Jump to content

400 Λίτρα Για Αρχή


apidalos

Recommended Posts

καλημέρα καλώς με βρήκατε και καλώς σας βρήκα!!

Το ενυδρείο μου είναι καθ' οδών και μιας και είμαι τελείως noob με το θέμα θα ήθελα να ακούσω γνώμες από ανθρώπους με εμπειρία.

τον διάκοσμο του ενυδρείου τον έχω φανταστεί - αποφασίσει.. θέλω να χρησιμοποιήσω πέτρα ξύλο και φυτά σε έναν αρμονικό συνδυασμό.

Προτεραιότητα μου είναι τα ψάρια που θα φιλοξενήσω να έχουν μια ευχάριστη-σωστή ζωή με φροντίδα ώστε να μου το ανταποδίδουν με το ανάλογο θέαμα.

Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η επιλογή ψαριών.

θα παραθέσω μια λίστα με αυτά που μου αρέσουν πολύ (όχι όλα γιατι δεν θα έχει τέλος η λίστα )και θα ήθελα την γνώμη σας.

ακόμη αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω λεπτομέρειες για τα ψάρια του γλυκού νερού σαν αυτή που έχει το forum αλλά με περισότερα είδη θα με βοηθούσε πολύ.

μιας και δεν έχω καταλήξει σε ψάρια μην τρομάξετε αν δείτε είδη διαφορετικών συνθηκών και περιοχών.

1 Trigonostigma heteromorpha

2 Hemigrammus erythrostigma

3 Hypancistrus zebra γνωρίζω οτι τα συγκεκριμένα είναι ακριβά αλλα σε μια λογικά τσιμπημένη τιμή θα τα προτιμούσα

4 Pelvicachromis Pulcher

5 Pterygoplichthys joselimaianus

6 Danio margaritatus

7 Bicolour Shark

8 Blood Red Gourami

9 Brachygobius Doriae

αυτά στο περίπου... και μια τελευταία ερώτηση το ενυδρείο έχει διαστάσεις 1.50 50 65 κατα πόσο μπορώ να έχω 2 κοπαδάκια μέσα και σε τι αριθμό

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!Καλητερα να ανοιξεις το θεμα σου στη κατηγορια γενικα περι γλυκου νερου. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το μεταφέρει κάποιος admin ή να το κάνω copy paste?

Αστο αυτο εδω ,για ναε καλως ορισουν οι φιλοι,και κανε copy στην κατηγορια γλυκου νερου

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο ΑΖ!!!!

Link to comment
Share on other sites

:welcome: :welcome: :welcome:
Link to comment
Share on other sites

Καλό στήσιμο του ενυδρείου σου εύχομαι και καλή συνέχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

:welcome:
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...