Jump to content

Κατασκευη Ενυδρειων


Recommended Posts

παιδια καλησπερα......υπαρχει καποιος που να μπορω ν απευθηνθω ωστε ν παρω μερικες προσφορες????

Link to comment
Share on other sites

δες στη κατηγορια με τα καταστηματα το καταστημα animal station και μιλας με τον Νινταλ .-

Link to comment
Share on other sites

θαναση οπως τα ειπαμε παρε πρωτα προσφορες απο τα καταστηματα της περιοχης σου! αντε καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε θα παω να παρω προσφορες αν και απο εαν καταστημα που ειδικευετε στις κατασκευες ισως μ ερθει ποιο οικονομικα γιατι θα εχω ετοιμο το ενυδρειο ενω εδω δεν υπαρχει καποιος που ν φτιαχνει ενυδρεια

Link to comment
Share on other sites

θαναση οπως τα ειπαμε παρε πρωτα προσφορες απο τα καταστηματα της περιοχης σου! αντε καλη συνεχεια!

Αφου ''τα ειπατε'' ποιος ο λογος που ανοιξε Θεμα ?

Θαναση παρε τιμες απο τα καταστηματα της επαρχιας και αν δεν σου παρουν το κεφαλι τοτε παρε τηλ εκει που σου ειπα ....

Αααα μην ξεχασω .... Ρωτα εκει που θα πας ποσα ΧΡΟΝΙΑ δινουν εγγυηση ..... ( Βασικο )

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Θαναση,καλο θα ηταν να ρωτησεις τα καταστηματα και να αποφασισεις.Μην βιαστεις.Μπορεις να ανοιξεις και θεμα στην κατηγορια τους,γιατι εδω ειναι λιγο ''out'' το θεμα.

Το χομπυ θελει το χρονο του'',οπως και καλους τροπους''.Απολαυσε την διαδικασια,ειναι μοναδικη η χαρα της δημιουργιας ενος ενυδρειου.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι τ μεταφορικα θα ειν πολλα.....δεν το βιαζομαι καθολου φιλοι μ......σιγα και σταθερα γτ δεν ειν κατι μικρο υτο που θελω ειν κατι μεγαααααααλο.....

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ προσφορές είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις και είναι και ανέξοδο. Θα σου στοιχίσει όσο ένα τηλεφώνημα. Πάρε προσφορές από παντού, ξεκινώντας από τα πιο κοντινά σε σένα καταστήματα, συγκρινε τιμές υπολογίζοντας και έξοδα μεταφοράς, δες και παλιες τους δουλειές και αποφάσισε. Πόσα λίτρα σκέφτεσαι;

:)

Link to comment
Share on other sites

εαν γινετε ν μεταρερθει στη σωστη κατηγορια το θεμα..........

τα λιτρα βγενουν 1512 του ενυδρειου αλλα ειναι και το σαμπ που θελω

Link to comment
Share on other sites

2.70 μηκος

80 υψος

70 πλατος

1ον θα σου στοιχισει πολυ,ειναι τεραστιο.

2ον Πρεπει να κολληθει επι τοπου.Η μεταφορα ειναι αδυνατη ή πανακριβη.Και ειναι αβεβαιο αν θα περασει μεσα στο σπιτι.

:)

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο που σκέφτεσαι είναι τεράστιο, το κόστος μεγάλο και τα έξοδα συντήρησης επίσης θα είναι πολλά. Σε τόσο δύσκολη συγκηρία, αν μου επιτρέπεις, θα σε συμβούλευα να το σκεφτείς καλά πριν προχωρήσεις.

:)

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτηκα αυτο το οτι δεν θα περναει αλλα απο την αλλη δεν εχω ιδεα απο κατασκευες και γενικα τα χερια μ δεν πιανουν καθολου.......

το μαιο που σκοπευω να ξεκινησω την κατασκευη θα εχω στη ακρη καποια χρηματα και απο το να τα χαλασω απο εδω και απο εκει σε μ@@@ες ας πανε σε κατι που αγαπαω και θα το χαρω......

Link to comment
Share on other sites

Θαναση μπορει να περναει απο την πορτα ,αλλα να ξερεις τετοια βαρη μονο με γερανο μπορουν να μεταφερθουν.Το δικο μου που ειναι 180 *60 4 ατομα γεροδεμενα,δεν μπορεσαν να το βαλουν μεσα και αναγκαστηκα να φερω γερανο.

Η γνωμη μου ειναι να βρεις εναν σιδερα να σου φτιαξει την βαση,και εναν μαστορα που να ξερει να κολλα ,και να το κανεις επι τοπου.Τα γυαλια θα στα βρω εγω σε πολυ καλη τιμη.Οποτε θα εχεις και την χαρα του φταξιματος.Παντος οτι και να κανεις σκεψου πολυ καλα και ρωτα ,για ολα υπαρχει λυση.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φτιαχνω βαση περνω τα τζαμια και τα κολαω κατευθειαν πανω στη βαση????καταλαβα σωστα???

δεν βιαζομαι κααθολου Βασιλη απλα ανοιξα το θεμα απο τωρα για να μαζεψω προσφορες να συγκρινω και να δουμε ολοι μαζι τι συμφερει να κανω........το ενυδρειο θα γινει σιγουρα σε αυτες της διαστασεις και περιμενω σχολεια και προτασεις........τα τζαμια βασιλη πρεπει ν μπορει ν μου τα στηλει κιολας εαν ειναι πολυ οικονομικα εαν ομως μου τα βρεις εσυ για παραδειγμα 500 και ειν + 100 η μεταφορα συνολο δηλαδη 600 και τα βρω και εδω σν σκετα τζαμια 600 ευρω το ιδιο ειν......μια ερωτηση τι ειν τα ρονταρισμενα????

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβε ς σωστα,αλλα δεν ειναι καθολου απλα τα πραγματα ,γιατι μιλαμε για τονους βαρος.Το πρωτο που πρεπει να εισαι σιγουρος ,ειναι απο ενα μηχανικο,να σου πει αν αντεχει τετοιο βαρος το δαπεδο σου.Τα υπολοιπα σιγα σιγα θα τα φτιαξουμε.Αρκει να βρεις ενανα σιδερα ,και εναν να κολλαει τα τζαμια οπως θα σου πουμε εμεις απο εδω.Ρονταρισμα ειναι το τροχισμα του γυαλιου,αλλα δεν ειναι απαραιτητο,(τζαμπα λεφτα)

Αλλα να ξερεις οτι μιλαμε για λεφτα ,κωστος συντηρισεις ,και για πολυ μεγαλο βαρος.Εχεις χρονο να ταξανασκεφτεις καλυτερα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν χρειαζετε ρονταρισμα/?????

το σπιτι ειν ισογειο οποτε πιστευω δεν 9α εχω προβλημα.......

για σιδερα γτια την βαση εχω εναν θειο μου που θε του δωσω τα μετρα και θα μ φτιαξει με 8 ποδια και σιδερο η μαρμαρο να πατησει πανω η γυαλα........η γυαλα θα ειν τοσο βαρια βασιλη αδειαα ωστε να μην μπορει ν μεταφερ9ει????σκετα τζαμια θα ειν???

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβε ς σωστα,αλλα δεν ειναι καθολου απλα τα πραγματα ,γιατι μιλαμε για τονους βαρος.Το πρωτο που πρεπει να εισαι σιγουρος ,ειναι απο ενα μηχανικο,να σου πει αν αντεχει τετοιο βαρος το δαπεδο σου.Τα υπολοιπα σιγα σιγα θα τα φτιαξουμε.Αρκει να βρεις ενανα σιδερα ,και εναν να κολλαει τα τζαμια οπως θα σου πουμε εμεις απο εδω.Ρονταρισμα ειναι το τροχισμα του γυαλιου,αλλα δεν ειναι απαραιτητο,(τζαμπα λεφτα)

Αλλα να ξερεις οτι μιλαμε για λεφτα ,κωστος συντηρισεις ,και για πολυ μεγαλο βαρος.Εχεις χρονο να ταξανασκεφτεις καλυτερα τα πραγματα.

Για μενα καθολου τζαμπα λεφτα,διοτι προσθετει εμφανισιακα ομορφο φινιρισμα,αρα και πολυ καλο οπτικο αποτελεσμα.Πραγμα που με ενα απλο τριψιμο με γυαλοχαρτο απλα για να μην κοβουν δεν το πετυχαινεις.

Link to comment
Share on other sites

Θαναση μιλαμε για 20αρι γυαλι.Μην προτρεχεις.Πρωτα θα πας σε μηχανικο η στον μηχανικο που εχτισε το σπιτι.Το οτι ειναι ισογειο ειναι καλο ,αλλα τι εχει κατω απο την πλακα (α ρε νικολουτσο που εισαι)Αυτα θα στα πει ο μηχανικος.Οσο για τα 8 ποδια μην βιαζεσαι να βγαλεις σχεδια.Δεν ειναι μονο τα ποδια αλλα η αντιριδες.Οταν θα εισαι οκ απο τον μηχανικο,και εχεις το πορτοφολακι,θα αρχισουμε να τα λεμε ποιο συγκεκριμενα.Ρονταρισμα δεν χρειαζεται να κανεις ,και ειναι ενα σεβαστι κωστος στα 20αρια γυαλια.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καθολου τζαμπα λεφτα,διοτι προσθετει εμφανισιακα ομορφο φινιρισμα,αρα και πολυ καλο οπτικο αποτελεσμα.Πραγμα που με ενα απλο τριψιμο με γυαλοχαρτο απλα για να μην κοβουν δεν το πετυχαινεις.

Στρατο εχεις απολυτο δικιο και ηταν παραλειψη μου να μην το αναφερω

Θαναση .αισθητικα και μονο μπορεις να κανεις ρονταρισμα μονο στις δυο καθετες πλευρες της οθωνης,αλλα οταν εχεις 270 μηκος παλι το βλεπω αχρηστο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...