Jump to content

Μεγάλο Προβλημα


Aekara21

Recommended Posts

Το Zyme ειναι αυτο που κραταει αυτη την στιγμη την αμμωνια και τα νιτρωδη καπως αυτη την στιγμη.

Breaks down organic compounds that cause dangerous conditions such as ammonia and nitrite poisoning and low oxygen levels. Aυριο εκτος του

Prime που θα χρησημοποιεις σαν αντιχλωριο αυτη την περιοδο παρε και

start up της prodibio μια που χρειαζεσαι γρηγορη αναπτυξη αυτη την στιγμη, χρηση με ψαρια ταυτοχρονα και ακολουθα τις οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχω ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ!

Πάλι αλλαγή νερού πριν 2 μέρες 30%, έβαλα και prime που βρήκα και έριξα και τριπλή δόση zyme και σήμερα που μέτρησα απογοητευτικά! Πάλι τα no2 και no3 στα ύψη! Τι κάνουμε τώρα?

Μου έδωσαν από το πετ ένα μπουκαλάκι της tetra το nitrate mynus να το ρίξω? Θα βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Βρες μπόλι ...

Πριν βάλεις το μπόλι αλλαγή νερού 50%

Νερό με αντιχλωριο-prime

Και μέτρα την επόμενη

Με το να ρίχνεις συνέχεια ζουμια δεν γίνεται δουλεια απο η στιγμή που ξεκινησες λάθος - αστρωτος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχω ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ!

Πάλι αλλαγή νερού πριν 2 μέρες 30%, έβαλα και prime που βρήκα και έριξα και τριπλή δόση zyme και σήμερα που μέτρησα απογοητευτικά! Πάλι τα no2 και no3 στα ύψη! Τι κάνουμε τώρα?

Μου έδωσαν από το πετ ένα μπουκαλάκι της tetra το nitrate mynus να το ρίξω? Θα βοηθήσει?

Δωσε μετρησεις, μην λες απλα οτι ειναι στα υψη για να γινει και η αναλογη αλλαγη νερου! Το nitrate mιnus ειναι για τα νιτρικα, μην βαζεις ζουμια που δεν ξερουμε που θα μας οδηγισουν τις μετρησεις γιατι μετα δεν θα βγαζουμε ακρη. Αν βρεις μπολι οπως ειπε και ο Geosid ακομα καλυτερα αλλα οπως και να εχει χρειαζεσαι ενα σκευασμα βακτηριων που προτεινουν την αμεση εκκινηση με ψαρια , οπως το start up της prodibo ή safestart της τετρα και θα κανεις αλλαγες νερου με σκουπα μαζευοντας τα χοντρα και με 3πλη δοση Prime. Εννοειτε πως θα σταματησεις το zyme οταν αρχισεις το σκευασμα αμεσης εκκινησης και μην ταιζεις καθολου αυτες τις ημερες, τα ψαρια σου δεν θα παθουν τιποτα για λιγες μερες χωρις τροφη. Κατα τα αλλα υπομωνη φιλε και σιγα σιγα θα στρωσουν τα πραγματα και ολα θα πανε καλα.

Δωσε τις γενικες μετρησεις σου εαν θυμασε της τελευταιας εβδομαδας να καταλαβουμε καλυτερα τη παιζει, καλη σου μερα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τη εγινε φιλε, ενημερωσε μας! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...