Jump to content

Επιλογη Ψαριων Για Ενυδρειο 160Lt


Hardulic

Recommended Posts

από αυτά τα τρία που λες μόνο το δεύτερο ξέρω , ότι λέει το προφίλ των platy

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εφόσον είσαι νέος στο χόμπι εγώ θα σου πρότεινα ζωοτόκα! Θα μπορούσες να βάλεις guppies ή endlers ή xiphophorus η platy ή molly! Τα ballon molly σε πληροφορώ ότι είναι υβρίδια!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι νέος στο χόμπι εγώ θα σου πρότεινα ζωοτόκα! Θα μπορούσες να βάλεις guppies ή endlers ή xiphophorus η platy ή molly! Τα ballon molly σε πληροφορώ ότι είναι υβρίδια!

αυτα τα 3 που ειπα παραπανω δηλαδη δεν πανε ? ειναι πολυ ωραια ψαρακια και σκεφτομουν αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι νέος στο χόμπι εγώ θα σου πρότεινα ζωοτόκα! Θα μπορούσες να βάλεις guppies ή endlers ή xiphophorus η platy ή molly! Τα ballon molly σε πληροφορώ ότι είναι υβρίδια!

και απο αυτα που λες πρεπει να βαλω μονο ενα (ειδος οχι ατομα) ή μπορω και 3?

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που λέω μπορείς να βάλεις όποια είδη θες μεταξύ τους αλλά όχι όλα μαζί και όχι ξιφοφόρους με πλάτυ διότι θα έχεις υβριδισμούς! Μια δυνατή ψαροσυνθεση είναι γκάπυ με ξιφοφόρους!

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που λέω μπορείς να βάλεις όποια είδη θες μεταξύ τους αλλά όχι όλα μαζί και όχι ξιφοφόρους με πλάτυ διότι θα έχεις υβριδισμούς! Μια δυνατή ψαροσυνθεση είναι γκάπυ με ξιφοφόρους!

και να τα βαλω σε χαρεμια αυτα ε?

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που λέω μπορείς να βάλεις όποια είδη θες μεταξύ τους αλλά όχι όλα μαζί και όχι ξιφοφόρους με πλάτυ διότι θα έχεις υβριδισμούς! Μια δυνατή ψαροσυνθεση είναι γκάπυ με ξιφοφόρους!

Εγω πχ εχω αποφασισει να βαλω μολυ γκαππυ και ξυφοφορους σε χαρεμι ολα! ενα χαρεμι δηλαδη απο το καθε ειδος...ειναι οκ? σε εχω πριξει φιλε αλλα δεν ξερω και πολλα ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Tόσα πολλά μην βάλεις! Υπάρχει μεγάλη περίπτωση να υβριδίσουν οι ξιφοφόροι με τα μολλυ! Καλύτερα να βάλεις γκάπυ και μόλλυ! Σε αναλογία 1 με 3ή4 ή 2 με 6!

Link to comment
Share on other sites

Tόσα πολλά μην βάλεις! Υπάρχει μεγάλη περίπτωση να υβριδίσουν οι ξιφοφόροι με τα μολλυ! Καλύτερα να βάλεις γκάπυ και μόλλυ! Σε αναλογία 1 με 3ή4 ή 2 με 6!

πραγματικα εχω μπερδευτει με ολα αυτα!

θελεις να μου πεις 3 ειδη που να μπορουν να μπουν μαζι σε χαρεμι το καθε ενα?

Link to comment
Share on other sites

Aν βάλεις τιγράκια ξέχνα γκάπυ, μόλυ ξιφοφόρους και γενικώς τα ζωοτόκα!

Με τα τιγράκια θα πήγαινε κάτι σε γκουράμι με πολύ προσοχή, με labeo shark! Κάτι άλλο δεν μπορώ να πω! Ας πουν και οι άλλοι!

Link to comment
Share on other sites

Aν βάλεις τιγράκια ξέχνα γκάπυ, μόλυ ξιφοφόρους και γενικώς τα ζωοτόκα!

Με τα τιγράκια θα πήγαινε κάτι σε γκουράμι με πολύ προσοχή, με labeo shark! Κάτι άλλο δεν μπορώ να πω! Ας πουν και οι άλλοι!

οκ ευχαριστω!!!

ναι ας πει και καποιος αλλος ρε παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Ωοτόκα με ζωοτόκα δεν μπορούν να μπουν μαζί αν η χημεία νερού που θα πρέπει να έχουν ταιριάζει (pH,KH,GH κλπ);

Link to comment
Share on other sites

ωοτόκα με ζωοτόκα δεν μπορούν να μπουν μαζί αν η χημεία νερού που θα πρέπει να έχουν ταιριάζει (pH,KH,GH κλπ);

Αν ρωτάς εμένα δεν θα πάρεις απάντηση σε αυτο :P

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αν δεν μπορείς να το διαβάσεις, :P αλλά σε εμένα απεικονίζεται μια χαρά. Οπότε δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν: ή μόνο εγώ το βλέπω λόγω του ότι το έγραψα (οπότε αν και άλλος δεν το βλέπει ας το επιβεβαιώσει κάποιος αν μπορεί) ή κάτι έχει ο δικός σου browser και δεν μπορείς να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αν δεν μπορείς να το διαβάσεις, :P αλλά σε εμένα απεικονίζεται μια χαρά. Οπότε δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν: ή μόνο εγώ το βλέπω λόγω του ότι το έγραψα (οπότε αν και άλλος δεν το βλέπει ας το επιβεβαιώσει κάποιος αν μπορεί) ή κάτι έχει ο δικός σου browser και δεν μπορείς να το δεις.

οχι κανονικα μου τα βγαζει απλα δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτο που ρωτας..ειμαι νεος

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι δεν μπορείς να το διαβάσεις επειδή στην παράθεση που έκανες το ερώτημά μου φαίνεται με αλαμπουρνέζικους χαρακτήρες :P. Το ρωτάω γενικώς με την ευκαιρία του θέματος που άνοιξε για όποιον ξέρει για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά σε μελανοταινίες...εμένα μου αρέσουν πολύ σαν ψάρια, έχουν χαρακτήρα

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά σε μελανοταινίες...εμένα μου αρέσουν πολύ σαν ψάρια, έχουν χαρακτήρα

αυτα πανε με τιγρακια και ντανιο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...