Jump to content

Καλησπέρα Σε Όλους Σας..ενας Αρχαριος Με Πολλές Απορίες!


billxs2

Recommended Posts

Καλησπέρα..είμαι νέος κάτοχος ενός ενυδρείου 20λ . της hailea .που μπορώ να βρω οδηγίες για ένα καλό στήσιμο και τι μπορώ να φιλοξενήσω σε αυτό.Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και ελπίζω ένα νέο χόμπυ να έχει γεννηθεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες.

Έγινε επεξεργασία - panik
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.

Αν ψάξεις στο forum θα βρεις πολλές φωτογραφλίες, Links ακι παρουσιάσεις ενυδρείων για να πάρεις μερικές ιδέες για set ups.

Συνδυάζοντας το δικό σου γούστο και τις δυνατότητες του ενυδρείου σου, μπορείς να φτιάξεις κατι πολύ όμορφο.

Για όποια βοήθεια, είμαστε όλοι εδώ.

Κων/νος

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο χόμπι μας φίλε μου..

Μια καλή επιλογή για τα λίτρα σου θα ήταν ίσως ένας μονομάχος ή να το κάνεις γαριδάδικο

όπως σκέφτομαι να κάνω και εγώ ένα μικρό ενυδρείο που έχω.

Τώρα στο θέμα του στησίματος είναι καθαρά δική σου επιλογή εξαρτάται από το τι σου αρέσει

εσένα και από το τι θα φιλοξενήσεις μέσα στο ενυδρείο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την υποδοχή.

έλεγα να δοκιμάσω να βάλω 1-2 μικρά χρυσόψαρα για αρχή,

αν και όπως διαβάζω δεν με πέρνει στα λίτρα μου.(λέω να το ρισκάρω) - Μέχρι να μεγαλώσουν... και πιο εξοικειωμένος να αγοράσω αργότερα ένα μεγαλύτερο ενυδρείο..

όσο για το στρώσιμο μου έδωσαν από το petshop 2 σωληνάρια και οδηγίες για βακτήρια και χλώριο.

έκανα μία αρκετά λεπτομερή ανάγνωση των post και έχω μείνει έκπληκτος του μεγέθους και της ομορφιάς

αυτού του θαλάσσιου κόσμου..

Βέβαια έχω εντυπωσιαστεί και από τις γνώσεις και τα ενυδρεία που έχω δει στο φόρουμ.

Πιστεύω ότι με λίγο τύχη και μεράκι θα τα καταφέρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...