Jump to content

Αλλαγη Φιλτρου Πανω Στο Στρωσιμο Τι Κανω??


Recommended Posts

οπως λεει και το θεμα αλλαξα τη φιλτρανση στο ενυδρειο μου απο το μαμα φιλτρο σε ενα κρεμαστο... τελος παντων, η οδηγια απ το πετ σοπ ηταν να βαλω τα βιολογικα υλικα του παλιου φιλτρου μεσα στο καινουργιο. Το ενυδρειο τρεχει απο της 23 γεναρη και στις 30 σταματησα να ριχνω βακτηρια. Τις τελευταιες μερες εριξα και λιγο τροφη... μετρησεις δεν εχω κανει ακομα λογω οικονομικων και χρειαζομαι τα υγρα τεστακια οποτε απο βδομαδα. Να συνεχισω να ριχνω βακτηρια η να περιμενω τις μετρησεις?

Link to comment
Share on other sites

αν όπως λες μετέφερες βιολογικό και σφουγγάρια έχεις μεταφέρει και όλη τη βιολογία που είχε αναπτυχθεί. Τα βακτήρια όμως δεν κάνουν κακό για να συνεχίσεις να ρίχνεις. Αντίθετα καλό κάνουν, γιατί υπάρχουν και απώλειες. Πιστεύω ότι ρίχνεις και τροφή για να τρώνε...

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι τα σφουγγαρια δεν τα μετεφερα,μονο κατι μπιλακια που ειχα σαν υλικο. τροφη δεν εχω ριξει εδω και 3 μερες απο τοτε που αλλαξα φιλτρο. Οποτε θα ριχνω μεχρι να κανω μετρησεις....

Link to comment
Share on other sites

συνεχισε να βαζεις βακτηρια γιατι βιολογια ειχαν μονο τα μπιλακια οπως λες. οσο ειχε προλαβει να αναπτυχθει.

τροφη ελαχιστη καθε 2 μερες και κανε μετρησεις με υγρα στικ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...