Jump to content

Τι Ψάρια Να Βάλω;


Recommended Posts

δηλαδη δεν εχουνε αναγκει ...! το ποιο ευκολο φυτο ειναι ?? θελει υποστρομα?? και εξηγισε μου λιγο τι ακριβος ειναι το υποστρομα και πως το βαζουμε..?

Link to comment
Share on other sites

Το υπόστρωμα είναι κάτι που μπαίνει κάτω απο την άμμο και περιέχει όλα τα απαραίτητα συστατικά για να φυτεψεις τα φυτα

Οι ανουμπιες που σου λέω Εγώ όπως και μερικα αλλα φυτα δεν φυτευονται και έχουν ελάχιστες απαιτήσεις σε φωτισμο επίσης είναι πολυ σκληρά φυτα και δεν τα πολυ τρώνε τα ψάρια είναι ιδανικά φυτα για νέους χόμπιστες

Link to comment
Share on other sites

εγω έχω χαλίκη πρεπει να βαλω αμμο..?

Link to comment
Share on other sites

θα βάλω τροπικά γκάπυ νεον τετρα γατοψαρα γλυφτες και τετοια...τι πρεπει να βαλω αμμο η χαλικη..?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπλεξουμε με ψαροσυνθεσεις η άμμος ενδείκνυται για τα περισσότερα ειδη ψαριών

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη καλύτερα να βάλω άμμο εε? μεσα εχω και φίλτρο βυθου θα πειραξει τιποτα η αμμος ???

Link to comment
Share on other sites

και πες μου λιγο τι τιμές εχουν οι ανούμπιες..?

Link to comment
Share on other sites

Για το φιλτρο βυθού δεν ξέρω

Οι ανουμπιες 4-5-6 ευρω πάνω κάτω

Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω για το φιλτρο βυθου

και σώπα, ακριβούτσικα ειναι..!! εγω νόμιζα γυρο στα 2 με 3 ευρω..!! :P

Link to comment
Share on other sites

Το φιλτρο βυθου νομιζω οτι δεν το χρειαζεσαι.

Τωρα,αναλογα τι φυτα θες να βαλεις θα δεις αν χρειαζεται υποστρωμα η οχι και το υποστρωμα δεν μπαινει ποτε με αμμο,μονο με ψιλοκοκο χαλικακι.

Link to comment
Share on other sites

μονο ανούμπιες θέλω να βάλω γιατί άμα ηταν αλλα δυσκολα φυτα δεν θα ηξερα την τυφλα μου..! και οι ανουμπιες τι θελουν αμμο η χαλίκη τι μου προτήνετε να βαλω άμμο η χαλίκη και για τροπικά ψαράκια..? και το φιλτρο βυθου δεν ειναι καλό..?

Link to comment
Share on other sites

οι ανουμπιες δενοντε πανω σε ξυλο η πετρα δεν θελουν φυτεμα.Αν βαλεις μονο ανουμπιες δεν χρειαζεσαι υποστρωμα.Τι ψαρια θελεις να βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

θα βάλω τροπικά γκάπυ νεον τετρα γατοψαρα γλυφτες και τετοια...τι πρεπει να βαλω αμμο η χαλικη..?

Τα γατόψαρα θέλουν άμμο. Κατα τα άλλα τα υπόλοιπα ψάρια που επέλεξες δεν έχουν κάποια προτίμιση σε έδαφος.

Απλά τα ψάρια που επέλεξες δεν ταιριάζουν μεταξύ τους. Κυρίως τα γκάπυ με τα υπόλοιπα. Αν θες μπορείς να βάλεις τα υπόλοιπα χωρίς τα γκάπυ ή τα γκάπυ χωρίς τα άλλα.

Μάθε τα λίτρα σου και τα υπόλοιπα όσον αφορά την ψαροσύνθεση τα συζητάμε!

Link to comment
Share on other sites

οκ..! την κυριακη ολα..1!!!

Link to comment
Share on other sites

αμα παρω ανουμπιες και τις εχω σε γλαστρακι αλλα εξω απο το νερο για καμια βγομαδα θα χαλασουν ???

και το μοναστιρακι εχει κανενα πτ σοπ..?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...