Jump to content

Ζευγαρώνουν Τα Molly Balloons Μου; :p


Soulpikios

Recommended Posts

Έχω δύο μολλυ μπαλουνς, δεν ήξερα καν τι φύλλο είναι το καθένα. Το ένα έχει εμφανώς λιγότερα πτερύγια απ' το άλλο, ενώ αυτό που χει περισσότερα πτερύγια έχει από κάτω κάτι που πίστευα ότι είναι πτερύγιο αλλά τώρα φαίνεται ότι είναι κάτι άλλο :P

Γυρνάω σήμερα σπίτι και βλέπω αυτό με το κάτι άλλο να κυνηγάει το άλλο ΣΥΝΕΧΕΙΑ, να του δαγκώνει τα περιττώματα, και να του βάζει αυτό το πράμα που νόμιζα ότι είναι πτερύγιο. Αυτό γίνεται ώρα τώρα, τράβηξα κι ένα βιντεακι, αν δεν γίνεται να εξακριβωθεί έτσι μπορέι να το χρησιμοποιήσω αλλά παίζει να ναι ψιλομεγάλο. Πρόκειται για γονιμοποίηση ή καμία σχέση;

edit: το θηλυκό (αν είναι) έχω την εντύπωση ότι έχει πρησμένη κοιλιά και λίγο πιο κόκκινη σε μερικά σημεία απ' το κανονικό

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Λίγο πιο σεμνές εκφράσεις παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Κατανοώ βέβαια ότι τα ψάρια δε ******** αλλά σε θέματα με γέννες κλπ είδα ότι υπάρχουν πολλών ειδών τεκνοποιήσεις και σκέφτηκα μήπως σε αυτά συμβαίνει έτσι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τσέκαρα βιντεακια στο youtube και όντως ζευγαρώνουνε!! SOS λοιπόν βοηθήστε με τι να κάνω! Σε πόσο καιρό περίπου θα γεννήσει αν γεννήσει και πώς πρέπει να χειριστώ την κατάσταση; Έχω μια γυάλα περίπου 15 λίτρα, άμα βάλω μέσα ένα θερμοστάτη αρκεί για να τα φιλοξενήσω ή χρειάζονται στρωμένο ενυδρείο κλπ; ΒΟΗΘΕΙΑΑ είμαι πολύ ενθουσιασμένος δεν έχω ξαναζήσει κάτι τέτοιο :P

Link to comment
Share on other sites

Η γυάλα 15 λίτρα δεν κάνει. Μόλις θα δεις το θηλικό να είναι πολύ φουσκωμένο θα το βάλεις σε μια γενήστρα, και θα το αφήσεις να γεννήσει, διαφορετικά, θα βάλεις κερατόφυλο στο ενυδρείο, και θα το αφήσεις να γεννήσει στο ενυδρείο. Το κερατόφυλο θα προστατέψει τα μικρά, καθώς θα μπορούν να κρύβονται

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...