Jump to content

525 Λιτρα Αμαζονιoς - Νοτια Αμερικη Γενικοτερα :p


Geosid

Recommended Posts

Το ξερεις οτι αυτη η ιχθυοσυνθεση θελει λιτρα

Ευχομαι να μην εχεις προβληματα και με τους γεωφαγους οταν μεγαλωσουν

PH 8-8,5 εισαι σιγουρος;;; αλατι ριχνεις;;;

μπορεις να παρεις πεχαμετρο και να ερθεις να μετρησεις βρυση :)

Κερναω καφε .

Μην βαζεις πληθυντικο :P ενας ειναι ο γεωφαγος :)

Ποσα λιτρα ακομα μου λειπουν ? :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νερο βρυσης εε μη μας βαζεις στη μπριζα τωρα και βγαλω τα οσκαρ και βαλω δισκους

έλα τώρα αηδίες θα διώξεις τα οσκαρ που είναι τα ψάρια με την περισσότερη προσωπικότητα και θα βάλεις δίσκους; Μπορείς να κοιτάξεις αυτές τις ματάρες και να τους πεις σας διώχνω;

Geo οι Δίσκοι από Αφρική ήρθαν; Θα μας τρελάνετε οι δισκάδες. Από το όξινο πεχά με τιγκα blackwater πήγατε στο πεχά τις Αφρικής; Είμαι περίεργος να δω τις σκληρότητές σου. Μου απορρίπτεις όλα όσα γνώριζα για τους δίσκους. Το ενυδρείο κουκλί και η πλάτη μ'αρέσει.

Με το σαμπ θα χρησιμοποιείσεις και τα eheim ή θα έχεις όλη την ροή από την τρόμπα στο σαμπ;

Link to comment
Share on other sites

έλα τώρα αηδίες θα διώξεις τα οσκαρ που είναι τα ψάρια με την περισσότερη προσωπικότητα και θα βάλεις δίσκους; Μπορείς να κοιτάξεις αυτές τις ματάρες και να τους πεις σας διώχνω;

Geo οι Δίσκοι από Αφρική ήρθαν; Θα μας τρελάνετε οι δισκάδες. Από το όξινο πεχά με τιγκα blackwater πήγατε στο πεχά τις Αφρικής; Είμαι περίεργος να δω τις σκληρότητές σου. Μου απορρίπτεις όλα όσα γνώριζα για τους δίσκους. Το ενυδρείο κουκλί και η πλάτη μ'αρέσει.

Με το σαμπ θα χρησιμοποιείσεις και τα eheim ή θα έχεις όλη την ροή από την τρόμπα στο σαμπ;

Λιγο ποιο βορεια απο την Αφρικη ηρθαν ( Κρητη ) :P

Δεν αποριπτω τιποτα και δεν ενθαρρύνω κανεναν να με ακολουθησει ( εξηγουμε για να μην παρεξηγουμε ) :) .

Και εγω ειμαι περιεργος να μετρησω σκληροτητες :P αυριο το μεσημερακι καποια στιγμη θα κανω ενα μετρημα και θα ενημερωσω :)

Οταν μπει το σαμπ θα βγουν απο τη λειτουργεια τα εξωτερικα φιλτρα , δεν υπαρχει καποιος λογος να τρεχουν . Τα βατ που καινε τα φιλτρα θα τα μειωσω βαζωντας μια αντλια επιστροφης χαμηλης καταναλωσης ( πχ sicce multi Η αν βρω καμια aquabee )

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις πεχαμετρο και να ερθεις να μετρησεις βρυση :)

Κερναω καφε .

Μην βαζεις πληθυντικο :P ενας ειναι ο γεωφαγος :)

Ποσα λιτρα ακομα μου λειπουν ? :bigemo_harabe_net-134:

1.Ευχαριστω για τον καφε

2.Α ενας ειναι, μην τον ταιζεις πολυ και μεγαλωσει

3.Σου λειπουν αλλα τοσα

Link to comment
Share on other sites

οχι jester θα βαλω τα oscar στο μεγαλο και θα βαλω δισκους στο 300αρι

Link to comment
Share on other sites

1.Ευχαριστω για τον καφε

2.Α ενας ειναι, μην τον ταιζεις πολυ και μεγαλωσει

3.Σου λειπουν αλλα τοσα

Eλεος πια..................

Link to comment
Share on other sites

Eλεος πια..................

Χαλαρωσε ρε Στρατο, λεμε το σωστο ποιο ειναι, κουβεντα κανουμε

Το οτι εχει 6 δισκους στην ουσια 4 (το 1 ζευγαρι) εσυ πως το βλεπεις;;;

Οι δισκοι ειναι κοπαδοψαρα

Μην αρχισουμε παλι για τα λιτρα

Έγινε επεξεργασία - disc-postman
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωσε ρε Στρατο, λεμε το σωστο ποιο ειναι, κουβεντα κανουμε

Το οτι εχει 6 δισκους στην ουσια 4 (το 1 ζευγαρι) εσυ πως το βλεπεις;;;

Οι δισκοι ειναι κοπαδοψαρα

Μην αρχισουμε παλι για τα λιτρα

Αυτο λεω κι εγω Βασιλη.Ας μην αρχισουμε τις κουζουλαδες για τα λιτρα,για τα πεχα για τις σκληροτητες.............

Εχει 6 δισκους.Και;Κι εγω ειχα 9 στα 240 και πηγαιναν σφαιρα.Στα 900 ειχα 17 και δεν προλαβαινα να το μαζεψω απο τα προβληματα.Τι παει να πει αυτο;

Οτι για τα ψαρια που εχει χρειαζεται 1050 λιτρα οπως του εγραψες;

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωσε ρε Στρατο, λεμε το σωστο ποιο ειναι, κουβεντα κανουμε

Το οτι εχει 6 δισκους στην ουσια 4 (το 1 ζευγαρι) εσυ πως το βλεπεις;;;

Οι δισκοι ειναι κοπαδοψαρα

Μην αρχισουμε παλι για τα λιτρα

για την ιστορια υπαρχουν αλλοι δυο δισκοι ( ζευγαρι ) οπου μεταφερθηκαν απο το κυριος σε αλλο ενυδρειο ....

Οποτε κοπαδι ειχαμε αλλα τα 2 πηγαν κρουαζιερα :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για την ιχθυοσυνθεση εγραψα, εχει σημασια, οχι για τον αριθμο των ψαριων

Στα 525 λιτρα μπορει να βαλει και 200 καρδιναλιους

Δισκοι με σκαλαρια, μεσοναυτα, γεωφαγοι κτλ. θελουν λιτρα, το γνωριζετε καλυτερα απο μενα

Ενταξει ο ανθρωπος αυτο εχει τωρα, μακαρι να μην εχει προβληματα

Έγινε επεξεργασία - disc-postman
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για την ιχθυοσυνθεση εγραψα, εχει σημασια, οχι για τον αριθμο των ψαριων

Στα 525 λιτρα μπορει να βαλει και 200 καρδιναλιους

Δισκοι με σκαλαρια, μεσοναυτα, γεωφαγοι κτλ. θελουν λιτρα, το γνωριζετε καλυτερα απο μενα

Ενταξει ο ανθρωπος αυτο εχει τωρα, μακαρι να μην εχει προβληματα

6 δισκοι,7 σκαλαρια 2 μεσοναυτα,1 γεωφαγος.Θελουν 1050 λιτρα Βασιλη;

Ο γεωφαγος ειναι μικρος τον ειδες.Μολις μεγαλωσει φευγει.Τα μεσοναυτα επισης μικρα.Βγαινουν ανετα οτι ωρα θελησει.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ρε Γιωργο.Να το χαιρεσαι.Οσο για το pH μην σε απασχολει.Ετσι κι αλλιως μονο του καποια στιγμη θα αρχισει να πεφτει.

Στράτο, αυτό γιατι ? Το βλέπω να συμβαίνει στο δικό μου αλλά δεν ξέρω τον λόγο. νερό βρύσης pH 8.0+ ενυδρείο 7,0 - 7,5. Τι γίνεται?

Ελπίζω να μην χαλάω το θέμα. Αν ναι, παρακαλω ας διαγραφεί και θα ανοίξω νεό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο, αυτό γιατι ? Το βλέπω να συμβαίνει στο δικό μου αλλά δεν ξέρω τον λόγο. νερό βρύσης pH 8.0+ ενυδρείο 7,0 - 7,5. Τι γίνεται?

Ελπίζω να μην χαλάω το θέμα. Αν ναι, παρακαλω ας διαγραφεί και θα ανοίξω νεό θέμα.

Κανε μου τη χαρη αν θελεις να ανοιξεις καινουριο θεμα.Οχι τοσο οτι χαλαμε το θεμα του Γιωργου,αλλα ειναι ωραιο το θεμα που ανοιγεις,και καλο ειναι να υπαρχει μονο του.

Ολο και καποιος θα το βρει στην αναζητηση αναζητωντας πληροφοριες.smile.png

Link to comment
Share on other sites

6 δισκοι,7 σκαλαρια 2 μεσοναυτα,1 γεωφαγος.Θελουν 1050 λιτρα Βασιλη;

Ο γεωφαγος ειναι μικρος τον ειδες.Μολις μεγαλωσει φευγει.Τα μεσοναυτα επισης μικρα.Βγαινουν ανετα οτι ωρα θελησει.

Τι κολλησες τωρα με τα 1050, μ αρεσει που το εκανες ακριβως Χ2............ χαχα

Στρατο στο πρωτο σου απαντω ναι, και θα ειχε και 10-12 δισκους και ολα τ αλλα ψαρια

Στο δευτερο ερχεσαι στα λογια μου

Link to comment
Share on other sites

Στο δευτερο σου απαντω στο συλλογισμο που εκανες.Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.

Στο πρωτο για μενα εισαι λαθος.Ακομα και τα 525 λιτρα τα βγαζεις λιγα.Αρα καλα ειπα ΕΛΕΟΣ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο δευτερο σου απαντω στο συλλογισμο που εκανες.Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.

Στο πρωτο για μενα εισαι λαθος.Ακομα και τα 525 λιτρα τα βγαζεις λιγα.Αρα καλα ειπα ΕΛΕΟΣ!!!!!!

Αν ειναι να βαζουμε στο ενυδρειο μας ψαρια μικρα μεχρι να μεγαλωσουν και μετα να τα διωχνουμε διαφωνω

Ειπα μακαρι να πανε ολα καλα, και να παρακαλαει μη βγει ζευγαρι απ τα σκαλαρια

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να βαζουμε στο ενυδρειο μας ψαρια μικρα μεχρι να μεγαλωσουν και μετα να τα διωχνουμε διαφωνω

Ειπα μακαρι να πανε ολα καλα, και να παρακαλαει μη βγει ζευγαρι απ τα σκαλαρια

Ισως δεν διαβασες καλα την παρουσιαση :)

Υπαρχει ζευγαρι - ενηλικα σκαλαρια μεσα στο ενυδρειο αυτη τη στιγμη και οπως θα ειδες και στο βιντεο η συμβιωση ειναι ομαλη ....

Link to comment
Share on other sites

Μα σωνει και καλα πρεπει να υπαρχει παντα προβλημα;;;;;Δεν το καταλαβαινω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν διαβασες καλα την παρουσιαση :)

Υπαρχει ζευγαρι - ενηλικα σκαλαρια μεσα στο ενυδρειο αυτη τη στιγμη και οπως θα ειδες και στο βιντεο η συμβιωση ειναι ομαλη ....

Ζευγαρι υπαρχει, γεννα υπαρχει;;;

Γιωργο ποσο καιρο τρεχει το ενυδρειο με αυτα τα ψαρια;;;

Link to comment
Share on other sites

Ζευγαρι υπαρχει, γεννα υπαρχει;;;

Γιωργο ποσο καιρο τρεχει το ενυδρειο με αυτα τα ψαρια;;;

Λες εαν ειναι γονιμο το ζευγαρι ? Η εαν υπαρχει γεννα γενικοτερα ?

Το ζευγαρι ειναι γονιμο , τα μικρα ( υπολοιπα σκαλαρια ) που βλεπεις στο ενυδρειο ειναι απο προηγουμενη γεννα του συγκεκριμενου ζευγαριου .

2-3 φορες γεννησαν πανω στα φυλα των εχινοδορων αλλα δεν εμεινε κανενα αυγο ( οχι οτι περιμενα να μεινει στο κυριος ενυδρειο )

Αν δεν κανω λαθος μολις γυρισα απο διακοπες αλλαξα σεταπ πρos το τελος Αυγουστου δηλαδη .

εδω http://www.aquazone....ndpost&p=620535 συγχωρεστε με για το λαθος μου ( Μαρτιος ) ... Μαρτιος εγινε η μετακομιση :P οχι η αλλαγη σεταπ :P

Έγινε επεξεργασία - Geosid
Link to comment
Share on other sites

Τα ενυδρεία και οι συνθέσεις τους κρίνονται στον χρόνο, αν θέλετε την γνώμη μου και όχι σε 3μηνα και 6μηνα φυσικά αλλά πολύ περισσότερο. Εγώ εύχομαι να το χαρείς χωρίς προβλήματα, γιατί οπτικά είναι εξαιρετικό και αν προκύψει κάτι να το γράψεις με ειλικρίνεια για τους επόμενους, ώστε να μην κάνουν τα ίδια λάθη με σένα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Τα ενυδρεία και οι συνθέσεις τους κρίνονται στον χρόνο, αν θέλετε την γνώμη μου και όχι σε 3μηνα και 6μηνα φυσικά αλλά πολύ περισσότερο. Εγώ εύχομαι να το χαρείς χωρίς προβλήματα, γιατί οπτικά είναι εξαιρετικό και αν προκύψει κάτι να το γράψεις με ειλικρίνεια για τους επόμενους, ώστε να μην κάνουν τα ίδια λάθη με σένα.

:)

¨εδω θα ειμαστε Κωστη και θα τα λεμε ...

Δεν φοβαμαι να πω οτι εκανα λαθος ;) Αν λεω Αν κατσει μια στραβη δεν θα μου ειναι βαρος να το πω :)

Link to comment
Share on other sites

έλα τώρα αηδίες θα διώξεις τα οσκαρ που είναι τα ψάρια με την περισσότερη προσωπικότητα και θα βάλεις δίσκους; Μπορείς να κοιτάξεις αυτές τις ματάρες και να τους πεις σας διώχνω;

Geo οι Δίσκοι από Αφρική ήρθαν; Θα μας τρελάνετε οι δισκάδες. Από το όξινο πεχά με τιγκα blackwater πήγατε στο πεχά τις Αφρικής; Είμαι περίεργος να δω τις σκληρότητές σου. Μου απορρίπτεις όλα όσα γνώριζα για τους δίσκους. Το ενυδρείο κουκλί και η πλάτη μ'αρέσει.

Με το σαμπ θα χρησιμοποιείσεις και τα eheim ή θα έχεις όλη την ροή από την τρόμπα στο σαμπ;

Πιστος στο ραντεβου μου ....

GH 12

KH 9

Yγρα τεστ Api .

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να βαλω σε λειτουργια την αεραντλια και ''κατι'' επεσε στο ματι μου :P

http://www.youtube.com/watch?v=PiEaQ4RpKYY&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...