Jump to content

νεοι δισκοι


peris30

Recommended Posts

παδια χει δυο μερεs που αποκτησα 5 πανεμορφουs δισκουs.

αυτεs τιs δυο μερεs δεν φαγανε τιποτα συνεχεια κρηβοντε τουs εριξα 3 διαφορετικεs τροφεs σε φιλαρακια τιs τροπικαλ για δισκουs αλλα δεν συγκηνουνται για ποιο λογο τι φταιη?

απο συνθηκεs νομηζω οτι ειμαι μια χαρα

PH 6,8

NO2-0

NO3-0

NH3-4-0

KH-6

GH-6

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

παδια χει δυο μερεs που αποκτησα 5 πανεμορφουs δισκουs.

αυτεs τιs δυο μερεs δεν φαγανε τιποτα συνεχεια κρηβοντε τουs εριξα 3 διαφορετικεs τροφεs σε φιλαρακια τιs τροπικαλ για δισκουs αλλα δεν συγκηνουνται για ποιο λογο τι φταιη?

απο συνθηκεs νομηζω οτι ειμαι μια χαρα

PH 6,8

NO2-0

NO3-0

NH3-4-0

KH-6

GH-6

:welcome:

φιλε μου και εγω σε συνολο 5 δισκων ο ενας εφαγε απο την πρωτη ημερα οι αλλοι τρεις μετα απο 4 μερες δειλα δειλα και μονο κατεψυγμενα ενω ο πεμπτος αρνειται εδω και 8 ημερες να τραφει.

ρωτωντας και τον εδω γνωστη κο Στελλα μου ειπε οτι ετσι φερονται πολλες φορες.

πανυως κατεψυγμενη τροφη σε μανταλακι τους βοηθαει να φανε οταν εκεινοι θελουν ενω οτι βυθιζεται νομιζω οτι το χανουν γρηγορα απο το πεδιο τους .

Link to comment
Share on other sites

Kalosorises ston kosmo ton Discon,To gegonos oti den dexontai trofi tis protes meres na min se stenoxorei ka8olou(auto sumbainei sxedon panta) giati 8eloun to xrono tous os pou na suni8isoun to neo peribalon.Tis epomenes meres dokimase me katepsigmenes opou tous aresei idiaitera kai panta me metro.

Link to comment
Share on other sites

post-1669-1166258055_thumb.jpgpost-1669-1166258055_thumb.jpgpost-1669-1166258055_thumb.jpgpost-1669-1166258055_thumb.jpgοι καινουριοι μου συγκατικοι!!!!!!!!!!!!!!!!!

απο χθεs που τουs εδωσα κατεψυγμενη τροφη τουs βλεπω πολυ χαρουμενουs σταματησαν να κρηβονται κ οταν περναω απο μπροστα τουs δεν φοβουνται σχεδον καθολου

παντωs ειναι υπεροχα ψαρια κ σε ομορφια κ σε χαρακτηρα δεν παιζωνται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :welcome::thumbup:

post-1669-1166259070_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπεροχοι μπραβο.

βαλε τους κανενα ξυλο και κανενα ψηλο φυτο να εχουν να κρυβονται.

καλη επιτυχια :welcome:

Έγινε επεξεργασία - printioa
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν τουs ταιζω κατεψηγμενο κοκκινο σκουλικι ξετρελενονται οταν τουs ριχνω ομωs τροφη σε φιλαρακια (tropikal) ουτε καν συγκινουνται

πωs να τουs κανω να φανε?

σκεφτηκα στην ταιστρα που τουs ριχνω το σκουλικι να τα ανακατεψω με μερικα φιλαρακια τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ευγεστη τροφη απο την tropical για τους δισκους ειναι η DISCUS GRAN εγω αυτη ξεκινησα να τους δινω και μετα σιγα σιγα αρχισαν και τρωνε ολη την σειρα για δισκους της tropical .Αν δηλ οι δισκοι σου ειχαν συνηθισει να τρωνε καυτεψυγμενη τροφη μια καλη αρχη για να αρχισουν να τρωνε και flAKES ειναι αυτη που σου προανεφερα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...