Jump to content

Γεννητούρια


Dionysis144

Recommended Posts

Καλησπερα, και καλος σας βρηκα στο φορουμ το οποιο ειναι καταπληκτικό μπραβο.

Λοιπον επειδή ειμαι αρχαριος δεν ξερω το ονομα απο τα ψαρακια που εχω και αμεσα θα τα βγαλω φοτογραφια και αν μπορειτε να μου πειτε το πως λεγονται. Την Παρασκευη που μας περασε ειδα στο ενιδρύω μου ( 120 λιτρων ) στο φιλτρο πανω απο το σφουγγαράκι 5 πολυ πολυ μικρα ψαρακια νεογέννητα τα οποια ειναι κιτρινα στο χρωμα... ( εχω ενα μεγαλο κιτρινο και ενα μεγαλο μπλε ιδια ρατσα ) και 1 το οποιο ειναι εξω απο το φιλτρο... Αυτα που ειναι μεσα στο φιλτρο ειναι προστατευμενα απο τα αλλα ψαρια και δεν εχουν θεμα με το φιλτρο εχω χαμηλοσει την ροη του νερου.... το αλλο ομως που ειναι εξω αυτο κάθετε σε μια γωνια ( πισω απο ενα θερμομετρο που εχω βαλει ) και οποτε φευγει απο εκει το κυνηγάνε τα αλλα ψαρια... )

Καταρχη πρωτη φορα ειχα γεννητούρια στο ενιδρύω και δεν ξερω

1) τι τρωνε τα νεογέννητα ;

2)πως μπορω να τα προστατεύσω απο τα αλλα ψαρια;

Σας ευχαριστω :D

(εψαξα στο φορουμ για αυτο το θεμα αλλα δεν βρήκα κατι σχετικο )

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Από τον χρωματισμό που αναφέρεις μάλλον είναι κιχλίδες Malawi Ps.Saulosi. Εαν δεν είναι αυτό, ψάξε στο ίντερνετ φώτο και δείξε μας πια ψάρια έχεις ή βγάλτα μια φώτο ακόμα και με το κινητό να έχουμε μια ιδέα τι ψάρια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το επιστημονικό όνομα από το ψάρι είναι trichogaster trichopterus κοινώς blue gourami.

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλα ψάρια υπάρχουν μέσα στο ενυδρείο? Φυτά υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, και καλος σας βρηκα στο φορουμ το οποιο ειναι καταπληκτικό μπραβο.

Λοιπον επειδή ειμαι αρχαριος δεν ξερω το ονομα απο τα ψαρακια που εχω και αμεσα θα τα βγαλω φοτογραφια και αν μπορειτε να μου πειτε το πως λεγονται. Την Παρασκευη που μας περασε ειδα στο ενιδρύω μου ( 120 λιτρων ) στο φιλτρο πανω απο το σφουγγαράκι 5 πολυ πολυ μικρα ψαρακια νεογέννητα τα οποια ειναι κιτρινα στο χρωμα... ( εχω ενα μεγαλο κιτρινο και ενα μεγαλο μπλε ιδια ρατσα ) και 1 το οποιο ειναι εξω απο το φιλτρο... Αυτα που ειναι μεσα στο φιλτρο ειναι προστατευμενα απο τα αλλα ψαρια και δεν εχουν θεμα με το φιλτρο εχω χαμηλοσει την ροη του νερου.... το αλλο ομως που ειναι εξω αυτο κάθετε σε μια γωνια ( πισω απο ενα θερμομετρο που εχω βαλει ) και οποτε φευγει απο εκει το κυνηγάνε τα αλλα ψαρια... )

Καταρχη πρωτη φορα ειχα γεννητούρια στο ενιδρύω και δεν ξερω

1) τι τρωνε τα νεογέννητα ;

2)πως μπορω να τα προστατεύσω απο τα αλλα ψαρια;

Σας ευχαριστω :D

(εψαξα στο φορουμ για αυτο το θεμα αλλα δεν βρήκα κατι σχετικο )

Άντε εσύ να μαντέψεις ότι είναι gourami!! :P :P :P

Δεν κάνεις τίποτα. Απλά τα ταΐζεις τριμμένο καλά flake. Εκτός κι αν έχεις κιάλο έτοιμο ενυδρείο που μπορείς να τα φιλοξενήσεις εκεί μέσα.

Έγινε επεξεργασία - souits
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...