Jump to content

Επιλογη Ψαριων


Recommended Posts

Καλησπερα σημερα πηρα τα πρωτα μου 2 ψαρακια(Γκουραμι) θα ηθελα να ρωτησω τι αλλα ψαρια μπορω να βαλω μεσα στο 120λτ ενυδρειο μου και ποσα πρεπει να βαλω απο αυτα που θα μου πειτε,Ευχαριστω πολυ ¨!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, αυτή η ερώτηση που κάνεις θα μπορούσε να γίνει και σε ένα από τα θέματα που έχεις ανοίξει χωρίς να κάνεις καινούριο...

Τώρα θα πρέπει κάποιος να σου το μεταφέρει σε κάποιο από τα άλλα θέματά σου, προσπάθησε να το αποφεύγεις αυτό... :thumbup:

Τώρα όσο για αυτό που σε απασχολεί πρέπει να δούμε τι είδος είναι το Gourami που έχεις, καθώς υπάρχουν αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω έχεις αυτή την ενοχλητική άλγη!

Όσον αφορά την ψαροσύνθεση, με γκουράμι θα πήγαινε κάποιο κοπαδόψαρο και κάποιο πατόψαρο(γατόψαρα) ανάλογα με τις μετρήσεις νερού που παίρνεις και τη διακόσμιση σου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι αλξη καπως εβρεξα το φοντο και οπου ακουμπαω με το χερι μου αφηνει σημαδια :) αν το βγαλω θα ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Μπορω μεσα στο ενυδρειο μου να βαλω 1 δισκο και ακομα κατι αλλο με τα 2 γκουραμι?

Αν διαβασείς λίγο για το προφίλ των δίσκων θα δεις ότι δυστυχώς δεν μπορείς να βάλεις !

Έγινε επεξεργασία - dpap
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Τα σκαλάρια θέλουν περισσότερα λίτρα απο 120!

Όσον αφορά την ψαροσύνθεση σου, δεν ξερω αν ταιριάζουν τα ψάρια που έβαλες, αλλά είσαι τιγκαρισμένος! Δεν σε παίρνει άλλο!

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα αν και αρχαριος θα σου προτεινα να βαλεις ramirezi τα οποια και ειναι και φανταστικα ψαρακια και σιγουρα σε παιρνουν στα λιτρα σου... αλλα καλυτερα να σου πουν οι πιο εμπειροι ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα αν και αρχαριος θα σου προτεινα να τσεκαρεις και τα ramirezi τα οποια και ειναι και φανταστικα ψαρακια και σιγουρα σε παιρνουν στα λιτρα σου... αλλα καλυτερα να σου πουν οι πιο εμπειροι ;)

Link to comment
Share on other sites

3 Αγγελοψαρα σε 120λτ ενυδρειο ειναι καλα ?

Oπως προαναφερθηκε οχι. Τα σκαλαρια θελουν κοπαδι, αρα μεγαλο ενυδρειο, μιας και γινονται και 20 εκ. Επισης θελουν πολλα λιτρα και ψυλο ενυδρειο

Αν παλι πας σε ραμιρεζι να ξερεις οτι θαλουν φροντιδα και αρκετη προσοχη

Link to comment
Share on other sites

Τα σκαλαρια θελουν πανε σε κοπαδι και θελουν περισσοτερα λιτρα οπως και υψος ενυδρειου. Νομιζω οτι μ αυτα που εχεις τωρα εισαι καλα.Τα γκουραμι ειναι ζευγαρι??

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι και τα 2 αρσενικα μπορει να εχει προβληματα επιθετικοτητας,να ξερεις οτι τα γκουραμι πανε σε ζευγαρια η σε χαρεμακι για να μην υπαρχει επιθετικοτητα μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...