Jump to content

Cichlasoma Octofasciatum (Blue Dempsey)


Rik

Recommended Posts

Μια χαρα Κωστη! :) Ειναι πολυ ζωηρα και δεν με ντρεπονται καθολου. Τελαιυταια βλεπω το μεγαλυτερο απο τα 2 να κυνηγαει το μικροτερο αλλα λογο βλαστησης καβατζονεται και του κανει τριπλες. Η αληθεια ειναι οτι λογο του οτι το ενυδρειο το εχω στο γραφειο και λογο δουλειας δεν εχω βρει τον χρονο να τα παρατηρησω με την ησυχια μου καλα. Παντως θα σας κραταω ενημερους και θα δουμε την ολη εξελιξη τους!

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Rik πολύ όμορφα ψαράκια και καταπληκτικά χρώματα!

Σου εύχομαι τα καλυτερότεραααα!

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω παρει προς το παρον και αυτο το εχω αφησει στο Νικο να μεγαλωσει για να μπορεσω να το βαλω καπου .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Rik πολύ όμορφα ψαράκια και καταπληκτικά χρώματα!

Σου εύχομαι τα καλυτερότεραααα!

Ευχαριστω φιλε Bbetta! Η αληθεια ειναι πως λατρευω το χρωμα τους και δεν βλεπω την ωρα να δω πως θα εξεληχθουνε! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω παρει προς το παρον και αυτο το εχω αφησει στο Νικο να μεγαλωσει για να μπορεσω να το βαλω καπου .

Λογω του οτι δεν βρισκω χρονο να περασω απο τον Νικολή, ειχε ακομα και τα 3; εννοω μαζι με το δικο σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ψηνεσε? :D

Να σου πω μου περασε απο το μυαλο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να τα χαίρεσαι φίλε Rik!Πανέμορφα ψάρια!

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα Φωτη! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τα μικρα μου εκλεισαν περιπου εναμιση μηνα στην κατοχη μου και εχουν ξεψαρωση για τα καλα. Της προαλλες πηγα στον Φιλο μου Νικο απο οπου τα ειχα παρει και ηδα τα δυο που του ειχαν περισεψει απο την παραγγελεια και μπορω να πω πως τα δικα μου ειναι τουλαχιστον τα διπλασια σε μεγεθος και με χρωματα ζωηρα! Ταιζω 2 φορες την ημερα λιγο απο ολα μιξ τροφων για δισκους,οπως

Tropical D-50 Plus granules + Tropical Super Spirulina Forte granules + Tropical D-Allio Plus granules + Tetramin flakes.

100_6571-1.jpg



100_6573-1.jpg



100_6586-1-1.jpg



100_6591-1.jpg



100_6595-1-1.jpg



Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σχεδον μετα απο 3 μηνες Update.

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

100_6800-1-1.jpg

100_6804-1-1.jpg

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Μην με μπριζονετε αλο ρε με φώτος από όμορφα ψάρια γιατί θα χωρίσω δεν το γλυτώνω!

Πανέμορφα! Να τα χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-134: Να σε καλα Νικολή!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Update!

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτα τα ψαρια ειναι τελεια οσον αφορα το χρωμα τους αν κι ειναι πανακριβα....εγω θα ρωτησω τον πετ σοπα της γειτονιας μου να δω ποσο θα μου τα πουλησει.....

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιες!Ποσα ψαρια ειναι τωρα;

:)

Τα blue ειναι 2 μονο που μαλλον και τα δυο ειναι αρσενικα και αυτο που βλεπεται στο βιντεο ειναι το κυριαρχο και μεγαλυτερο ενω ο αλλος βολταρει λιγοτερο και βγαινει ποιο πολυ στην ωρα του φαγητου. Απο εκει και περα εχω καμποσα γεννητουρια απο trimac ενα ζευγαρι σκαλαρια 4 ΣΑΕ 2 ραμ και ενα μονομαχο. Τα περισσοτερα απο αυτα ειναι περαστικα και οταν μεγαλωσουν θα φυγουν απο αυτο το ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτα τα ψαρια ειναι τελεια οσον αφορα το χρωμα τους αν κι ειναι πανακριβα....εγω θα ρωτησω τον πετ σοπα της γειτονιας μου να δω ποσο θα μου τα πουλησει.....

Οντως ειναι ενα φανταστικο μπλε και γενικα δεν παρενοχλουν τα υπολοιπα ψαρια και ειναι φαγανες, οποτε και σαν χαρακτηρες ειναι νορμαλ. Αν τα βρεις στο πετ θα εισαι τυχερος μια που σπανια φερνουν καμια φουρνια, υπολογισε αναλογα το μεγεθος κοντα στα 30 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

τελεια ψαρια αν και λιγο ακριβα αλλα τα αξιζουν τα λεφτα τουσ μπραβο!!

Link to comment
Share on other sites

τελεια ψαρια αν και λιγο ακριβα αλλα τα αξιζουν τα λεφτα τουσ μπραβο!!

Σε ευχαριστω φιλε για τον καλο σου λογο, οντως ειναι λιγο ακριβα αλλα η αναπαραγωγη τους ειναι δυσκολη και με πολλες απωλιες για αυτο δικαιολογείτε το κοστος τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ε τότε εντάξει δικαιολογείται η τιμή τους ! από Βόλο είσαι και εσύ ε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου! Μολις τωρα το προσεξα οτι εισαι συμπατριωτης! :P

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να βάλω και βόλος εκτός απ’ το μαγνησία αλλά δεν το βρήκα πώς να τα κάνω χεχε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...