Jump to content

Διπλή Πατέντα Για Το Deltec Mce-600 Skimmer.


Aiolos

Recommended Posts

παντως εγω που εχω βαλει εναν κυκλοφορητη (5000λ) μονο για την αναταραξη της επιφανειας μου σπρωχνει το φιλμ στο 1/3 της επιφανειας.θα το βαλω και θα σε ξαναρωτησω για ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Αίολε αν το στόμιο της εισαγωγής από την επιφάνεια το κάνεις λίγο μεγαλύτερο σε διάμετρο έτσι ώστε να λειτουργεί σαν φλοτέρ ανάλογα με την στάθμη του νερού και να ανεβοκατεβαίνει σε ένα λίγο πιο μικρό σωλήνα που θα συνδέεται με την αναρρόφηση του skimmer?

Ένα πρόχειρο σχέδιο

post-15895-0-36377000-1334943523_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατ αυτόν το τρόπο λειτουργεί αυτό της Fluval .απλά ο αέρας που βρίσκεται εγκλωβισμένος δεν το επιτρέπει να το κατεβασεις πιο κάτω. οπότε θα πρέπει να αφαιρέσεις λίγο αέρα ώστε να βυθιστεί περισσότερο και μετά να παίξεις με τις ρυθμίσεις στην εισαγωγή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα! ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το σκιμερ αυτο για ακομα καλυτερη αποδοση...

Μπορουμε να βαλουμε μια καλη ξυλοπετρα (για ψιλη μπουρμπουληθρα) στο σημειο που δημιουργουνται οι φυσαλιδες, για ακομα μεγαλυτερη κατακρατηση βρωμας?

Και το σωληνακι το περναμε απο την κατω μερια απο εκει που βγαινει το σωληνακι που ρουφαει αερα η αντλια...εχει χωρο..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...