Jump to content

Hqi Φωτιστικο


giorgoshar

Recommended Posts

Γεια σας παιδια εχω μια ερωτηση σχετικα με ενα φωτιστικο hqi που ετοιμαζω 150 watt 14000κ υπαρχει περιπτωση να μου καψει ψαρια η κοραλλια και σε τη υψος απο την επιφανεια του νερου θα πρεπει να ειναι το φωτιστικο??θα προσπαθησω να σας βαλω και καποιες φωτο για να δειτε !!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω μια ερωτηση σχετικα με ενα φωτιστικο hqi που ετοιμαζω 150 watt 14000κ υπαρχει περιπτωση να μου καψει ψαρια η κοραλλια και σε τη υψος απο την επιφανεια του νερου θα πρεπει να ειναι το φωτιστικο??θα προσπαθησω να σας βαλω και καποιες φωτο για να δειτε !!

να δωσεις βαρυτητα στην κατασκευη του ανακλαστηρα ο καλυτερος τυπος ειναι ο τυπου καμπανα γιατι κανει καλη διαχυση στο φως , τα ψαρια δεν στα καιει τα κοραλια θελουν λιγο προσοχη και ιδιαιτερα αν το νερο ειναι πολυ διαυγες ,εγω το δικο μου το ειχα απο 17 - 28 περιπου εκατοστα απο την επιφανεια του νερου

Link to comment
Share on other sites

βασικα ο ανακλαστηρας ειναι ετοιμος γιατι ειναι προβολεας θελω να περασω καποιες φωτο για να δειτε αλλα πρεπει να μικρινω την αναλυση της φωτο γιατι ειναι μεγαλο αρχειο ξερεις μηπως πως γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...