Jump to content

Θολουρα Στην Επιφανια Του Νερου


Recommended Posts

το ενειδριο ειναι 270 λιτρα στο στροσιμο τροφη δεν ριχνω και ξαφνικα εμφανιστηκε μια λαδιλα στην επιφανεια τουνερου

το ενυδρειο ;;;; δεν νομιζο να ειναι φιλμ δεν ριχνο τροφη

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα την εξαγωγή του φίλτρου σου για περισσότερη ανατάραξη της επιφάνιας και δεν θα έχεις πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις καμία μέτρηση καλού κακού να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

απο μετρησης ειμαι ενταξι (για στρωσιμο δηλαδη) αμμωνια 3 μγ/λ μηδενιζη καθιμερινα νο2 2μγ/λ νο3 60 -70 μετραω με υγρα τεστ της api

th na kanv;;;

Link to comment
Share on other sites

το χαλικι ή αμμο τα επλυνες καλα? Εχεις βαλει καποιο αλλο υποστρωμα για λιπανση?

Link to comment
Share on other sites

υποστρωμα δεν εχω βαλει ναι το χαλικη ειναι πολι ψιλο και το επλινα αρκετα καλα αλλα το νερο θολοσε αταν το γεμισα πρωτη φορα θα φυγι οταν κανω αλλαγη νερου ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν τελειώσεις το στρώσιμο σου και πλέον μπεις στης ρουτίνες σου τότε με αλλαγές νερού μάλλον θα φύγει! Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να συμβαίνει αφού λες ότι έπλυνες και το χαλίκι σου καλά:

Link to comment
Share on other sites

υποστρωμα δεν εχω βαλει ναι το χαλικη ειναι πολι ψιλο και το επλινα αρκετα καλα αλλα το νερο θολοσε όταν το γεμισα πρωτη φορα θα φυγι οταν κανω αλλαγη νερου ;;;;

Δηλαδή το πρόβλημα το έχεις 15-20 μέρες όσο τρέχει το ενυδρείο;

Δεν έχει τραβήξει καθόλου το ενυδρεακο βαμβάκι;

Εκτός και αν δεν έχεις βάλει.

Link to comment
Share on other sites

ενυδρειακο βαμβακη δεν εχω αλλα εχω ανθρακα το νερο μεσα στο ενυδρειο ειναι κρυσταλο μονο στην επισανια ειναι ετσι ;;;; και το προβλημα εμφανιστικε απο την 3 μερα

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που λες ότι έχεις ανατάραξη στην επιφάνια πως βλέπεις αυτό το πράγμα? Μήπως υπάρχουν κάποια σημεία χωρίς, δηλαδή σε κάποιες γωνίες?

Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι βρωμα. Χωρις βεβαια φωτο δεν μπορουμε να πουμε σιγουρα πραγματα. Κανε υπομονη να γινουν 2-3 αλλαγες νερου και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το εντοπίζεις εκεί που δεν έχει καλή ανατάραξη και λογικό είναι! Μπορεί να είναι και κάποια βρώμα από τα φίλτρα η το χαλίκι και με της αλλαγές σιγά σιγά νομίζω θα φύγει! Προσπάθησε να βρεις και μια λύση για τα νεκρά σου σημεία και δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...