρο δεν ακουγεται τιποτα αλλα η αντιπροσωπεια λεει οτι ετσι δουλευει τι να κανουμε ειναι να μην σου τυχει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...