Jump to content

Θα Χρησιμοποιησω Νερο Απο Αο


Recommended Posts

λοιπον τα ενυδρειο μου τρεχει απο το μαιο... εχουμε και λεμε

φιλρανση eheim2215

φωτοπεριοδος 8 ωρες 2χ18watt daylight

αμμωνια 0

no3 12

no2 0

kh 9

gh 12

ph 8.3

tdsmeter 210

αποφασισα να βαλω ψαρια τα οποια εχω εδω και μια εβδομαδα μεσα στο ενυδρειο 10 νεον τετρα, 2 ρεμιζερι 4 ζεμπρασναιλσ

3 σκαλαρια(θα φυγουν σε λιγο καιρο και ισως προσθεσω 2 γκουραμι)....

τα λιπασματα που χρησιμοποιω ειναι flourish, excel,kno3,καλιο

θα ηθελα να ρωτησω τι πρεπει να προσεξω? τι διαικασια πρεπει να κανω ωστε να βαλω το νερο? τι μετρησεις πρεπει να κανω πριν και μετα στο νερο και στο ενυδρειο?.... θα ηθελα αν μπορειται να με βοηθησετε μη χασω κανενα ψαρι.... και αν πρεπει να βαλω power4.....

HELPPPPPPPPPPPP....

Link to comment
Share on other sites

πολυ αργα και σταδιακα με λιγα λιτρα καθε φορα κανεις αλλαγες νερου βαζοντας νερο οσμωσης.τα λιπασματα ειναι ασχετα με αυτο που θελεις να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη συνεχιζω κανονικα αλλαγες 30% νερου καθε 10ημερο.... και θα συνεχισω ετσι σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είναι ο τελικός σου σκοπός? Εννοώ τι προσπαθείς να κάνεις? Απλά να χαμηλώσεις τις μετρήσεις σου?

Link to comment
Share on other sites

να χαμηλωσω τις μετρησεις μου ετσι ωστε να μπορεσω να φτιαξω ενα βελτιστο φυτεμενο βιοτοπο για τα ψαρια με και τα φυτα μου και για αναπαραγωγη με τις καταλληλες προσθηκες απο ΑΟ και απο ιχνοστοιχεια....

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου προτεινει κανενα παρα πολυ καλο σκεαυσμα στεραιας μορφης ιχνοστοιχειων για το καθαρο νερο ΑΟ που αντικαθιστω στο ενυδρειο? ειχα στο μυαλο μου το power4 αλλα αυτο μου λενε πως ειναι λιπασμα... μπορειτε να με βοηθησετε??????????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...