Jump to content

Ψοφανε Τα Γκαπυ Μου!!!


Recommended Posts

Βγαλε μας και μια φωτογραφία του "στραβού", μπορέί να είναι κάτι πιο σοβαρο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω 20 l ενυδρειο μεσα εναν μονομαχο κ την θηλυκια του και ενα ζευγαρι guppy. To αρσενικο guppy 1 εβδομαδα κ το βρηκα πεθαμενο με τα ματια ανοιχτα δεν ειχε καμμια ενδειξη παλης.Θερμοκρασια νε ρου 22 με 24. Τα ταιζω ξερη τροφη κ κατεψυγμενα σκουλικια καθε 3 μερες. Η θηλυκια guppy φαινεται εγκυος. Μπορει να γεννησει και να κρατησει τα μωρα της χωρις το αρσενικο? Γιατι πεθανε ο αρσενικος σε 1 εβδομαδα. Παρακαλω περιμενω απαντηση απο την εμπειρια σας. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Η θυληκιά πιθανόν να γεννήσει, μην περιμένεις όμως σε ένα ενυδρείο με μονομάχους να επιβιώσουν και πολλά μικρά. Οι μονομάχοι πολλές φορές είναι επιθετικοί προς τα άλλα ψάρια και είναι πιθανον το guppy που αναφέρεις να είχε φάει αρκέτό κυνήγι και ξύλο μέσα στο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

MONOMAXOς και guppy δεν ταιριαζουν αφου τα κυνηγανε λογω της χρωματιστης ουρας τους....διαλεξε συντομα τι απο τα 2 θελεις αφου δυσκολαθα συμβιωσουν....

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα τελικα με το ich.....ψοφισε το ψαρακι τελικα και ο cae επισης...αλλα ολα τα αλλα ειναι μια χαρα!!!γεννησαμε κιολας!!!ελπιζω να μην μου ξανατυχει!!!συντομα θα σας βαλω και φωτο απο το ενυδρειο μου... :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .... ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΣΚΑΚΙ ;;; ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΣΙΤΟ Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΤΑ ΣΑΛΙΓΚΆΡΙΑ;;;

20190508_211502.jpg

20190508_211446.jpg

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2019 at 9:37 ΜΜ, το μέλος TONY76 έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .... ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΣΚΑΚΙ ;;; ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΣΙΤΟ Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΤΑ ΣΑΛΙΓΚΆΡΙΑ;;;

20190508_211502.jpg

20190508_211446.jpg

Δες εδω-

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...