Jump to content

Καλησπερα......


a1exandr05

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους......οπως ευκολα καταλαβατε ειμαι και εγω καινουργιος και στο forum αλλα και στο σπορ των ενυδριων.....εχω παραγγειλει ενα Vision 180 και το περιμενω τις επομενες μερες....θα βαλω και φωτο οταν θα ειναι ετοιμο....

Καλως σας βρηκα.....

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλε a1exandr05 ... <_<

Καλη διαμονη ... :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας Φίλε a1exandr05

Καλή διαμονή

Περιμένουμε με πολύ ενδιαφέρον την εξέλιξη του ενυδρείου σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε a1exandr05 στην aquaπαρεα μας!!! <_<

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικος και απο εμενα. <_<:angry2:

Link to comment
Share on other sites

το εστησα σημερα.....οχι ολοκληρωτικα βεβαια....λειπουν τα φυτα, τα οποια σκεφτικα να μην βαλω απο τωρα ζωντανα για να μαθω πρωτα πως λειτουργει το ολο συστημα και μετα να ασχοληθω......

να και η φωτο οπως ειναι τωρα......

dsc06317af4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο είναι μια χαρά για αρχή!

Απλά μετά από πολλά ατυχήματα θα σου πρότεινα να αφαιρέσεις όλα τα διακοσμητικά και να βάλεις ξύλα και πέτρες που είναι σχετικά ακίνδυνα!

Τα ψάρια κολλάνε σε κάποια σημεία και παγιδεύονται!

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο είναι μια χαρά για αρχή!

Απλά μετά από πολλά ατυχήματα θα σου πρότεινα να αφαιρέσεις όλα τα διακοσμητικά και να βάλεις ξύλα και πέτρες που είναι σχετικά ακίνδυνα!

Τα ψάρια κολλάνε σε κάποια σημεία και παγιδεύονται!

:thumbup:

έτσι έτσι..θα δείχνει και πιο φυσικό..πιο όμορφο...δε ξέρω τι ψάρια θα βάλεις αλλά έχεις

δει πουθενά ψάρι μεγαλύτερο από καράβι?? :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω και γω με τους παραπανω,με ξυλα και μερικα

αληθινα φυτα θα γινει κουκλα.

Δεν μας ειπες με τι ψαρια θα ξεκινησεις?

Εχεις ξεκινησει διαδικασια στρωσιματος?

Υ.Γ Δεν ειδα να υπαρχει θερμοστατης στην φωτο,υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Δεν ειδα να υπαρχει θερμοστατης στην φωτο,υπαρχει?

σωστή παρατήρηση! εγώ ούτε το φίλτρο δε βλέπω!

νερο εχει? :welcome:

μάλλον δε το'χει έτοιμο ακόμη..

αλλά αυτή η αφίσα πίσω είναι λίγο άγρια..δε ξέρω, ίσως αν βάλεις

φυτά να "μαλακώσει"..

Link to comment
Share on other sites

ψαρια ακομα δεν εχω ιδεα τι υπαρχει και τι θα βαλω.....θα παω στο μαγαζι που το πηρα και θα το συζητησω εκει.....απο διακοσμητικα δεν ξερω ρε παιδια εμενα μ'αρεσει :welcome:

το φιλτρο και ο θερμοστατης βρισκονται στο μαυρο "κουτι" που φαινεται πανω απο το πυθαρι......

οσο για το backround δεν ειναι αφισα.....ειναι πλατες της juwel......το νερο στην φωτο εχει νερο.....και τα φυτα δεν εχουν μπει ακομα....

Link to comment
Share on other sites

ψαρια ακομα δεν εχω ιδεα τι υπαρχει και τι θα βαλω.....θα παω στο μαγαζι που το πηρα και θα το συζητησω εκει.....απο διακοσμητικα δεν ξερω ρε παιδια εμενα μ'αρεσει :welcome:

το φιλτρο και ο θερμοστατης βρισκονται στο μαυρο "κουτι" που φαινεται πανω απο το πυθαρι......

οσο για το backround δεν ειναι αφισα.....ειναι πλατες της juwel......το νερο στην φωτο εχει νερο.....και τα φυτα δεν εχουν μπει ακομα....

καλως ορισες

φιλε μου εσυ θα το βλεπεις σε εσενα να αρεσει, , , , ,

προχωρα το οπως σου ερχεται

και καθε τοσο κανεις και τις αλλαγες σου οπως ολοι μας...

εμενα οπως το βλεπω μου ερχετε για κιχλιδες και ζωηρες αφρικανες

μεγεια σου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ψαρια ακομα δεν εχω ιδεα τι υπαρχει και τι θα βαλω.....θα παω στο μαγαζι που το πηρα και θα το συζητησω εκει.....απο διακοσμητικα δεν ξερω ρε παιδια εμενα μ'αρεσει :welcome:

το φιλτρο και ο θερμοστατης βρισκονται στο μαυρο "κουτι" που φαινεται πανω απο το πυθαρι......

οσο για το backround δεν ειναι αφισα.....ειναι πλατες της juwel......το νερο στην φωτο εχει νερο.....και τα φυτα δεν εχουν μπει ακομα....

σωστός!άμα σου αρέσει εσένα που θα το καμαρώνεις, μη το συζητάς! :thumbup:

για το φίλτρο έχεις δίκιο, δε το είδα..

και για την αφίσα, να σου πω την αλήθεια, στην αρχή νόμιζα πως ήταν αληθινές χτιστές πέτρες!

πολύ καλή απεικόνιση..

τέλος, θα συμφωνήσω με printioa για αφρικανες..του πάει! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βρε παιδια εχω καποιες αποριες που ευελπιστω να μου λυσετε....ο θερμοστατης μου δεν γραφει πανω τι θερμοκρασιες δουλευει...πρεπει να παρω θερμομετρο και να το "δοκιμαζω" μεχρι να βρω την Χ θερμοκρασια? και κατι αλλο....κανονικα δεν επρεπε απο καπου να οξυγονώνεται το νερο? γιατι δεν βγαζει απο πουθενα μπουρμπουληθρες....

τα φωτα σας plz.....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εχω καποιες αποριες που ευελπιστω να μου λυσετε....ο θερμοστατης μου δεν γραφει πανω τι θερμοκρασιες δουλευει...πρεπει να παρω θερμομετρο και να το "δοκιμαζω" μεχρι να βρω την Χ θερμοκρασια? και κατι αλλο....κανονικα δεν επρεπε απο καπου να οξυγονώνεται το νερο? γιατι δεν βγαζει απο πουθενα μπουρμπουληθρες....

τα φωτα σας plz.....

Wellcome, Alexandre,apo tin exodo tou filtrou sou den anatarasete i epifania tou nerou;An nai tote to nero sou oxugonetai.Oso giati 8ermok. 8a kaneis test me to 8ermometro opos eipes.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εχω καποιες αποριες που ευελπιστω να μου λυσετε....ο θερμοστατης μου δεν γραφει πανω τι θερμοκρασιες δουλευει...πρεπει να παρω θερμομετρο και να το "δοκιμαζω" μεχρι να βρω την Χ θερμοκρασια? και κατι αλλο....κανονικα δεν επρεπε απο καπου να οξυγονώνεται το νερο? γιατι δεν βγαζει απο πουθενα μπουρμπουληθρες....

τα φωτα σας plz.....

βεβαια η οξυγονωση γινεται με την αναταραξη της επιφανειας , επιπλεον μια αεραντλια σωληνακι σιλικονης βαλβιδα αερα και αεροπετρα δινει και μια ακομα νοτα βυθου οταν θα κοιτας το τανκ.

προτιμησε αεραντλια της RENA , εξακριβωμενα η πλεον αθορυβη.

πες μας πως το εχεις μεχρι τωρα φτιαξει.

το θερμομετρο ειναι απαραιτητο αξεσουαρ και για το καλοκαιρι.

χρονια πολλα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω το νερο να αναταρασσεται αλλα κανει θορυβο ρε γμτ :) και επισης απο την αναταραξη του νερου βρεχεται η λαμπα....δεν υπαρχει κινδυνος σε αυτο???

θενκς για τις συμβουλες σας....θα το κοιταξω σημερα....

Έγινε επεξεργασία - a1exandr05
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο.....εχω παρει μαζι με το ενυδρειο ενα stress coat και stress zyme....αυτα καθε ποτε πρεπει να τα χρησιμοποιω στο ενυδρειο? το νερο πρεπει να το αλλαζω τωρα που δεν εχω βαλει μεσα ψαρια? και αν ναι καθε ποτε? ευχαριστω προκαταβολικα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλό είναι να προσέξεις να μην βρέχονται οι ενώσεις με την βάση (αν και αδιάβροχες)!

Αν μπορείς κατέβασε λίγο την στάθμη ή άλλαξε την φορά!

Το πρώτο σκεύασμα θα το βάζεις με κάθε αλλαγή νερού (τόσο όσο αναφέρουν οι οδηγίες για τα λίτρα που προσθέτεις)!

Το δεύτερο να το χρησιμοποιείς όταν καθαρίζεις τα φίλτρα σου ή όταν παρουσιάζεται πρόβλημα αμμωνίας και ΝΟ2!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...