Jump to content

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους.πριν 4_5 μέρες γέννησε μια cherry γαρίδα αλλά δεν βλέπω πουθενά γαριδακια.τις εχω μαζί με guppy λέτε να τις φάγαμε?

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

το ενυδρείο σου είναι φυτεμένο? Υπάρχουν πολλές κρυψώνες και για τα γαριδάκια, αλλά και για τα γκαπάκια μελλοντικά? Αν όχι τότε πολύ πιθανόν να φαγώθηκαν,. όπως θα κινδυνεύουν και τα γκαπάκια όταν γεννηθούν να γίνουν μεζές από τα μεγαλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι φυτεμένο και μπορούν να κρυφτούν μήπως τα έχει τραβήξει κανένα φίλτρο ; Μήπως πρέπει να βάλεις ένα τούλι στην εισαγωγή του φίλτρου ;

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι στημένο το ενυδρείο σου? Τι φυτά έχεις? Έχεις δημιουργήσει κρυψώνες που δεν μπορούν να εισχωρήσουν τα ενήλικα guppies?

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι στημένο το ενυδρείο σου? Τι φυτά έχεις? Έχεις δημιουργήσει κρυψώνες που δεν μπορούν να εισχωρήσουν τα ενήλικα guppies?

post-39926-0-83307000-1325279838_thumb.jpg

ετσι ειναι το ενυδρειο τωρα.

απο φυτα εχω ανουβιες ,πολυσπερμα,τζαβα μος και κανα δυο αλλα που δεν τα θυμαμαι.

τωρα απο κρυψωνες αν εχει κανει το εχει κανει μονο του.εγω πως μπορω να δημιουργησω μερικες?

καλη χρονια σε ολους παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις χοντρά καλαμάκια για milk shake,τα κόβεις σε μήκος περίπου 5 πόντους και τα ενώνεις με όποιον τρόπο θέλεις (κλωστή,σιλικόνη ενυδρειακή κλπ) ώστε να δημιουργήσεις πυραμίδα.

Τοποθετείς την κατασκευή σε σημείο που να μη φαίνεται άσχημα στο μάτι αλλά να μπορείς να βλέπεις μέσα. ( π.χ. πλαινό τζάμι πίσω από φυτά. )

Τις πρώτες μέρες μπορεί να μην μπουν αλλά μόλις πιάσουν "γλίτσα" θα είναι ιδανική κρυψώνα για τις γαρίδες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...