Jump to content

ΠΟΣΟΤΗΤΑ - ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΤΡΟΦΗΣ


Recommended Posts

Πριν από λίγες ημέρες απέκτησα ένα πλεκόστομο αλλά ακόμη δεν έχω καταλάβει πόσο πως και πότε πρέπει να τον ταΐζω. Οι οδηγίες της τροφής που προμηθεύτηκα (sera wels chips) δεν είναι αρκετά διαφωτιστικές. Θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει;

Link to comment
Share on other sites

Θα σου λεγα να του παρει και ταμπλετες σπιρουλινας οπως και πελετς γαριδας και να του δινεις κι απ τις 3 τροφες λιγο καθε μερα. Εχεις αλλα ψαρακια βυθου; Αν ειναι μονος του θα τους δινεις λιγοτερο απο μια ταμπλετα την ημερα

Link to comment
Share on other sites

Θα σου λεγα να του παρει και ταμπλετες σπιρουλινας οπως και πελετς γαριδας και να του δινεις κι απ τις 3 τροφες λιγο καθε μερα. Εχεις αλλα ψαρακια βυθου; Αν ειναι μονος του θα τους δινεις λιγοτερο απο μια ταμπλετα την ημερα

Δεν έχω άλλα ψαράκια βυθού. Έως τώρα του έδινα κάτι λιγότερο από μισή ταμπλέτα. Θα του δίνω λοιπόν περισσότερη.

Κάπου αλλού στο forum διάβασα οτι η καταλληλότερη στιγμή για τάισμα είναι μισή ώρα μετά το κλείσιμο των φώτων. Αν αυτό αληθεύει τότε θα πρέπει να ξενυχτάω έως τις 02:00 κάθε βράδυ :welcome: . Υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση;

Link to comment
Share on other sites

Με την ποσοτητα που του δινεις και με την ποικιλια που σου λεω ο μικρος σου θα ειναι μια χαρουλα. Αν δεν εχει προβλημα και βγαινει και την ημερα για φαγητο, ο δικος μου τρωει οτι ωρα να ειναι, τοτε μπορεις να του δινεις και την ημερα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...