Jump to content

Μετακομηση Σε Αλλη Πολη Ενυδρειο Reef 2000Λιτρα


Recommended Posts

γεια σας παιδια και καλεσ γιορτες!εχω ενα πολυ μεγαλο προβλημα για λογους δουλειας πρεπει να μετακομησω εκτος αθηνων και θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι εθικτο να μετακομισω και το ενυδρειο μου μαζι,προκειται για ενα πολυ ωριμο συστημα που λειτουργουσε ενα χρονο και μονο με ζωντανο βραχο προκειμενου να πετυχω την καλυτερη βιολογια και πραγματικα τωρα σπαραζει η καρδια μου να το αφησω αλλα για λογους δουλειας πρεπει ναλλαξψ πολη αλλα θελω να παρω και το ενυδρειο μου μαζι τι μου προτεινεται?εχει κανεισ καμαια καλη οιδεα το εχει επιχειρηση κανενα παιδι αυτο?πως θα καταφερω να ελαχιστοποιησω τις απωλειες και να μην παει το συστημα πολυ πισω?απο αθηνα φευγω για κομοτηνη

πολυ δυσκολα τα πραγματα αν μππορειτε να μου πειτε τισ αποψεις σας πολυ θα το εκτιμουσα

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα φιλε μου δεν θα το εκανα.μονο και μονο η γυαλα να μετακομισει τοσα χιλιομετρα χωρις να χτυπηθει θα ειναι θαυμα.οσο για τα ζωντανα σιγουρα θα τα βαλεις σε περιπετειες.(μεταφορα,βιολογια,θερμοκρασια κλπ).

Link to comment
Share on other sites

μου εκανες την καρδια περιβολη αλλα καταλαβαινω για καλο το λες δεν εχεισςαδικο βρε παλικαρι απλα ισως καποιο παιδι να το εχει δοκιμασει και να μπορει να με κατατοπησει,αν υπαρχει καποιοσ να με συμβουλεψει γιατι ειμαι πολυ εγωιστης για να το αφησω περιμενα πολυ καιρο για να ωρημασιε πριν αρχησω να το στοκαρω και τωρα που το φτανω σε ενα επιπεδο λογω δουλειας ειμαι αναγκασμενος να βγω εξω και το θελω μαζι μου

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την διαδικασία την έχω κάνει 7 φορές έως τώρα.Στρατιωτικός βλέπεις οπότε....

Βέβαια είναι πιο ευκολα τα πραγματα για εμένα (250lt ενυδρείο) αλλά και πάλι είναι απίστευτος μπελάς όλη η διαδικασία.Το πακετάρισμα του εξοπλισμού και μόνο είναι τρομερά αγχωτικό και οι συνεννοήσεις με τη μεταφορική οτι πρόκειται για ενυδρείο μην βάλουν κάτι από πάνω κτλ....είναι αρκετά.Συμβουλή μου είναι ασχολήσου με το να οργανώσεις την διαδικασία να φτάσει η γυάλα σου αθικτη ειδικά τόσο μεγάλη που είναι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και εταιρείες οι οποίες αναλαμβάνουν να ξεστήσουν, να μεταφέρουν και να ξαναστήσουν το ενυδρείο στον καινούργιο χώρο.

Πάρε προσφορές, αλλά προφανώς το κόστος θα είναι μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Αλεξανδρε μπορεις να μου πεις για ποιες ακριβως εταιριες λες?

Το εχεις επιχειρησει εσυ?και αν ναι σε ποσα λιτρα?

Σε ευχαρισττω!

παιδια και οποιος αλλος εχει καμια ιδεα εδω ειμαστε............................

Link to comment
Share on other sites

αν το κανεις μόνος νομίζω θέλει δυο φορές .εγω ειχα στήση ενα μικρο στο σπίτι που θα πήγνα εβαλα όλα τα ζωντανα μέσα και μετα έστησα το κανονικο και σιγα σιγα τα εβαζα απο το ενα στο αλλο.απωλειες δεν ειχα και το έχω κανει 3 φορες σε 6 χρόνια..

Έγινε επεξεργασία - kosmidis
Link to comment
Share on other sites

φιλε Αλεξανδρε μπορεις να μου πεις για ποιες ακριβως εταιριες λες?

Το εχεις επιχειρησει εσυ?και αν ναι σε ποσα λιτρα?

Σε ευχαρισττω!

παιδια και οποιος αλλος εχει καμια ιδεα εδω ειμαστε............................

Δεν έχω να σου πω κάποιες συγκεκριμένες.

Τότε που έψαχνα, είχα βρει 2-3 μέσω του Google.

Η δικιά μου μετακόμιση δεν έγινε με εταιρεία, λόγω πολύ μικρής απόστασης (3 οικοδομικά τετράγωνα)...ας είναι καλά οι φίλοι που βοήθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...