Jump to content

Πρόβλημα Χώρου Στο Σπίτι !!!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια για το φόρουμ που με βοήθησε στο πρώτο μου κοινωνικό επιτυχημένο ενυδρείο μου 60 λίτρων. Τώρα όμως αντιμετωπίζω πρόβλημα χώρου στο σπίτι, θέλοντας να φτιάξω ένα χώρο για γεννήστρα και ένα ακόμη εξτρά ενυδρείο για κιχλίδες. Ο μόνος χώρος που μου μένει είναι μια εξωτερική αποθήκη, θα μπορούσα να βάλω εκεί τα άλλα 2 ενυδρεία που σκέφτομαι ή θα αντιμετωπίσω το πρόβλημα που είναι φυσικά η θερμοκρασία αφου θα έχει εξωτερικές θερμοκρασίες ? Ή μήπως να έβαζα 2 θερμαντήρες σε κάθε ενυδρείο με παραπάνω watt ? Περιμένω τις απαντήσεις σας τι θα μου συμβουλεύατε? Ευχαριστώ προκαταβολικά !!!!

Link to comment
Share on other sites

To ενδεχομενο να μονωσεις την αποθηκη(και να την κανεις fishroom :D ) το σκεφτηκες;Θα μπορουσες να βαλεις 2ο θερμαντηρα ή καποιον με παραπανω βαττ,αλλα το καλοκαιρι η υψηλη θερμοκρασια θα ειναι θεμα.Η γεννηστρα θα μπορουσε επισης να μπει στην βαση του ενυδρειου,αν εχεις χωρο.

:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλα οριακά δυστυχώς μόνο εξωτερικός χώρος έχει απομείνει αλλιώς πέφτει παντόφλα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

κάποια κατασκευή όπου να εκμεταλλευτείς τη θέση που έχει το υπάρχον ενυδρείο και να προσθέσεις το επόμενο(α) πάνω ή κάτω;

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλα οριακά δυστυχώς μόνο εξωτερικός χώρος έχει απομείνει αλλιώς πέφτει παντόφλα. :lol:

Αν στήσεις ενυδρείο σε σημείο που υπάρχουν θερμοκρασίες εξωτερικών χώρων η παντόφλα θα πέσει σίγουρα μόλις έρθει ο επόμενος λογαριασμός της ΔΕΗ.

Α!!! Και θα είναι και διπλή.

Μία από την γυναίκα και μία από την ΔΕΗ σε μορφή λογαριασμού :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα φίλε μου είναι να το χαίρεστε κιόλας! Νομίζω ότι από το να το κλείσεις κάπου που να μην το απολαμβάνεις μην το κάνεις καθόλου συν όλα τα άλλα προβλήματα που θα έχεις από της μεταβολές της θερμοκρασίας, τον αέρα και την σκόνη! smile.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...