Jump to content

Τι Σε 450 Lt


Recommended Posts

Περιμενω ενα ριο 400 και θελω να μου προτεινετε καμια ψαροσυνθεση ,νομιζω οτι παω πιο πολυ σε φυτεμενο , βοηθεια.....

Link to comment
Share on other sites

μιας και θα ειναι φυτεμενο οπως λες , μπορει και να το πηγαινα σε κοινωνικο απο Ασια μερια ...

ενα κοπαδι puntius denisonii

μαζι με ενα κοπαδι απο

Rasbora heteromorpha

για να ειχα συνεχεια κινηση μεσα στο ενυδρειο και ολο και καποιον αλλο συγκατοικο θα εβαζα στη πορεια .

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Geosid!

και κάναν rainbow shark!

Η Ασία έχει αρκετές επιλογές κι ας την έχουν υποτιμημένη.

Link to comment
Share on other sites

Nazeraki...αφού έχεις ήδη τα neolamprologus στήνεις μια Αφρική τουμπανο φιλε μου στα 450 λίτρα! Μην το σκάφτεσαι καθόλου! ballistic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τισ απαντησεις με ενδιαφερη πιο πολυ το φυτεμενο οποτε μαλλον θα παω προσ την ασια μερια ....αν και εχω ακομα μπρωστα μου μερεσ οποτε θα το σκεφτω ...

Ανοιχτος και σε αλλεσ προτασεις

Έγινε επεξεργασία - NAZERAKIS
Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα την προταση του geosid την οποια βρισκω πολυ καλη,μερικα puntius ειχε φερει ενα πολυ γνωστο μαγαζι στη θεσσαλονικη πριν λιγο καιρο και ειμαι αρκετα σιγουρος οτι ακομα θα υπαρχουν!το λεω για να περασεις να παρεις μια ιδεα γιατι ψαρι μιλαμε!χανει πολυ απο τις φωτογραφιες!!

ασιατικα ενυδρεια δεν βλεπουμε πολυ συχνα και πιστευω ειναι πολυ ομορφα!μεχρι και blackwater εχει αμα θες!!ψαξ'το λιγο..

αλλιως μπορεις να πας προς αφρικανικο ποταμισιο set up με καποια κιχλιδα(pelv.pulcher,hem.lifalili,καποια αλλη ποταμισια δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσεις να βρεις)και να τις συνδιασεις με κοπαδι congo tetra ας πουμε ή red eye african tetra!σου προτεινα αυτα τα 2 κοπαδια γιατι τα εχω βρει Ελλαδα..

παρε και μια ιδεα ενος αφρικανικου ποτεμισιου βιοτοπου..

congo_tetras_02.gif

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...