Jump to content

Μπηκαν Τα Πρωτα Ψαρακια


Recommended Posts

μετα απο πολυ υπομονη μπηκαν τα πρωτα ψαρακια (black phantom tetra) 1 αρσενικο 1 θυληκο ...οι τροφες που εχω ειναι jbl novo bel και jbl gala , να ταιζω μια φορα οταν ανοιγουν τα φωτα ή παραπανω? τι αλλες τροφες προτεινετε να εχω?....επισης θα βαζω ενα ψαρακι την βδομαδα μεχρι να γινουν 6 , τι αναλογια αρσενικων θυληκων να βαλω ?

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν υπερβολη να βαλω θερμοστατη 100w στο 60 λιτρο, γιατι ο 50αρης ζοριζετε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν υπερβολη να βαλω θερμοστατη 100w στο 60 λιτρο, γιατι ο 50αρης ζοριζετε λιγο.

μπορεις να βαλεις το θερμοστατη , δεν εχεις καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι καπιεσ πληροφοριεσ για τα ψαρακια σου για να δεισ τι χρειαζονται και τι τροφεσ θελουν κτλ.http://www.seriouslyfish.com/profile.php?genus=Hyphessobrycon&species=megalopterus&id=482

δεν 8α εχεισ κανενα προβλημα με τον θερμοστατη και εγω στο 60αρι που εχω 100w ειναι αλλα να προσεχεισ να μην περναει η θερμοκρασια τουσ 28 για αυτα τα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

Να προσεχεις οταν ταιζεις,να μην περισσευει τροφη,αλλα να φαγωνεται ολη σε 2,3 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

δυσκολευονται ακομα στο φαι , αν την ριξω απλα στην επιφανια δεν πανε να φανε (ισως φταει και το κερατοφυλο) αλλα βρηκα το κολπο την βαζω στο μπροστινο τζαμι και τη βυθιζω λιγο και ετσι την αρπαζουν πριν φτασει στο βυθο., ενα φυλλαρακι που εχει μεινει στο βυθο δεν το εχουν πειραξει .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...