Jump to content

Μπλιααααχ


goyroyni

Recommended Posts

Δεν ήξερα που να βάλω αυτό το post και σκέφτηκα αφου έχω ενυδρείο γλυκού νερού καλό θα ήταν να μπει εδώ...

Σήμερα παρατήρησα μέσα στο ενυδρείο μου κάτι μικρούλικα ζωύφια σαν νεογέννητα γκάπυς...αφού καθόμουν και αναρωτιόμουν πως βρέθηκαν εκεί μέσα...σε ένα ενυδρείο που έχει μόνο ενα OSCAR...ξαφνικά κάποια που ήταν στην επιφάνεια αρχισαν να σπαρταρανε και να "μεταμορφώνονται" σε ΜΠΛΙΑΑΑΧ απαίσια πράσινα κουνούπια ή κατι τέτοιο....

Απο εκέινη την ώρα με έχει πιάσει τρέλα... :bigemo_harabe_net-152:

Είναι εντάξει να συμβαίνει αυτο??

Αυτά τα μικρά κουνουπάκια πετάνε? και αν ναι, θα εξαπλωθούν μέσα στο σπίτι??

Θα τα φάει το OSCAR που έχω μέσα? (μακάρι θεέ μου)

Απο που ξεφύτρωσαν??

Πάντως δεν έχω παράπονο (λέμε τώρα) έχω την αυτού μεγαλειοτητα της φύσης μέσα στο δωμάτιο μου!!!

Pleeeeeeeeeaaaz!!! Πείτε μου τι να τα κάνω τα έντομα, να τα σκοτώσω ή να τα αφήσω να τα φάει το ψάρι μου???(αν κάνει κανένα καμια πτήση θα βγάλω πολυβόλο) :ballistic:

<<όλες η τιμές του ενυδρείου είναι στα φυσιολογικα επιπεδα>>

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έστειλα μερικά να συναντησουν τον δημιουργό τους...μόνο που τα είδα να ύπτανται και να χοροπηδούν φρίκαρα...

τώρα περιμένω να "μεταμορφωθουν" και τα υπόλοιπα για να τα τσακώσω και αυτά... :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβαινω μαλλον εχεις στασιμα νερα,γιατι ουσιαστικα εκει γεννουν.

Αν ναι δημιουργησε αναταραξη επιφανειας.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβαινω μαλλον εχεις στασιμα νερα,γιατι ουσιαστικα εκει γεννουν.

Αν ναι δημιουργησε αναταραξη επιφανειας.

Μπα δεν θα έλεγα οτι είναι στάσιμα...το φίλτρο που έχω βγάζει τον σωλήνα του έξω απο το νερό, έχει 10 τρύπες κατά μήκος του και ρίχνει το νερο απο 1cm ύψος περιπου....δεν είναι και η "πρώτη" ροή αλλά είναι η καταλληλη για τα OSCAR..

Αλλά ότι και να ήταν τα εξόντωσα όλα...έτσι και αλλιώς για να χορτάσει το OSCAR μου με αυτά (αν τα ετρωγε) θα έπρεπε να φάει χιλιάδες...

Οπότε, αν ξανα γεννηθουν, απλά τα σκοτώνω πάλι ε?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...